Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 r., 109 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Kursy w C.K.P. przynoszą efekty
Dodał: MW, 31-10-2009 12:13, odsłon: 819

Rozpoczęte w lipcu kursy powoli już się kończą. Wszyscy uczestnicy będą potwierdzać swoje umiejętności jeszcze na początku listopada.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Glazurnicy - przed majstrami z radomskiego Cechu. Spawacze - przed komisją z Gliwic, a krawcowe przed komisją złożoną z nauczycieli CKP.

 

Wszyscy nauczyciele są zgodni co do jednego. Nauka przebiega sprawnie, bo wszyscy chcą się uczyć.

 

- Panie, które nie miały wcześniej kontaktu z maszyną do szycia radzą sobie bardzo dobrze - mówi pani Małgorzata Kasica kształcąca krawcowe-Praktyczny egzamin panie przechodzą cały czas, szyjąc i przygotowując odpowiednio materiał do szycia. Przed nami jeszcze tylko egzamin teoretyczny. Wierzę, że wszystkie panie poradzą sobie bardzo dobrze. - dodaje.

 

Spawacze przechodzić będą egzamin teoretyczny i praktyczny przed komisją z Instytutu Spawalnictwa z Gliwic.

 

- Ja też nie przewiduję problemów podczas egzaminu, wszyscy chętnie ćwiczą. Uczą też się do części teoretycznej egzaminu. - stwierdza pan Andrzej instruktor spawania.

 

- Ja to myślałem, że to całe spawanie to wygląda zupełnie inaczej. Pierwszy raz miałem w ręku spawarkę. A teraz idzie mi coraz lepiej - opowiada jeden z uczestników kursu spawacza.


Największy odsetek z nauczanym zawodem mieli glazurnicy.


- Wie pan, czasem gdzieś się ułożyło płytki, czy zrobiło jakąś inną robotę. Teraz będę miał dokument to będzie łatwiej - stwierdza jeden z uczestników.- Miejmy nadzieję, że fachowcy z Cechu Glazurników z Radomia nie będą zbyt surowi. - dodaje.

 

Egzaminy już 6, 9 i 10 listopada. Wiem, że wszyscy chętnie się uczą, nie przychodzą tutaj na siłę, tylko z własnej woli. Wszystko pójdzie gładko - pewnie stwierdza Pani Romanowska, koordynator projektu.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook