Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
Ktoś niszczy i wycina twarze kandydatów na posłów i senatorów z banerów wyborczych. To smutne – mówi Konrad Frysztak
Dodał: MaG, 20-09-2019 11:17, odsłon: 5692

Na parkanach, słupach, ogrodzeniach prywatnych posesji wciąż przybywa plakatów i banerów wyborczych. Wraz z nimi pojawiają się również akty wandalizmu i niszczenia własności kandydatów na posłów lub senatorów. W ciągu ostatnich kilku godzin na terenie Pionek w kilku miejscach wycięto twarze kandydatów z banerów wyborczych.

Za niszczenie plakatów, banerów i ogłoszeń wyborczych wystawionych w miejscach publicznych mówi kodeks wykroczeń, a dokładnie:

Art. 67. § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

Wszystkie materiały wyborcze, oznaczone przez komitety wyborcze podlegają ochronie prawnej. Ochrona ta to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary.

Konrad Frysztak wiceprezydent Radomia i jednocześnie kandydat na posła w zbliżających się wyborach skomentował fakt niszczenia (również jego) materiałów wyborczych w naszym mieście

- Kampania wyborcza jest w pełni i widać, że niektóre osoby posuwają się do tego typu zachowań. To smutne, bo w kampanii powinno dyskutować się na argumenty, a nie niszczyć banery przeciwnika politycznego. Mam nadzieję, że takich działań będzie jak najmniej, a osoby, które zniszczyły banery zostaną ukarane przez odpowiednie służby. - mówi Konrad Frysztak kandydat na posła, któremu również zniszczono materiały wyborcze w kilku miejscach Pionek

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w Pionkach zniszczone zostały banery wyborcze Ireny Nalewajko (PSL), Konrada Frystaka (KO), Marty Michalskiej Wilk (KO), Mirosława Maliszewskiego.

 

 

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super Komentator
Jakiś wyznawca sekty pisowskiej się uaktywnił.
20-09-2019, 11:32:08
+ 233
- 113
odpowiedz
VIP
Schetyna z Biedroniem lepsi ?!
20-09-2019, 12:14:32
+ 29
- 70
odpowiedz
niestety jak widać mieszkańcy mają dość uprzykrzania krajobrazu poprzez liczne plakaty. kandydaci nie mają nic ciekawego do przekazania wyborcem, dlatego świecą twarzami na bilbordach, gdzie tylko mogą, by zapamiętać ich nazwisko. ciekawe, czy któraś z osób posunie się po wyborach po podobnego ruchu co Pan Kowalczyk
20-09-2019, 13:00:40
+ 54
- 12
odpowiedz
faktycznie te twarze uprzykrzają krajobraz PIONEK,nic nie robią dla Miasta ,powinni zejść do lamusa tam ich miejsce PSSsię rozleciał przez działania niektórych kandydatów.
20-09-2019, 13:23:11
+ 38
- 88
odpowiedz
Profesjonalista
"uprzykrzania krajobrazu"? tylko odpowiedz na pytanie - czemu Ci, którzy uprzykrzają krajobraz już od jakiegoś miesiąca na każdym rozdrożu, słupie, płocie na wyjściach z kościołów...dosłownie wszędzie - wiszą nienaruszeni? te świnie pisowskie i ich fanatyczni wyznawcy, tłumoki niedouczone, nieudacznicy życiowi - chodzą i tną reklamy wyborcze swoich politycznych przeciwników.
20-09-2019, 13:42:43
+ 151
- 40
odpowiedz
Profesjonalista
cholera i dżuma lepsza od każdego pisowskiego notabla, kłamcy, złodzieja i tłumoka, tak samo jak i od każdego pissowkiego trola, chwalącego ich (nie)rządy
20-09-2019, 13:44:36
+ 152
- 43
odpowiedz
Profesjonalista
\"trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania\".....\"mają zapi@@@@@@ za miskę ryżu\" Ludzie głosujący na PiS są tak głupi, że to działa
20-09-2019, 13:48:15
+ 147
- 43
odpowiedz
VIP
PiS to stan umysłu . Kandydatka na posłankę , jakaś tam aktorka , nie wiedziała nawet , ilu posłów jest w Sejmie . Do radia przyszła i chciała się promować ! Takiego podziału wśród Polaków nie było od wieków . I takiej agresji . Co będzie dalej ?
Dodane obrazki:
20-09-2019, 14:16:47
+ 302
- 103
odpowiedz
Wycięte twarze na banerach powinny budzić raczej niepokój - przypominają wycięte godło z flagi rumuńskiej symbolizowało ono przecież wiadomo co. Choć są to dwie różne sprawy mogą mieć wspólny mianownik. Ale obrzucając obelgami, błotem wylewając pomyje na głowy współobywateli, mieszkańców typu "pisowskie świnie", "głupcy", "tłumoki", złodzieje" porównywanie ludzi głosujących inaczej czy też chcących żyć lepiej we własnym kraju do zwierząt, robactwa niedouczonego do "sekty" i tego typu mowa miłości sami powoli zamykacie się w "gettcie" i na marginesie. Dlatego, że są to metody "rozmawiania" z przeciwnikami 3 Rzeszy - żywcem wyjęte z nazistowskiej propagandy, totalitarne. Kropka w kropkę.
20-09-2019, 22:29:31
+ 39
- 70
odpowiedz
Profesjonalista
Czyli w skrócie: jak ktoś mi daje w pysk z lewej strony, to mam nadstawić prawa, żeby poprawił? Halo człowieku, mam szanować kogoś, kto nazywa inaczej myślących niż pisowcy "gorszym sortem, elementem animalnym" i wieloma innymi, to mam po prostu na to nie odpowiadać, bo im należy się szacunek? O nie drogi Panie, na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a nie tylko zbierać baty bez odpowiedzi i sprzeciwu. Niestety tak to wygląda, że sytuacja staje się gęsta. Dzisiaj wycinają twarze z banerów, a co zrobią jutro? Do czego się posuną? Mamy im na wszystko pozwolić? Serio proszę o odpowiedź Pana obrońcę trolli PiSowskich i ich popleczników
21-09-2019, 10:34:42
+ 147
- 30
odpowiedz
VIP
Pan " dionizy " ma rację . STOP mowie nienawiści w Sejmie , na ambonie , w internecie . PiS i KK proszeni o opamiętanie .
Dodane obrazki:
21-09-2019, 13:36:54
+ 282
- 80
odpowiedz
No i tak się dzieje dlatego, bo ktoś nie chce, by te osoby zostały wybrane. Z jedej strony to jest zrozumiałe, bo rzeczywiście ludzie, mieszkańcy miasta mają dosyć tego, że wielu ludzi startuje w wyborach po to tylko, żeby się "dobrać do stanowiska", za dobrą pensje i jakieś tam PRZYWILEJE. Z drugiej jednak strony, jest to jakiś: akt wandalizmu.
Jak są zawsze wybory na posłów, senatorów, w każdej gminie i mieście, to jest wielu chętnych do "wystartowania" w wyborach i widzimy, ile się wywiesza tych banerów, na płotach, na słupach, bo duzo ludzi chce do: dobrej pensji i przywilejów, a to daje tylko: lokalna i w ogóle polityka. Tylko pytanie, ilu z tych ludzi, realnie coś robi dla gmin i miast w Polsce? Czy idą tam tylko dla: wygody i pieniędzy?


Polityka zawsze dawała i daje: szybkie i łatwe pieniadze, nawet jak się tam neiwiele robi. Samo to, że ktoś jest zaprzysiężony i za to ma płacone.

21-09-2019, 15:09:21
+ 28
- 64
odpowiedz
Niech zgadnę - coś Panu odebrano, lub czegoś pozbawiono po roku 2015? Może nie i się mylę. W większości komentarzów nie było mowy o "trollach" tylko o wyborcach pisowskich. Wycinanie fragmentów banerów wyborczych z twarzami kandydatów budzi, powinno budzić niepokój, bo choć ma odniesienie do innych wydarzeń pozytywnych - wycinano godło z flagi państwowej mniejsza o kraj - to był to etap, wezwanie do dalszych kroków - czym tu się różnimy? Szkoda, że słów Kaczyńskiego faktycznie ostrych nie przekuto na sukces wyborczy PO i inn. tylko wywołano w kraju antypisowski amok i bełkot, który doprowadził do zbrodni w Łodzi i do otwartych ataków na kościół kat.i duchowieństwo jako sprzymierzeńca PiS-u. Jaki jest bilans takich działań - PiS wyszedł na tym dużo lepiej, potrafił dotrzeć do ludzi nie wspominając o programach socjalnych, które i tak są tylko marnym nasladownictwem tych z państw dobrobytu i doprowadził do zrównoważonego budżetu - marzenia lberałów. Nikogo tu nie obraziłem, chodzi o narrację idącą na dół z góry, do której dochodzi jeszcze działanie pt."rewolucja" LGBT+ - nowego proletaritu międzynarodówki nie ważne jakiej. Nazywanie przeciwnika rodzajem insekta itp. zwalnianie z pracy, wywalanie z uczelni za poglądy [czy ktoś "wyleciał" za krytykę rządu?] nazwanie przez tzw. liderów opozycji całych rzesz narodu szarańczą, wariatami, ciemnotą psującą powietrze itp. kojarzy mi się z jednym tak jak hashtag SilniRazem [ siła+jedność], a to próbka tej akcji " Kidawa-Błońska otoczona młodymi, uśmiechniętymi twarzami i Morawiecki otoczony bezzębną hołotą, przekupioną jabolem i przywiezioną bydlęcymi wagonami - i podpis Dość dzielnia Polaków, wygramy razem te wybory SilniRazem". Szczyt hipokryzji i obłudy. Jak Pan pewnie zauważył, nie użyłem epitetów, obelg, przewisk i nie jestem niczyim obrońcą, pracuję na swój rachunek, nikogo nie muszę się bać, nikogo nie trzymam za nogawki itd. I właściwie nie wien, jakiej odpowiedzi Pan oczekiwał, innej Pan nie otrzyma. Czytam od czasu do czasu zamieszczane przez Pana komentarze i są niektóre dobre i tyle. Pozdrawiam Pana i "spotkamy" się 13 pażdz. przy urnach wyborczych.
21-09-2019, 16:06:44
+ 28
- 78
odpowiedz
Profesjonalista
Na pewno spotkamy się przy urnie. Oby to nie był nasz ostatni wolny wybór
21-09-2019, 16:48:19
+ 208
- 24
odpowiedz
VIP
Każdy kto korzysta z typowo socjalistycznych programów "500+", "300+" czy jakiegolwiek innego "plus", ma moralny OBOWIĄZEK zagłosować w październiku na Prawo i Sprawiedliwość.

Żeby nie było - sytuację opisaną w artykule uważam za absolutnie naganną a sprawców powinno się potraktować gumowym smykiem po plecach na komisariacie w Pionkach !

Dodane obrazki:
21-09-2019, 16:48:29
+ 17
- 50
odpowiedz
VIP
Kto oglądał wczoraj superwizjer ? Mowę odbiera .
Dodane obrazki:
22-09-2019, 07:47:58
+ 276
- 83
odpowiedz
Profesjonalista
Na mnie nie robi to wrażenia. To po prostu PiS. Z
Poprzednie afery też wyciszone, a oni nadal niby mają ponad 40 procent poparcia. Afera goni aferę....i co mi zrobicie? Prokuratura w kieszeni PiS, organy ścigania też, więc kto to rozpędzi? W TVP i Polsacie, albo o tym nie powiedzą, albo troszkę wygładzą rzeczywistość...cieszę się, że jeszcze jest ten TVN, bo gdyby nie niezależni dziennikarze, to takie afery nigdy nie wyszły by na światło dzienne. Po wygranej PiS już nie będzie prawdziwego dziennikarstwa, będzie tylko czopkowanie w dudę prezesa.
22-09-2019, 08:07:18
+ 180
- 28
odpowiedz
VIP
Dla dobra moich córek , wnuczek , myślących i wartościowych
osób . Nigdy PiS ! Państwo represyjne i wyznaniowe , to tragedia .
Dodane obrazki:
22-09-2019, 12:45:19
+ 270
- 86
odpowiedz
do marten19 ibuc. to są właśnie twarze naszej ;; kochanej '' opozycji.tylko pewnie rodzinka czerpie całymi brudnymi łapami socjal szkoda na was słów.
23-09-2019, 09:14:29
+ 12
- 164
odpowiedz
VIP
Ręce mam czyste . Żadnych kamienic z pokojami na godziny , żadnych nastolatek do " towarzystwa " .....
Wie Pan o czy mowa ? Trzeba włączyć myślenie.
Z tzw. socjalu nikt z moich bliskich nie korzysta .
Trafił Pan kulą w płot .
Dodane obrazki:
23-09-2019, 10:59:15
+ 252
- 75
odpowiedz
Profesjonalista
Też mam ręce czyste, nie biorę 500 ani 300+, płacę podatki, mam wyższe wykształcenie, nie rucham kurew ukraińskich, jak wasz kochany marszałek, nie uwlaszczylem się na państwowym majątku, jak wasz "wuc", nie wynajmuje apartamentów na godziny od waszego szefa niku,....a Ty nieudaczniku co robisz?
23-09-2019, 15:55:41
+ 143
- 12
odpowiedz
Amator
Mam pytanie do członków miejskiej organizacji PO w Pionkach. Czy nie przeszkadza Wam, że osobą rekomendująca Waszą kandydatkę do Senatu jest nowy burmistrz? W roli osoby rekomendującej występuje zawsze osoba z autorytetem, z dorobkiem, z sukcesami. A nowy burmistrz żadnej z tych cech nie posiada. Wprost przeciwnie- w Garbatce prochu nie wymyślił, w Pionkach realizuje projekty swojego poprzednika.Naprawdę akceptujecie jego wybory kadrowe, jakich dokonał po objeciu urzędu? Drodzy koledzy partyjni, tam gdzie kończą się granice politycznego kompromisu, zaczyna się podly relatywizm. Ten plakat obraza inteligenje mieszkańców naszego miasta, ale widocznie trwanie w świadomości, że poza Warszawą, Gdanskiem i Krakowem wszędzie mieszka "ciemny lud', ciągle jest waszą wyborczą strategią. My tutaj w Pionkach doskonale pamiętamy wizyty premier Kopacz, ktora potraktowała nad jak ubogich krewnych, czy Tuskobusa, bez Tuska, z opcją zajęcia na chwilę fotela, ktory zajmowal Donald podczas podróży. Jesli nadal będzie trwac w tej świadomości, to zycze sukcesów w dziele budowania " wiecznej opozycji", ale może niepotrzebnie sie czepiam, może tak wam jest wygodnie. Panie Belowski, naprawdę akceptuje Pan ten plakat?
24-09-2019, 11:55:42
+ 13
- 22
odpowiedz
VIP
Dopóki opozycja nie dotrze ze swoim przekazem do środowisk robotniczo-chłopskich w takich miejscach jak Pionki czy na inną prowincję, to będzie trzepać dywany u prezesa na Nowogrodzkiej przez następne dwie kadencje.
Dodane obrazki:
24-09-2019, 16:29:42
+ 20
- 6
odpowiedz
Profesjonalista
Nie wiecie kiedy będzie wiec poparcia PiSu? Marzy mi się małe spontaniczne przywitanie Suskiego i spółki???? hasła Konstytucja i trybunał stanu czeka... Piosenki, typu "paniemarku, pan się nie boi, Caryca Katarzyna murem za panem stoi", albo "Afryka, Afryka, Polska, jak wiadomo, z Radomia bliższa"
24-09-2019, 18:15:59
+ 103
- 8
odpowiedz
Profesjonalista
Nie wiecie kiedy będzie wiec poparcia PiSu? Marzy mi się małe spontaniczne przywitanie Suskiego i spółki???? hasła Konstytucja i trybunał stanu czeka... Piosenki, typu "paniemarku, pan się nie boi, Caryca Katarzyna murem za panem stoi", albo "Afryka, Afryka, Polska, jak wiadomo, z Radomia bliższa"
24-09-2019, 18:28:44
+ 94
- 9
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook