Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Kozienicki Park Krajobrazowy ma 35 lat
Dodał: MaG, 18-10-2018 13:27, odsłon: 901
fot.SPR
fot.SPR

W Pionkach odbyła się konferencja popularno – naukowa poświęcona 35 rocznicy powstania Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Inauguracyjny wykład „W służbie Kozienickiego Parku Krajobrazowego” wygłosiła kierownik ds. Zespołu KPK Beata Waluś, która wraz z dyrektorem Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwestrem Chołystem powitała gości konferencji.

 

Wśród składających gratulacje i życzenia byli m.in. wiceprzewodnicząca sejmiku Mazowsza Bożenna Pacholczak i radny województwa Zbigniew Gołąbek, którzy wręczyli gospodarzom medal „Pro Masovia”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

List okolicznościowy oraz upominek przekazał im także oraz złożył gratulacje starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

- Dzięki Państwa troskliwej opiece Kozienicki Park Krajobrazowy jest należycie chroniony i pielęgnowany, stając się miejscem spotkań z bogactwem przyrodniczym i kulturowym regionu – mówił starosta. Podejmowane przez Państwa liczne działania edukacyjne i informacyjne sprawiają, że tak potrzebna  wiedza z zakresu edukacji ekologicznej trafia zarówno do młodzieży szkolnej, turystów, ale też miłośników przyrody, promując tym samym nasz region. I za to serdecznie Państwu dziękuję.

Honorowi goście oraz osoby zasłużone dla ochrony przyrody i rozwoju Parku otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy uznania.

Referaty poświęcone m. in. ochronie  fauny i flory KPK  cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy wypełnili salę Centrum Aktywności Lokalnej, a następnie udali się do Augustowa, by obejrzeć wylęgarnię chronionych gatunków, która powstała w ramach projektu „ochrona bioróżnorodności w mazowieckich parkach krajobrazowych”  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Kozienicki park Krajobrazowy to jeden z najcenniejszych pod względem przyrodniczym kompleksów leśnych w Polsce. Występuje tu szereg siedlisk przyrodniczych oraz gatunków chronionych i zagrożonych wymarciem. Mamy tu rozmaitość zbiorowisk leśnych; bory suche i świeże, lasy mieszane, liściaste, podmokłe olsy i łęgi. Wizytówką puszczy są wyżynne, jodłowe bory mieszane, natomiast największym siedliskiem przyrodniczym są tzw. grady subkontynentalne. To także bogactwo świata roślin i zwierząt.

Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze Puszcza Kozienicka została włączona do Europejskiej sieci Obszarów Chronionych Natura 2000.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook