Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Koronawirus w szpitalu w Pionkach. Personel został odizolowany od pozostałej załogi
Dodał: DL, 04-04-2020 19:52, odsłon: 26797
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Radomiu, w sobotę, 4 kwietnia szpital w Pionkach otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa jednej z pacjentek, która przebywa na oddziale wewnętrznym przy ul. Harcerskiej. Jest jedną z 3 osób, które przywieziono tam w czwartek, 2 kwietnia z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Poniżej prezentujemy oficjalny komunikat Starostwa Powiatowego w Radomiu.

"Dyrekcja nie mogła odmówić przyjęcia tych pacjentów, ponieważ w dokumentacji medycznej, sporządzonej w szpitalu na Józefowie figurowali oni jako osoby z negatywnym wynikiem testów na koronawirusa.

 

Mimo tego wszystkie 3 osoby przy przyjęciu na oddział zostały odizolowane od innych pacjentów w osobnym pomieszczeniu. Personel, który się nimi opiekował, otrzymał również odpowiednie środki ochrony osobistej. Pozostali chorzy z oddziału wewnętrznego (6 osób) nie mieli kontaktu z osobami, przewiezionymi z Józefowa.

 

Tuż po otrzymaniu wyników testu pacjentki, dyrektor szpitala natychmiast zamknęła cały oddział wewnętrzny. Placówka nie będzie przyjmować już nowych pacjentów. Pomieszczenia oddziału będą wkrótce zdezynfekowane.

 

Cały personel, który mógł mieć kontakt z pacjentami z Józefowa, miał już lub będzie miał jak najszybciej wykonywane testy na koronawirusa. Wszyscy zostali odizolowani od pozostałej załogi. Część lekarzy i pielęgniarek pozostaje w domach, część została już na oddziale. Niewykluczone, że w budynku przy ul. Harcerskiej będzie stworzone izolatorium dla medyków" - informuje starostwo.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No i ruszyła machina, nikt jej nie zatrzyma...
Dopiero się zacznie zbieranie plonów...
#zostańWdomu, bądź mądrzejszy od innych
04-04-2020, 21:56:34
+ 61
- 21
odpowiedz
Pacjenta została przyjęta na podstawie dokumentacji według której nie była zarażona. Co stało się później? Wystąpiły objawy? Ponownie wykonano test? Dokumentacja została sfałszowana? O co chodzi? Przez takie błędy to wszystko zakończy się bardz źle.
04-04-2020, 22:31:50
+ 59
- 15
odpowiedz
System źle zadziałał czyli ludzie którzy podejmujä złe decyzje,jeśli już trzebabyło gdzieś zawieść pacjentke z ogniska jakim jest szpital w Radomiu ,to trzeba było zrobić jej tam wyniki i jak pozytywny to zostawić w Radomiu,.Mówi siē służba zdrowia na pierwszej lini ma przeräbane,to fakt ale trzeba odpowiedzialnie myśleć co sie robi ,bo za chwilę wszystko sie poroznosi ,okaże siē,że zacznie brakować sprzętu ochrony,itd,itd,pacjent nic nie winny,bo pewnie poważnie chory i jeszcze dodatkowo to ,może w Pionkach ludzie bardziej odporni wychowani i urodzeni na chemii pronitowskiej ,prochu i spirytusiemiejmy nadzieję,pozdrawiam i zyczē zdrowia wszystim niedajmy siē i badzmy odpowiedzialni co robimy nosić maski i rekawiczki i myć siē
05-04-2020, 10:11:55
+ 22
- 15
odpowiedz
A jeśli chodzi o kwarantanny ludzi wracajacych z zagranicy bo u mnie w bloku taka sytuacja dzisiaj w nocy się kończy i ani razu nikt ich nie sprawdził czyli nie było policji czy innych służb,wypełnili papiery na granicy z miejscem wykonywania kwarantanny telefonami itp.,to jak to jest z tym sprawdzaniem policji ,może wypowie sie jakiś funkcjonariusz ,tak grzecznościowo ,jak jest u nas w mieście bo mam wrazenie że albo tego nie ogarniają czy namiary docierajä do nich czy poprostu nie muszäIML7
05-04-2020, 12:17:31
+ 21
- 17
odpowiedz
Niedobrze się dzieje, że radomski szpital odsyła pacjentów co do których nie ma 100% pewności o braku zakażenia. Jedna z pacjentek trafiła do naszego szpitala, jak się później okazało była zainfekowana. Z informacji podanych na portalu echodnia.eu można przeczytać o innym przypadku. Taka sama sytuacja ”Przypomnijmy, w sobotę rano poinformowaliśmy, że z tej samej lecznicy z Radomia do placówki medycznej w Iłży trafił pacjent, który później zmarł. Dopiero w miejscu jego zgonu okazało się, że mężczyzna był zakażony koronawirusem.” Coś tu działa bardzo źle i powoduje zamykanie kolejnych placówek, które mogłyby działać normalnie i nieść pomoc potrzebującym.

@jerryviper7 poruszył ciekawy temat. Jestem w kontakcie z kilkoma osobami, które niedawno wróciły zza naszej zachodniej granicy i żaden funkcjonariusz nie zainteresował się tematem. Nie zadzwonił kontrolny telefon pod którym te osoby przebywają. Po przekroczeniu granicy i podaniu nr telefonu wysyłana zostaje informacja z danymi umożliwiającymi pobranie oprogramowanie monitorujące dla osób, które będą objęte kwarantanną. Podczas próby rejestracji oprogramowania wyświetla się monit o błędzie, który informuje o braku danych w bazie systemu. Słabo. Pytanie w jaki sposób kontrolowane są osoby poddane kwarantannie. Panie redaktorze, może warto by się zainteresować tematem i porozmawiać z komendantem miejskim? W tym przypadku jak widać również system działa średnio.
05-04-2020, 14:38:02
+ 45
- 61
odpowiedz
Sytuacja na Józefowie jest bardzo zła. Pacjenci rozsyłani są do innych płacowek, kilkaset osób na kwarantannie. Tysiące ludzi walczy ze skutkami epidemii narażając swoje zdrowie i życie również, ale czytając na tym forum mądrości lokalnych "mędrków" najlepiej by było, gdyby ta zaraza nie przekroczyła rogatek miasta. I ta "lekkość" wydawanych sądów o systemie i o ludziach z pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Na kwarantannie osoby mają obowiązek jej się poddać, a policja tylko prewencyjnie sprawdza i nie jest jej obowiązkiem stać przed drzwiami. Instrukcje są proste i zrozumiale. Nie można mieszać z błotem ofiarności i poświęcenia służb medycznych, policyjnych, strażaków, wojskowych itp. tylko dlatego, że mamy oby jeden przypadek pacjenta z wirusem. Wszyscy ponoszą ryzyko zakazenia i tylko od odpowiedzialności każdego z nas za swoje rodziny i za mieszkańców Pionek możemy to ryzyko zminimalizować i dotrwać w miarę bezpiecznie do końca epidemii, która się nie zakończy dopóki istnieje choćby jedno ognisko zakażeń,. I nie ma tu żadnych granic i enklaw.
05-04-2020, 15:53:21
+ 23
- 18
odpowiedz
Nikt tu nie mówi o staniu pod drzwiami policji ,czy iinych słuzb,i nie kwestionujē oddania, odwagi ludzi z pierwszej lini frontu,dla nich wielki szacun,wiem jaka sytuacja jest na Jözefowie bo czytam na echo dnia i innych radomskich gazetach ,sytuacja jest taka poważna bo personel nie był przeszkolony do takich epidemii,czytam wypowiedzi lekarzy pilegniarek ,salowych i innej obsługi,ogólnie świat nie jest przygotowany na epidemiē a co dopiero w Polsce czy w Radomiu,gdzie zawsze brakowało kasy i zarzädzania w służbie zdrowia,nie oszukujmy siē,na koniec taka sytuacja u mnie sklepie osidlowym przyszedł chłopak na kwaranntannie po alkochol,sklepowa nie wpóściła go i nie sprzedała nić,zadzwoniła na policjęi zgłosiła niestety nie przyjechali ani do sklepu ani do niego ,bo obok mieszka,powiedzieli że nie muszą to ja siē pytam dlaczego to co musi siē stać żeby przyjechali,jak pozaraża ?to po co to pisanie danych na granicy.?do kitu ,do wyrzucenia chyba ,o tak tylko bo trzeba spisać?pozdrawiam wszystkich ,może redakcja zada to pytanie pionkowskim służbom pozdrawiam wszyztkich
05-04-2020, 16:21:21
+ 25
- 16
odpowiedz
Każdy ma prawo do własnego zdania. Główna przyczyna rozsiania się tego wirusa na radomskim Józefowie to następstwo nie braku wiedzy ale procedur, bo nie jest to szpital zakaźny, intensywności zachorowań, braku testów dla personelu i braków zaopatrzenia szpitala w środki ochrony medycznej. I chociaż zamykając szkoły i instytucje użyteczności itd. wprowadzając zakazy przy stanie 25 zarażonych to nasz patent, to jednak kłopoty z brakiem maseczek, kombinezonów, gogli, przesłon, rękawiczek, fartuchów itp. mamy nie tylko my, ale większość krajów opanowanych przez epidemię. A powód jest jeden - globalizacja. Prawie całą produkcję tego asortymentu przeniesiono do Azji głównie do Chin. I teraz w tej krytycznej sytuacji jesteśmy uzależnieni od dostaw z Chin, od uruchamianego na gwałt chałupnictwa. W tej chwili jest już duża poprawa w zaopatrzeniu szpitali, a i również personel szpitali będzie poddawany testom. Także sytuacja w czasie pandemii nie jest zero-jedynkowa, jest bardzo złóżona, nie podlega łatwym ocenom.
05-04-2020, 17:51:51
+ 26
- 17
odpowiedz
Wszystko jest prawdą .Mimo tego w naszym kraju nie jest jeszcze najgorzej .Zachodnie kraje wydawałoby się że "mocarze " a co się z nimi porobiło !Dmuchajmy na zimne.Polacy wiedzą czym jest REŻIM .Zawsze niszczył ,jednak po raz pierwszy może nas URATOWAĆ !
05-04-2020, 18:21:18
+ 47
- 59
odpowiedz
VIP
Należało modernizować szpital , a nie oglądać się na powiat .
Zamiast pomysłów od czapy , typu : pumptrack , jachtu wiecznie schowanego , ławki za 32.000 zł i innych gniotów . Należało małymi krokami dokładać do szpitala , a nie czekać na mannę z nieba .Pan Zandberg nazwał wczoraj idiotów , tak po imieniu IDIOTAMI . Nie bawił się w Wersal . Czas na to .
Dodane obrazki:
06-04-2020, 08:41:35
+ 97
- 69
odpowiedz
O aplikacji słyszałeś? Obowiązkowo do ściągnięcia dla tych, co przebywają na kwarantannie.
07-04-2020, 08:07:02
+ 11
- 4
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook