Dzisiaj jest piątek, 20 lipca 2018 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Konferencja w ratuszu: nominacje dyrektorskie, plany restrukturyzacji MZUK i bieżące inwestycje
Dodał: JaW, 01-08-2017 14:28, odsłon: 21993
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Ogłoszenie dwóch nominacji dyrektorskich, informacje na temat inwestycji realizowanych obecnie na terenie ośrodka wypoczynkowego nad Stawem Górnym oraz Stadionie Miejskim czy plany na restrukturyzację – co może wiązać się ze zwolnieniami – w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych – takie tematy zdominowały wtorkową konferencję prasową burmistrza Romualda Zawodnika.

DYREKTORSKIE NOMINACJE

Pierwsza część konferencji poświęcona była sprawom personalnym. Nominację na stanowisko dyrektor Żłobka Miejskiego "Wesoły Pajacyk" odebrała Agnieszka Pachocka. Ostatnio pracowała jako nauczycielka języka polskiego w X LO im. Konarskiego w Radomiu. 39-letnia mieszkanka Pionek została wybrana w drodze konkursu spośród dziewięciu kandydatek. Przy okazji burmistrz Zawodnik poinformował, że od przyszłego poniedziałku ma ruszyć proces rekrutacji do żłobka. Jeszcze w tym tygodniu ma być znana komisja rekrutacyjna oraz zasady punktacji przy naborze.

 

Oficjalnie przekazana została również informacja o tym, że od 3 sierpnia obowiązki dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych ma pełnić Małgorzata Cieciura. Zastąpi na tym stanowisku Kingę Adamską, z którą z dniem 31 lipca rozwiązano umowę o pracę.

 

- Umowa z nową dyrektor została zawarta na czas ściśle określony do 31 grudnia 2017 roku. Głównym zadaniem, którego realizacji oczekuję ma być rozsądna restrukturyzacja MZUK. Chodzi przede wszystkim o wydajność czasu pracy. Aktualnie cały czas trwają analizy dotyczące efektywności określonych grup pracowniczych – tłumaczył burmistrz Romuald Zawodnik.

 

 

Agnieszka Pachocka odebrała nominację na stanowisko dyrektora Żłobka Miejskiego "Wesoły Pajacyk".

 

EFEKTYWNOŚĆ PRACY W MZUK DO ANALIZY

Przykładem przywołanym przez burmistrza dla zobrazowania sytuacji miały być ostatnie oferty na malowanie pasów.

 

- Firma zewnętrzna oferowała nam wykonanie takiej usługi nie tylko szybciej, ale i dwa razy taniej – przyznał burmistrz Zawodnik.

 

Jednocześnie podczas konferencji z ust burmistrza padły dwie ważne deklaracje. Jedna dotycząca tego, że od 1 stycznia 2018 roku zadania z zakresu gospodarki śmieciowej od komunalki miałaby przyjąć miejska spółka ciepłownicza PWKC. Druga, bardzo drażliwa, związana z ewentualnymi zwolnieniami w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych. Jak przekonywał burmistrz Zawodnik dzisiaj nie ma jeszcze jasności, co do konkretnej redukcji etatów, ale jest przekonanie o "nadzatrudnieniu".

 

- Mamy dla tych wszystkich osób przygotowane nowe oferty pracy, bo chcielibyśmy to zrobić w możliwie najmniej bolesny sposób – mówił burmistrz.

 

MINIATUROWY CIECHOCINEK NAD STAWEM GÓRNYM

Wtorkowa konferencja była też okazją do przekazania informacji na temat aktualnych inwestycji miejskich. Prace trwają obecnie na terenie ośrodka wypoczynkowego nad Stawem Górnym. W najbliższych dniach będzie można bezpłatnie korzystać z tężni solnej oraz siłowni zewnętrznej, w skład której wejdzie dwanaście urządzeń. Do końca miesiąca powinny być też gotowe nowe boiska do piłki nożnej czy siatkówki plażowej. Natomiast przebudowa plaży odłożona została na czas po zakończeniu sezonu wakacyjnego. Na te wszystkie inwestycje lokalny samorząd zdobył dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania.

 

TRYBUNY NA STADIONIE ODEBRANE. ROZLICZENIE INWESTYCJI MOŻE TRAFIĆ DO SĄDU

Odebrane i dopuszczone do użytkowania są już trybuny na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1. Aktualnie trwają rozliczenia inwestycji z wykonawcą i dotacji z Ministerstwa Sportu.

 

- Łączna suma kar umownych dla wykonawcy wynikających z opóźnienia przy realizacji inwestycji to 1 milion 700 tysięcy złotych. Z ostatniej faktury potrąciliśmy około 400 tysięcy złotych. Spodziewamy się, że sprawa trafi do sądu – zapowiadał burmistrz Zawodnik.

 

Jeżeli chodzi o uruchomienie siłowni na stadionie, to wniosek KS Proch na dotację złożony do Lokalnej Grupy Działania jest na końcowym etapie weryfikacji formalnej.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
"[size= small; font-family: arial,helvetica,sans-serif] możliwie najmniej bezbolesny sposób" może ktoś przetłumaczyć na polski ?
[/size]
01-08-2017, 15:20:53
+ 26
- 9
odpowiedz
To może wytłumaczyć tylko redakcyjny chochlik :) Dziękujemy za słuszną uwagę. Doceniamy wnikliwe czytanie!
01-08-2017, 15:29:01
+ 4
- 41
odpowiedz
Nowicjusz
"Ewentualne zwolnienia" w MZUK możliwie najmniej bezbolesny sposób - myślę, że ten temat powinien wyjaśnić i przetłumaczyć radny Myśliwiec obecny na konferencji i radni PSL którzy głosowli za "super" zmianami w MZUK proponowanymi przez Pana Zawodnika!
Natomiast "konferencję" Pana Zawodnika pozostawiam bez komentarza bo "kary umowne w kwocie 1 mln 700 tys. dla wykonawcy rozbudowy trybun i zaplecza są co najmniej groteskowe!
01-08-2017, 15:46:19
+ 48
- 29
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook