Dzisiaj jest niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 231 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Kolejne spotkanie 'Na szlaku' w CAL. Tym razem KUBA, gdzie czas się zatrzymał
Dodał: MarBas, 08-09-2017 12:08, odsłon: 15744

Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza w piątek 22 września, o godz. 17:00 na spotkanie z Grażyną Trautsolt - z pochodzenia warszawianką, z wykształcenia - inżynierem. Pani Grażyna od 2001 roku podróżuje solo i bez biur podróży. Sama wybiera kierunek swoich egzotycznych wycieczek. Jest żądna wrażeń, poznawania ludzi i innego świata. Sama jest księgową i pilotem swoich wypraw. W Pionkach opowie o Kubie - miejscu, gdzie czas się zatrzymał.

Pani Grażyna prowadzi stronę internetową www.podrozemojapasja.com, gdzie dzieli się swoją pasją podróżowania. Zdarzało jej się opowiadać o swych przeżyciach w programach telewizyjnych (Za siódmą górą, Super Stacja) i radiowych (VOX, Tok FM, radio Australia). Pasja podróżowania została doceniona: Pani Grażyna dwukrotnie otrzymała nagrodę magazynu turystycznego "Podróże". Jest też autorką dwóch książek „Podróże moja pasja” i „Moje światowe życie”. 

 

Na spotkaniu opowie o miesięcznej wyprawie z plecakiem po wyspie Kuba na przełomie grudnia i stycznia. Będzie też pokaz slajdów i filmów.

 

- Wróciłam pełna wrażeń z Kuby! Kuba to nie tylko stolica, turystyczne Varadero i Tyrnidad. Zwiedziłam wyspę od Hawany do Baracoa (wschodu) i na zachód (Vinalez). Mój plan przewidywał uczestniczenie  w dniu Chorych i Cierpiących w święcie św. Łazarza (to mocne przeżycie w El Rincon!) i parrandas w Remedios (a to wybuchowe przeżycie!). Noc Sylwestrową spędziłam na placu w Santiago de Cuba. Tam też widziałam uroczystości przed prochami Fidela, który zmarł około 3 tygodnie przed moim przyjazdem na Kubę - opowiada podróżniczka i dodaje: - Stosunkowo szybko zrozumiałam system kartkowy i podwójną walutę. Z ciekawością badałam popularne wierzenia afro-kubańskie, zwane santeria. Generalnie wczułam się w klimaty i spróbowałam cygara, piłam rum i usiłowałam tańczyć salsę…

 
   

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook