Dzisiaj jest niedziela, 27 maja 2018 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Kobiałka i Jagieło najlepsi w drugim biegu Grand Prix Pionek (zdjęcia)
Dodał: JaW, 16-06-2014 09:48, odsłon: 6054

Jakub Kobiałka z Pionek na 5 kilometrów i Michał Jagieło z Lubieni na dwukrotnie dłuższym dystansie, wygrywali w niedzielę w drugiej odsłonie Grand Prix Pionek 2014. Tym razem biegacze rywalizowali na trasach wyznaczonych w Królewskich Źródłach. Były też biegi dla dzieci i unikatowe medale dla najlepszej trójki spośród mieszkańców Pionek. Patronem medialnym imprezy była redakcja Pionki24.

Do tej pory zawody Grand Prix odbywały się przy Nadleśnictwie Kozienice na ulicy Partyzantów. Tym razem organizatorzy postanowili przenieść zawody do Królewskich Źródeł. Był to ukłon w stronę leśników na 90-lecie Lasów Państwowych. Do pięknego rezerwatu położonego w środku Puszczy Kozienickiej przyjechały całe rodziny. Swoje biegi miały dzieci, a wtedy kibicowali im rodzice. Ci, którzy nie czuli się na siłach, żeby pokonać dystans 5 lub 10 kilometrów, spędzali czas przy ognisku lub spacerując po rezerwacie. W niedzielę we wszystkich biegach wystartowało około 150 osób.

 

PIĄTKĘ WYGRAŁ KOBIAŁKA

Na 5 kilometrów najlepszy był 19-letni Jakub Kobiałka z Pionek, który ścigał się ze znacznie starszym od siebie Andrzejem Leśniewskim z Warszawy. - Trasa nie była taka łatwa. Kilka razy było pod górę i z góry. Zaatakowałem na ostatnim kilometrze i się udało – mówił na mecie zwycięzca. Ostatecznie Kobiałka przybiegł w czasie 18 minut 53 sekundy.

 

 

Ksiądz Piotr Popis dostał od leśników swoją podobiznę w drewnie. Z prawej Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice

 

Wśród kobiet konkurencji nie miała 18-letnia Marzena Starzyk, reprezentująca UKS Olimp Kozienice. W biegu głównym zajęła 5. miejsce z czasem 20 minut 22 sekundy, a drugą w żeńskiej kategorii Ninę Pawelec z Kozienic wyprzedziła o ponad 5 minut.

 

- Trenuję biegi w klubie od pięciu lat. W sobotę startowałam w Puławach i dlatego dzisiaj zdecydowałam się na 5 kilometrów – opowiadała na mecie Marzena Starzyk.

 

 

Podium biegu na 10 kilometrów mężczyzn. W środku zwycięzca, Michał Jagieło z Lubieni

 

ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW

Zawodnicy, którzy chcieli się liczyć w generalnej klasyfikacji Grand Prix Pionek startowali na 10 kilometrów. Z tej prostej przyczyny, że tutaj do zdobycia było dwa razy tyle punktów. Tempo było naprawdę niezłe. Pięciu biegaczom udało się zejść poniżej 37 minut. Główny faworyt do zwycięstwa w całym cyklu nie zawiódł. Michał Jagieło z Lubieni o 15 sekund wyprzedził Łukasza Pawińskiego reprezentującego UKS Technik Radom i wygrał w czasie 35 minut 12 sekund. Do pierwszej dziesiątki załapał się organizator i pomysłodawca GP Pionek, ksiądz Piotr Popis, który był ósmy z czasem 38 minut 11 sekund.

 

Nie było również niespodzianki wśród kobiet. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Waśniewska z Radomia (11 w kategorii Open), a jej czas to 40 minut 25 sekund.

 

Po raz pierwszy organizatorzy zrobili dodatkową klasyfikację dla najlepszych biegaczy z Pionek. Wygrywali Mariusz Jaraszek i Piotr Popis.

 

 

Bieg na 5 kilometrów wygrał Jakub Kobiałka z Pionek (numer 73)

 

MEDALE SIĘ PODOBAŁY

Dla najlepszych były okolicznościowe medale własnoręcznie wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i trzeba przyznać, że wszystkim się podobały. Gadżety od Nadleśnictwa Kozienice rozdawali Lidia Zaczyńska i zastępca nadleśniczego Artur Mazur. Wyjątkowy prezent od leśników otrzymał ksiądz Piotr Popis. Był to drzeworyt z jego podobizną. Na wszystkich biegaczy czekała pyszna grochówka i bigos.

 

Kolejne zawody Grand Prix Pionek w połowie października już przy Nadleśnictwie Kozienice na ulicy Partyzantów. Cykl zakończy się biegiem Mikołajkowym w grudniu.

 

WYNIKI

5km - Mężczyźni: 1. Jakub Kobiałka (Pionki) – 18:53, 2. Andrzej Leśniewski (Warszawa) – 19:07, 3. Piotr Kacpura (Ostrów Mazowiecki) – 19:39. Kobiety: 1. Marzena Starzyk (Kozienice) – 20:22, 2. Nina Pawelec (Kozienice) – 25:39, 3. Anna Widziniewicz (Radom) – 27:28.


10km – Mężczyźni: 1. Michał Jagieło (Lubienia) – 35:12, 2. Łukasz Pawiński (Radom) – 35:27, 3. Karol Grabda (Mirów) – 35:53. Kobiety – 1. Karolina Waśniewska (Radom) – 40:25, 2. Ewelina Płatos (Radom) – 43:45, 3. Sylwia Szymańska (Piaseczno) 44:00.


Open Pionki, 5km – 1. Mariusz Jaraszek, 2. Paweł Mucha, 3. Łukasz Miśkiewicz. 10km – 1. Piotr Popis, 2. Krzysztof Skomra, 3. Jakub Jarosławski.


Biegi dzieci

Przedszkolaki. Dziewczynki - 1. Pola Sot, 2. Zuzia Myślińska, 3. Daria Bartnik. Chłopcy – 1. Bartosz Pawelec i Mateusz Kryza, 2. Kornel Stopka.

Klasy I-III. Dziewczynki – 1. Ola Skórkiewicz, 2. Julia Wojtuniak, 3. Zuzia Maj. Chłopcy – 1. Gabryś Kościuk, 2. Michał Mucha, 3. Antoni Maciąg.

Klasy IV-VI. Dziewczynki – 1. Weronika Górka, 2. Gabriela Goździk, 3. Natalia Jurek. Chłopcy – 1. Jan Nowocień, 2. Szymon Zagożdżon, 3. Dawid Marek.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook