Dzisiaj jest niedziela, 23 października 2016 r., 297 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Poziomy1 - Fabryka Domów Bogucin Rajmund Szewczyk
Kobiałka i Jagieło najlepsi w drugim biegu Grand Prix Pionek (zdjęcia)
Dodał: JaW, 16-06-2014 09:48, odsłon: 4723

Jakub Kobiałka z Pionek na 5 kilometrów i Michał Jagieło z Lubieni na dwukrotnie dłuższym dystansie, wygrywali w niedzielę w drugiej odsłonie Grand Prix Pionek 2014. Tym razem biegacze rywalizowali na trasach wyznaczonych w Królewskich Źródłach. Były też biegi dla dzieci i unikatowe medale dla najlepszej trójki spośród mieszkańców Pionek. Patronem medialnym imprezy była redakcja Pionki24.

Arpass w tekście
Traktus

Do tej pory zawody Grand Prix odbywały się przy Nadleśnictwie Kozienice na ulicy Partyzantów. Tym razem organizatorzy postanowili przenieść zawody do Królewskich Źródeł. Był to ukłon w stronę leśników na 90-lecie Lasów Państwowych. Do pięknego rezerwatu położonego w środku Puszczy Kozienickiej przyjechały całe rodziny. Swoje biegi miały dzieci, a wtedy kibicowali im rodzice. Ci, którzy nie czuli się na siłach, żeby pokonać dystans 5 lub 10 kilometrów, spędzali czas przy ognisku lub spacerując po rezerwacie. W niedzielę we wszystkich biegach wystartowało około 150 osób.

 

PIĄTKĘ WYGRAŁ KOBIAŁKA

Na 5 kilometrów najlepszy był 19-letni Jakub Kobiałka z Pionek, który ścigał się ze znacznie starszym od siebie Andrzejem Leśniewskim z Warszawy. - Trasa nie była taka łatwa. Kilka razy było pod górę i z góry. Zaatakowałem na ostatnim kilometrze i się udało – mówił na mecie zwycięzca. Ostatecznie Kobiałka przybiegł w czasie 18 minut 53 sekundy.

 

 

Ksiądz Piotr Popis dostał od leśników swoją podobiznę w drewnie. Z prawej Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice

 

Wśród kobiet konkurencji nie miała 18-letnia Marzena Starzyk, reprezentująca UKS Olimp Kozienice. W biegu głównym zajęła 5. miejsce z czasem 20 minut 22 sekundy, a drugą w żeńskiej kategorii Ninę Pawelec z Kozienic wyprzedziła o ponad 5 minut.

 

- Trenuję biegi w klubie od pięciu lat. W sobotę startowałam w Puławach i dlatego dzisiaj zdecydowałam się na 5 kilometrów – opowiadała na mecie Marzena Starzyk.

 

 

Podium biegu na 10 kilometrów mężczyzn. W środku zwycięzca, Michał Jagieło z Lubieni

 

ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW

Zawodnicy, którzy chcieli się liczyć w generalnej klasyfikacji Grand Prix Pionek startowali na 10 kilometrów. Z tej prostej przyczyny, że tutaj do zdobycia było dwa razy tyle punktów. Tempo było naprawdę niezłe. Pięciu biegaczom udało się zejść poniżej 37 minut. Główny faworyt do zwycięstwa w całym cyklu nie zawiódł. Michał Jagieło z Lubieni o 15 sekund wyprzedził Łukasza Pawińskiego reprezentującego UKS Technik Radom i wygrał w czasie 35 minut 12 sekund. Do pierwszej dziesiątki załapał się organizator i pomysłodawca GP Pionek, ksiądz Piotr Popis, który był ósmy z czasem 38 minut 11 sekund.

 

Nie było również niespodzianki wśród kobiet. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Waśniewska z Radomia (11 w kategorii Open), a jej czas to 40 minut 25 sekund.

 

Po raz pierwszy organizatorzy zrobili dodatkową klasyfikację dla najlepszych biegaczy z Pionek. Wygrywali Mariusz Jaraszek i Piotr Popis.

 

 

Bieg na 5 kilometrów wygrał Jakub Kobiałka z Pionek (numer 73)

 

MEDALE SIĘ PODOBAŁY

Dla najlepszych były okolicznościowe medale własnoręcznie wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i trzeba przyznać, że wszystkim się podobały. Gadżety od Nadleśnictwa Kozienice rozdawali Lidia Zaczyńska i zastępca nadleśniczego Artur Mazur. Wyjątkowy prezent od leśników otrzymał ksiądz Piotr Popis. Był to drzeworyt z jego podobizną. Na wszystkich biegaczy czekała pyszna grochówka i bigos.

 

Kolejne zawody Grand Prix Pionek w połowie października już przy Nadleśnictwie Kozienice na ulicy Partyzantów. Cykl zakończy się biegiem Mikołajkowym w grudniu.

 

WYNIKI

5km - Mężczyźni: 1. Jakub Kobiałka (Pionki) – 18:53, 2. Andrzej Leśniewski (Warszawa) – 19:07, 3. Piotr Kacpura (Ostrów Mazowiecki) – 19:39. Kobiety: 1. Marzena Starzyk (Kozienice) – 20:22, 2. Nina Pawelec (Kozienice) – 25:39, 3. Anna Widziniewicz (Radom) – 27:28.


10km – Mężczyźni: 1. Michał Jagieło (Lubienia) – 35:12, 2. Łukasz Pawiński (Radom) – 35:27, 3. Karol Grabda (Mirów) – 35:53. Kobiety – 1. Karolina Waśniewska (Radom) – 40:25, 2. Ewelina Płatos (Radom) – 43:45, 3. Sylwia Szymańska (Piaseczno) 44:00.


Open Pionki, 5km – 1. Mariusz Jaraszek, 2. Paweł Mucha, 3. Łukasz Miśkiewicz. 10km – 1. Piotr Popis, 2. Krzysztof Skomra, 3. Jakub Jarosławski.


Biegi dzieci

Przedszkolaki. Dziewczynki - 1. Pola Sot, 2. Zuzia Myślińska, 3. Daria Bartnik. Chłopcy – 1. Bartosz Pawelec i Mateusz Kryza, 2. Kornel Stopka.

Klasy I-III. Dziewczynki – 1. Ola Skórkiewicz, 2. Julia Wojtuniak, 3. Zuzia Maj. Chłopcy – 1. Gabryś Kościuk, 2. Michał Mucha, 3. Antoni Maciąg.

Klasy IV-VI. Dziewczynki – 1. Weronika Górka, 2. Gabriela Goździk, 3. Natalia Jurek. Chłopcy – 1. Jan Nowocień, 2. Szymon Zagożdżon, 3. Dawid Marek.


Akademia Zdrowia
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
KARDIOLOG
KARDIOLOG
KARDIOLOG dr n. med. MIROSŁAW ZACHORSKI Konsultant Kliniki Kardiologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie ul Szaserów 128. Przyjecia w NZOZ \" Janina...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
DZIAŁKI BUDOWLANE 900M2
DZIAŁKI BUDOWLANE 900M2
Dwie działki budowlane ,po okolo 900m2 lub całość działki graniczą z soba atrakcyjna lokalizacja na nowopowstałym osiedlu domów jednorodzinnych na granic...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: Partner: