Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Kino za Rogiem w CAL zaprasza na dwa świetne filmy
Dodał: MarBas, 08-09-2017 11:43, odsłon: 14888
Kadr z filmu Reality
Kadr z filmu Reality

W niedzielę 10 września Kino za Rogiem w Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza na dwa filmy o pozytywnym zabarwieniu. Widzów czeka dużo absurdalnego humoru i wzruszające  chwile. O godz. 15:00 wyświetlony zostanie film obyczajowy "Vincent chce nad morze", a o 17:00 komedia "Reality".

„Vincent chce nad morze” reż. Ralf Huettner, obyczajowy, czas trwania 95 min., kat. wiek 12+

10 września (niedziela), godz. 15:00, Bilety 8 zł

 

Vincent ma 27 lat - i cierpi na zespół Tourette'a. Właśnie stracił matkę, a ojciec - ubiegający się o reelekcję polityk - nie jest zainteresowany tym, żeby się nim opiekować. Nękany nieustannymi gwałtownymi tikami i niepohamowanym wykrzykiwaniem wulgaryzmów Vincent trafia więc do zakładu psychiatrycznego. I zostaje dokwaterowany do Alexa, nękanego ciężką nerwicą natręctw. A następnie zaprzyjaźnia się z Marie, chorą na serce anorektyczką.

 

Zbieg okoliczności sprawi, że wszyscy troje znajdą się w samochodzie "pożyczonym" od ich terapeutki i zdecydują, że pojadą nad morze - bo tam Vincent chce rozsypać przechowywane w puszce po landrynkach prochy swojej matki. W pościg ruszają za nimi lekarka i chcący za wszelką cenę uniknąć rozgłosu i skandalu ojciec Vincenta.

 

Droga nad morze i dla jednych, i dla drugich okaże się drogą w głąb siebie i drogą do drugiego człowieka: trojka outsiderów odnajdzie poczucie własnej wartości i siły, a dwoje ludzi o pozornie udanym życiu dokona bolesnego rozrachunku z samymi sobą.


 

„Reality” reż. Matteo Garrone, komedia, czas trwania 116 min, kat. wiek. 16+

10 września (niedziela), godz. 17:00, Bilety 8 zł

 

Luciano to neapolitański handlarz ryb, szczęśliwy syn, brat, mąż i ojciec trojga dzieci. Nie opływa w dostatki, ale dzięki drobnym przekrętom jakoś sobie radzi i byłby zapewne szczęśliwy do końca swoich dni, gdyby dzieci nie namówiły go do wystartowania w castingu do "Big Brothera". Kiedy awansuje do drugiego etapu eliminacji, zaczyna wierzyć, że na pewno zakwalifikuje się do udziału w programie i powoli to marzenie staje się jego życiową obsesją.

 

Film Matteo Garrone to satyra na świat, w którym półbogiem jest ten, kto przetrwał 116 dni w Domu Wielkiego Brata, a amerykański sen realizuje się poprzez udział w głupawym telewizyjnym show.  

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook