Dzisiaj jest sobota, 28 marca 2020 r., 88 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Jest decyzja. Wiaty śmietnikowe będą pod okiem kamery
Dodał: MaG, 17-02-2020 12:04, odsłon: 2687
fot.czytelnik
fot.czytelnik

Koniec z podrzucaniem śmieci pod wiaty śmietnikowe przy zbiegu ulic Leśna i Aleje Lipowe. Zarządcy wspólnot mówią dość i decydują o założeniu kamery.

W poniedziałek o 9 rano zarządcy wspólnot MC kwadrat Nieruchomości, Wspólny Dom, ekoPionki oraz Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa decydowali o montażu kamery, która 24 godziny na dobę będzie rejestrowała ruch przy wiatach śmietnikowych przy zbiegu ulic Leśna i Aleje Lipowe.


- Spotkanie odbyło się tuż po godzinie 9 rano z udziałem wszystkich zarządców nieruchomości, których odpady są umieszczane w wiatach śmietnikowych przy ulicy Leśnej i Aleje Lipowe. Wspólnie podjęliśmy decyzję o montażu kamery, która będzie monitorowała teren wiat. Wystąpiliśmy również do burmistrza Roberta Kowalczyka o zgodę na wpięcie kamery do systemu monitoringu miejskiego tak, by w przypadku stwierdzenia faktu podrzucania śmieci można było szybko zareagować. Zgodę taką otrzymaliśmy – mówi prezes ekoPionki Dorota Sadurska.

 


Przypomnijmy.  Kilka dni temu mieszkańcy ulic Leśna i Aleje Lipowe zwrócili się do burmistrza Pionek z prośbą o pomoc w sprawie pozostawianych pod wiatami śmietnikowymi śmieci.


- Panie Burmistrzu tylko Pan ma moc i silę, która może zadziałać tak, by w Pana mieście było czysto, szczególnie obok osłon śmietnikowych. Odpowiedzialne jednostki nie potrafią albo nie chcą dbać o takie drobiazgi. Z góry dziękujemy za pomoc. – czytaliśmy we fragmencie listu jaki skierowała w imieniu mieszkańców Leśna/Aleje Lipowe Pani Anna


Na słowa listu w czwartek 13 lutego zareagowała prezes ekoPionki Dorota Sadurska, która poinformowała, że porzucanie odpadów pod wiatami jest tam notoryczne, ze względu na duże skupisko rodzin korzystających z wiat jak i bezpośrednią możliwość podjazdu samochodem. Prezes zaproponowała również zwołanie w trybie pilnym spotkanie właścicieli wiat w tym miejscu, byśmy wspólnie zadecydowali jak rozwiązać zaistniałą sytuację.


Dzisiejsze spotkanie zarządców wspólnot i właścicieli obiektów z tego terenu może być początkiem walki z osobami, które decydują się podrzucać swoje śmieci pod wiaty znajdujące się na terenie miasta. To dobra informacja na przyszłość. Obecnie zalegające odpady zostaną usunięte na koszt wszystkich wspólnot (proporcjonalnie), które posiadają tam swoje kontenery.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Bez sęsu, że podali to do publicznej wiadomości.
Przecież teraz tam nikt nie przyjedzie.


A taka była okazja przeciągnąć delikwenta smykiem po plecach.

Dodane obrazki:
17-02-2020, 17:40:41
+ 17
- 7
odpowiedz
Bez SENSU ! Ale już żaden pajac nie będzie " syfił " cudzego podwórka !
18-02-2020, 07:03:09
+ 9
- 8
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook