Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
Jak pracuje pionkowskie Przytulisko? Czy wciąż można adoptować psy? Sprawdź jak możesz pomóc
Dodał: DL, 03-04-2020 09:18, odsłon: 1768
Fot. Przytulisko ekoPionki
Fot. Przytulisko ekoPionki

Choć ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dotknęły wszystkie sfery życia, Przytulisko w naszym mieście działa bez zakłóceń. Wciąż można także adoptować zwierzaki, choć jak mówi Anna Wosiecka, najpierw zainteresowani adopcją ludzie proszeni są o kontakt telefoniczny i umówienie się na wizytę. Na czas epidemii ograniczone będą niezapowiedziane wizyty. Przytulisko Pionki w tym trudnym dla wszystkich czasie także potrzebuje wsparcia, o czym szerzej będzie mowa poniżej.

Anna Wosiecka z Przytuliska ekoPionki mówiła nam o stabilnej sytuacji schroniska. Jednakże zaznacza, że istotny fakt stanowi czas, który niekoniecznie będzie grał na korzyść jej podopiecznych.

 

Czy ludzie szukają w dobie dzisiejszej pandemii towarzystwa? Jak wygląda adopcja zwierząt w Przytulisku? – Częstotliwość adopcji nie uległa raczej większym zmianom, może troszeczkę mniej jest chętnych to fakt, ale na przykład dzisiaj do adopcji idą dwa pieski – powiedziała Anna Wosiecka.

 

Adopcje w naszym schronisku nie zostały wstrzymane. Przytulisko w Pionkach jest stosunkowo malutkim punktem, który posiada około trzydzieści psów.

 

Jak podkreślała Anna Wosiecka w Przytulisku psy nie są adoptowane wszędzie. – My nie dajemy psów na łańcuch, do kojców, do osób, którym nie zależy na zwierzątkach. Żeby znaleźć dobre, odpowiedzialne domy to wymaga troszkę czasu. Każdy pies musi pasować do rodziny. Nie adoptujemy na wygląd tylko ze względu na cechy charakteru psa i rodziny oraz jakie życie później będą prowadzić – mówiła Wosiecka.

 

W pionkowskim Przytulisku zachowane są wszelkie środki bezpieczeństwa. Również jeśli chodzi o adopcję. – Używamy rękawiczek, środków dezynfekcyjnych, stosujemy także zasadę bezpiecznej odległości. Są przeprowadzane dłuższe rozmowy telefoniczne z potencjalnymi osobami adoptującymi. Po takiej rozmowie, kiedy moja intuicja podpowie mi, że warto to zapraszam taką osobę na spacerek zapoznawczy z pieskiem, a także rozmowę osobistą ze mną. Po rozmowie telefonicznej jak kogoś zapraszam to już raczej wiem, że ten piesek znajdzie dom i będzie dobrze, bo da się to wyczuć – mówiła.

 

Po pandemii koronawirusa wolontariusze będą udawać się do swoich podpiecznych z wizytami poadopcyjnymi. – Teraz czekamy na zdjęcia, filmiki, kontakt stały z rodziną, aby wiedzieć co się z danym pieskiem dzieje – dodała.

 

Jak wesprzeć Przytulisko?

 

Jak informuje Anna Wosiecka, powoli może zacząć brakować „smaczków”, gdzie zaznacza, że psiaki potrzebują też takiej przyjemności. W aktualnej chwili należy wszelkie dary po uprzednim kontakcie telefonicznym zostawiać pod bramą przytuliska, przy ulicy Zakładowej 7 w Pionkach. – Będzie nam brakowało powoli jak to wszystko się przedłuży konserw, bo miasto może zapewnić nam suchą karmę, a mokrą tylko darczyńcy. Będziemy potrzebować także zabawek, bo nasze zwierzaki uwielbiają je szarpać. Bardzo nam się przyda również sucha karma lepszej jakości. Gdyby ktoś chciał wspomóc lokalne psiaki można przywieźć wszelkie dary pod schronisko i zostawić nam pod bramą. Uprzednio zadzwonić, albo zostawić krótki liścik, bo ja bardzo lubię wszystkim dziękować za te prezenty, bo pochodzą one z serca i jest nam bardzo miło z tego powodu – mówiła Wosiecka.

 

Jak informuje Anna Wosiecka obecnie w Przytulisku trwają grubsze porządki, a w tym między innymi sadzenie kwiatków. – Jeśli ktoś chciałby zostawić nam jakąś swoją sadzonkę, albo bratka to w przytulisku wszędzie znajdzie się miejsce, aby coś zasadzić. Chętnie przyjmujemy nasionka sadzonki i tym podobne rzeczy – dodała.

 

Więcej informacji na temat codziennej pracy Przytuliska ekoPionki znaleźć można na jego stronie, która znajdziecie TUTAJ.

 

Na stronie można znaleźć między innymi zdjęcia oraz filmiki z życia podopiecznych przytuliska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook