Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Inwestycji w infrastrukturę i kulturę nie będzie. Burmistrz wysłuchał propozycji radnych i wycofał projekt uchwały
Dodał: MaG, 28-03-2019 10:56, odsłon: 3107

W najbliższym czasie nie będzie pieniędzy na dokończenie przebudowy PSP 2, adaptację budynku przy ul. Leśnej na potrzeby szkoły muzycznej i przedszkola. Nie będzie również pieniędzy na przystosowanie pomieszczeń dla grup seniorskich. Burmistrz po wysłuchaniu kilku propozycji zmian zaproponowanych przez radnych z "Porozumienia" dotyczących przesunięć budżetowych zdecydował o wycofaniu projektu uchwały nr 4.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W środę 27 marca odbyła się VI sesja Rady Miasta Pionki

 

Podczas wczorajszego posiedzenia radni procedowali przedstawione przez burmistrza 10 projektów uchwał. Jedna z nich oznaczona numerem 4 (najważniejsza) dotyczyła zmian w uchwale budżetowej na rok 2019. Burmistrz proponował przeznaczenie środków finansowych m.in. na propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, remontu pomieszczeń na potrzeby Galerii Format oraz remontu pomieszczeń hali sportowej. To jednak nie jedyne pozycje jakie znalazły się w uchwale nr 4. Wśród nich znalazła się jeszcze propozycja budowy bloku komunalnego, dotacji na Miejski Ośrodek Kultury oraz CAL. Propozycje jakie znalazły się również w tej uchwale dotyczyły przesunięciu środków na modernizację pomieszczeń szatni, prysznicy oraz wykonania brodzików do dezynfekcji stóp przed wejściem na basen, pieniądze na utrzymanie zieleni miejskiej oraz utrzymaniem czystości na terenie miasta.


Tak rozbudowana uchwała nie zyskała akceptacji wśród części radnych z tzw. "Porozumienia". Radni w trakcie procedowania tej uchwały zdecydowali się na wnoszenie szeregu poprawek, które nie zostały zaakceptowane przez wnioskodawcę-burmistrza.


- Uczestniczymy dzisiaj znowu w jakimś spektaklu, który widzę, że ma za zadanie storpedowanie pomysłów, które chcieliśmy wprowadzić zmianami w budżecie na dzisiejszej sesji. Każdy z radnych z porozumienia ma widzę za zadanie obalenie któregoś z pomysłów, które się znalazły w zmianach budżetowych. Powiem, przykro mi z tego powodu dlatego, że to miało nadać nowe tempo, nowy impuls do rozwoju tego pięknego miasta jakim są Pionki. Pracowaliśmy w komisjach, rozmawialiśmy, spieraliśmy się o różnych rzeczach ale nie myślałem, że jesteście państwo na takim poziomie żeby można było storpedować wszystko co możliwe tłumacząc się tym, że są ważniejsze potrzeby, że nie ma pieniędzy – no nie. Pokazaliśmy, że każda potrzeba zarówno kulturalna  jak i infrastrukturalna jest ważna i przeznaczyliśmy na każdą z tych potrzeb pieniądze. – mówił podczas sesji burmistrz Pionek Robert Kowalczyk


Burmistrz po wysłuchaniu kilku propozycji zmian w uchwale radnych z "Porozumienia" zdecydował o wycofaniu w całości projektu uchwały nr 4. Decyzja burmistrza zaskoczyła radnych, którzy poprosili obecnego na sali obrad radcę prawnego o wydanie opinii w tej kwestii.

 

PRZERWAĆ KOMEDIĘ


W związku z tym, że tak ważna uchwała została wycofana z porządku obrad, szereg inwestycji, o których był mowa staje pod znakiem zapytania. Pod koniec obrad radny Krzysztof Bińkowski zaproponował, by przed każdą sesją odbywały się zamknięte spotkania z burmistrzem oraz radnymi.


- W związku z tym, że te rozmowy idą w bardzo w złym kierunku o zwoływanie przed sesją Rady Miasta zamkniętych spotkań 15 radnych plus Pan burmistrz. Tylko i wyłącznie. Myślę, że czas, żebyśmy komedię, sołtysiadę po prostu przerwali. Bo to jest wstyd (…) Naprawdę, żebyśmy wyjaśnili sobie pewne kwestie, pewne spory i żebyśmy przerwali pewien ciąg, bo ktoś musi to w końcu przerwać. No naprawdę nie zmierzamy w dobrym kierunku. Pięć lat udry za udry to jest tylko śmiech – apelował przed złożeniem wniosku radny Bińkowski


Do całości przebiegu VI sesji Rady Miasta Pionki odniósł się w kilku słowach burmistrz Robert Kowalczyk. - Jestem zdruzgotany tym, że nie doszło dzisiaj do porozumienia pomiędzy radnymi a mną. Szkoda, że pewne decyzje zapadają po za komisjami ustawowymi. Natomiast bardzo się cieszę z propozycji, że w końcu zaczniemy rozmawiać jawnie, że zaczniemy się spotykać. Ja jestem otwarty na wszelki kompromis i na rozmowę z radnymi dla dobra miasta.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Takich sobie o zgrozo wybraliśmy radnych. 5 lat pobierania diety i to wszystko. Czy to prawda że pewien /bez/radny zmienił już adres zamieszkania na Podgaje? Skoro o referendum się mówi to powinno dotyczyć odwołania tej "interesownej" Rady
28-03-2019, 12:33:12
+ 51
- 57
odpowiedz
Co to za propozycja?Jakie tajne spotkania?? Wszystko powinno być jawne i pokazywane Mieszkańcom, także posiedzenia Komisji powinny być publikowane. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, czy decyzje w Mieście podejmowane są merytorycznie, z ekonomicznym uzasadnieniem, czy na zasadzie: zróbmy tak, bo tak chcę, nieważne, czy jest to opłacalne i czy nie generuje kolejnego zadłużenia!! Również wiele mówi poziom wypowiedzi Radnych, Burmistrza czy też wybranych Dyrektorów. Mamy prawo wiedzieć i oceniać ich pracę!
28-03-2019, 15:34:39
+ 41
- 42
odpowiedz
TE MINUSY TO TE pANIE DYREKTORKI STAWIAJĄ po robocie na drugi etet robią !!PRZY KLAWIATURZE
28-03-2019, 17:13:27
+ 33
- 40
odpowiedz
Jesli naprawdę padła propozycja powiatu w celu partycypowania w kosztach utrzymania szpital to mamy doczynienia z dramatem.
Przejmijmy jako miasto utrzymanie dyrektora i administracji
Dramat
28-03-2019, 19:19:59
+ 50
- 3
odpowiedz
Panie Burmistrzu DZIĘKI za zrobienie ulicy Kościuszki . Co prawda nie jest to jezdnia asfaltowa ale to tak jak dzień a noc .Mieszkańcy czekali na to bez mała 50 lat !
29-03-2019, 06:21:09
+ 17
- 43
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook