Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2019 r., 169 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Internauci nie chcą tytułu „Zasłużonego” dla ks. Leona Czerwińskiego? Są słowa oburzenia, pytania i wulgaryzmy
Dodał: MaG, 31-08-2018 09:31, odsłon: 7738

Pionkowscy internauci raczej nie chcą, by emerytowany ksiądz kanonik Leon Czerwiński otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta Pionki”. Po publikacji uzasadnienia do wniosku burmistrza Romualda Zawodnika o nadanie tego tytułu na profilu naszej redakcji w portalu społecznościowym zawrzało.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Dziesiątki komentarzy

Tysiące wyświetleń, dziesiątki komentarzy i nawet jednej pozytywnej opinii. Czytelnicy Pionki24 w sposób zdecydowany, czasami wręcz obraźliwy wyrazili swoją dezaprobatę wobec pomysłu nadania tytułu „Zasłużonego dla Miasta Pionki” jaki ma zostać przyznany podczas uroczystej sesji Rady Miasta 27 września dla ks. Leona Czerwińskiego.

Wnioskodawcą do kapituły był Burmistrz Zawodnik. Burmistrz wnioskował o nadanie tego zaszczytnego tytułu księdzu Leonowi Czerwińskiemu, jako dowód wdzięczności za pełnienie służby proboszcza w Pionkach prawie 35 lat. Pełna treść uzasadnienia TUTAJ. Z  tym uzasadnieniem nie zgadzają się internauci, którzy w sposób dobity i dość często obraźliwy wyrażają swoją dezaprobatę tej kandydaturze.

- Wniosek o nadanie tytułu złożył burmistrz Romuald Zawodnik. Wniosek został przegłosowany większością głosów członków kapituły. Przyznanie tytułu odbędzie się podczas uroczystej sesji, która zaplanowana jest na 27 września.  - mówi przewodnicząca kapituły Ewa Figurska

Kilka minut po publikacji materiału w mediach społecznościowych mieszkańcy Pionek, internauci w sposób dosadny ocenili propozycję burmistrza. Świadczą o tym komentarze znajdujące się pod profilem Pionki24, które w kilku przypadkach można uznać za obraźliwe. Wśród nich są również te, które nadają się do publikacji a tylko niektóre z nich publikujemy.

„Oczywiście, że zasłużony! Najlepsi mogą się uczyć od ks. Leona "układania pasjansa" ,

„O masakra... Czym ten Pan się zasłużył chyba tylko tym że od mojego szczeniaka budował zamek i do dziś dnia nie jest on skończony... Jeśli takie osoby są zasłużone dla miast itp... To chyba każdy z nas będący rodowitym mieszkańcem miasta też powinien mieć taki tytuł... Powiedzmy sobie szczerze tylko mieszkaniec z głęboko osadzonymi korzeniami daje rade patrząc na absurdy jakie się rodzą w naszym mieście od kilku lat „

„Przepraszam.. Za co? Czym ten człowiek się wpisał w historię Pionek?.. Może najdłuższym okresem budowania kościoła.. Przebija go chyba tylko ten klient z Dęblina z ul. Wiślanej... Tamten też ma rozmach.. Reasumując.. Niesmak.. „

„ Zasłużony dla miasta Pionki?? Chyba przegrywaniem pieniędzy parafialnych w karty albo budowaniem nowego kościoła przez 30 lat.  Cale szczęście to już ostatnie podrygi p. Zawodnika.

Kilku radnych już dziś zapowiada, że nie weźmie udziału w uroczystej sesji.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
a myślicie czemu tak długo buduje się? liczy się to, żeby zbierać, a nie uzbierać i zbudować ;)
31-08-2018, 09:55:42
+ 122
- 46
odpowiedz
To dobrze, że Redakcja Pionki24 zapoznała opinię publiczną z reakcją Mieszkańców Pionek na wniosek burmistrza i jak wynika z artykułu niejednogłośną decyzję kapituły w sprawie tytułu dla pana Czerwińskiego.
Korzystając z okazji jeszcze raz wyrażę swój stosunek do przedmiotowej sytuacji i powtórzę, że: "nie zazdroszczę emerytowi - rezydentowi Czerwińskiemu i proponuję poczytać komentarze na facebooku. Za promocję należą się podziękowania dla burmistrza".
31-08-2018, 10:30:26
+ 119
- 82
odpowiedz
VIP
To ja w takim razie chciałbym zadać pytanie :


Czym dla Pionek zasłużył się polityk PO , marszałek sejmu , MACIEJ PŁAŻYŃSKI , że w 2010 roku został uhonorowany tym jakże podobno zaszczytnym tytułem ?
Albo pan Janusz Pindera ? Czy pan Leszek Soczewica ?


O! Marszałek Józef Piłsudski (2012), to rozumiem ! Ale tamci ?![/b]
31-08-2018, 10:54:49
+ 38
- 21
odpowiedz
VIP
Jako że nie wszyscy mają tzw "Twarzaka" czyli fejsbuka pragnę zacytować post w obronie ks Czerwińskiego

Krzysztof Jerzy Piaseczny Większość wpisów powtarza wymyślone przez komunistyczną bezpiekę pomówienia stosowane do walki z Kościołem. Dzisiaj kiedy wirtualna odwaga niewiele kosztuje, modnym jest znieważanie i pomawianie księży. Na szczęście większości, z wiekiem to przechodzi. Podobno nikt nie staje w obronie Kanonika. Być może nikt nie chce się zniżać do poziomu rynsztoka, którym Pionki24 się niegodnie posilają.

O ile się nie mylę jest Pan sędzią i kandydował Pan do nowej izby dyscyplinarnej. Wstyd Panie sędzio za ten wpis. Proponuje dalej nawilżać "posła zero" i nie zniżać się do poziomu Pionki24
Dodane obrazki:
31-08-2018, 13:38:56
+ 40
- 18
odpowiedz

Wuju Marianie. Na prośbę Bohdana Toszy, ze względu na brak konta w serwisie, publikuję jego nadesłaną odpowiedź w poniższym poście.


Nie chciałbym komentować słuszności (lub nie) przyznania tytułu księdzu Leonowi Czerwińskiemu.

Natomiast czuję się zobowiązany do obrony Honorowych Obywateli Miasta Pionki Janusza Pindery i Leszka Soczewicy. Dodałbym jeszcze do nich Andrzeja Mitana. Każdy z nich to wybitna postać, posiadająca wielkie osiągnięcia w swojej działalności:

Janusz Pindera- jeden z najlepszych polskich ekspertów i komentatorów sportów walki (głównie boksu zawodowego), znany nie tylko w Polsce.

Generał Leszek Soczewica - jeden z najmłodszych generałów Wojska Polskiego reprezentujący nasz kraj w wojskowych organach międzynarodowych.

Andrzej Mitan - artysta znany w całej Polsce i poza jej granicami.

Wszyscy oni urodzili się w Pionkach, tutaj dorastali, zawsze podkreślają związki z naszym miastem i są dumni ze swojego pochodzenia. Bez wątpienia są najlepszymi ambasadorami i chlubą naszego miasta.

Ś.P Maciej Płażyński był jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej. I choćby z tego względu dyskusja na jego temat jest co najmniej niestosowna. A z Pionkami był związany przez piękną i mądrą żonę Elżbietę.

Bohdan Tosza


31-08-2018, 18:26:52
+ 31
- 101
odpowiedz
Antek_policmajster, w punkt. Nie wiem co komunistyczna bezpieka ma do oceny pana Czerwińskiego przez Mieszkańców, chyba tylko sędzia Piaseczny wie.

Ja uzupełnię i zapytam pana sędziego czy utożsamia się z postępowaniem kolegi Zawodnika bo wydaje mi się, że ono akurat splendoru środowisku ZHR nie przynosi!!!
31-08-2018, 18:41:03
+ 102
- 82
odpowiedz
VIP
Panie Bohdanie
Dziękuję za odpowiedź. Przyjmuję te argumenty do wiadomości, choć niekoniecznie je podzielam. Zwłaszcza jeśli chodzi o śp. Macieja Płażyńskiego.
Serdecznie Pana pozdrawiam .
31-08-2018, 19:49:55
+ 26
- 34
odpowiedz
Amator
Tak się zastanawiam jak na tym cokole : zasłużonych i honorowych pomieszczą się skrajne osobowości . Oby nie było konfliktu w zaświatach i na Ziemi .
Dodane obrazki:
01-09-2018, 10:04:30
+ 103
- 67
odpowiedz
Wielokrotnie pan zawodnik(pisownia zamierzona) zarzucał swoim adwersarzom wypowiadanie się na potrzeby kampani wyborczej. A czym jest promowanie ks. Czerwińskiego jak nie kupowaniem sobie poparcia. Broń się osiągnięciami a nie tanim kupczeniem.
01-09-2018, 16:38:04
+ 90
- 72
odpowiedz
Czyli p. Płażyński założyciel PO został wyróżniony w Pionkach, , ponieważ jego żona tu w dzieciństwie chodziła do szkoły? Bez sensu. A Ksiądz Czerwiński mieszka w Pionkach 40 lat, nie jeździ samochodem za 200 tyś.cz 2 miliony. Nie wybudował sobie domu tylko zainwestował w Kościół w naszym mieście, pomaga harcerzom, dzieciom i chorym. Wybudował Kościół, aby mieszkańcom z ulic Aleje Lipowe, Adasia Guzala i innych umożliwić szybkie dojście na mszę. Dla tych, którzy potrzebują Boga i modlitwy co tydzień, a nawet codziennie to było zbawienne. Nie zrozumie tego człowiek, który wcale nie chodzi do kościoła i tylko niepotrzebnie podważa słuszność przyznania tego wyróżnienia. Mieszkańcy z innych krańców miasta jeździli do Leonka , bo on się modli , on nie politykiem. Taka opinia o księdzu Leonie krążyła w mieście. Poza tym należało się, bo ma modne imię, ładne, idąc tokiem myślenia co niektórych.
02-09-2018, 05:53:54
+ 12
- 104
odpowiedz
ivka poczytaj komentarze na facebooku o tej personie i dodatkowo napisz o działaniach Czerwińskiego Leona w stosunku do ks Jerzego i reakcji parafian na usunięcie / przeniesienie dla "dobra kościoła"!
Emeryt - rezydent Czerwiński NIE ZASŁUGUJE na tytuł: zasłużony dla Miasta Pionki, i tyle w temacie.
02-09-2018, 06:25:08
+ 97
- 73
odpowiedz
Nie czytam fb i złośliwych wpisów , zapewne jedni Ci sami . Eksperci od wszystkiego. Leon nie bił dzieci, nie ciągnął za uszy, nie walił dziennikiem po głowie jak to się kiedyś zdarzało niektórym nauczycielom. Co robił z pieniędzmi , które zarabiał jego sprawa.Zarabiał jak wszyscy księża. Majątku się nie dorobił. Nie próżnował w każdym razie. Kościół wybudował do którego chodzą mieszkańcy i będą chodziły kolejne pokolenia. Nas nie będzie, a Kościół księdza Leonka zostanie. Czas wszystko zwerfikuje i w dokumentach zostanie, że to ksiądz Czerwiński wybydował Kościół NMP w Pionkach. W drugim kościele nie widać inwestycji nic się nie buduje od lat, a proboszcz podobno ma taki samochód, że oczy bieleją i czasami politykuje. W telewizji polityka, idę do kościoła, a tam znowu polityka. Słuchać nie mogę. Wychodzę.
02-09-2018, 07:51:03
+ 10
- 98
odpowiedz
To nie Czerwiński wybudował Kościół NMP a parafianie - on tylko nieudolnie jak Zawodnik prowadził budowę i to ponad 30 lat. Co do jego zarobków i majątku to też chyba z tacy wiernych praktykujących parafian i żebrania po kolendzie!
02-09-2018, 08:01:41
+ 102
- 73
odpowiedz
To znaczy, że ksiądz ma pracować za darmo?
Ma nie jeść nie pić. Ty otrzymujesz wynagtodzenie za pracę czy pracujesz społecznie? Czy Ci płacą pod stołem? Co za złośliwy komentarz zostawiłaś. Na tacę dajesz, bo masz widno, ciepło i siedzisz na ławce lub krześle. Uprane , białe serwety, zamiecione, ktoś to musi wykonać. Ludzie coraz mniej dają na tacę pomimo że jest 500+. Przestali chodzić do kościiła. Wykładowca za wykład ma zapłacone, ekspedientka za pracę w sklepie również, a ksiądz ma pracować za darmo? Opamiętaj się. Jak Ci nie wstyd wypominać datki na tacę. Idziesz do baru i za podanie piwa przelanego z butelki do szklanki płacisz 7 zł, które w sklepie kupujesz za 2zł. Przeczytane komentarze na fb uważam za żenujące. Bicie piany. Brak konkretnych argumentów. Tak jak zawsze jedni i ci sami. Poglądy ich oceniam jak z sld. Nie ma się co dziwić. Przypuszczam, że przez takich narkoman, alkoholik i leń będzie bardziej doceniany niż człowiek, który z sukcesem realizuje plany, marzenia? Coś się uczepił Zawodnika. Nigdy nie napisałeś nic konkretnego. Nawijasz makaron na uszy. Konkrety, uzasadnione. Konkrety! Publiczne obsmarowanie burmistrza to nie sztuka dla człowieka bez twarzy. Ukrywasz się pod pseudonimem i od kiedy pamiętam piszesz , że jest źle. Ja natomiast widzę inaczej. Jest wspaniale. Inwestując nie wszystko się udaje tak jak byśmy chcieli, fachowcy inwestora czasami oszukują, czasami okradają. Generalnie kadencja burmistrza od 2014 roku bardzo udana. W 2013 roku miasto było tak zadłużone, że miał wejść komisarz. Gdzieś mi się pojawił film. Znajdę opublikuję. Teraz się buduje, remontuje i wszystko jest ok. Wyremontowane dachy, nowe kolorowe elewację na żłobku, szkole na Słowackiego czy basenie. Niezliczona ilość chodników. Zaraz ktoś napisze że niektóre wsp PSm, ale ten sam prezes i ta sama spółdzielnia mogła w poprzedniej kadencji też współpracować z burmistrzem. Staw oddany do użytku mieszkańcom. Trochę PiS skomponował sprawę ale i tak mogliśmy nad wodą odpoczywać. Kiedyś nie. Dlatego uważam, że wreszcie ruszyło.
02-09-2018, 09:18:05
+ 12
- 107
odpowiedz
Coś konkretnego? Proszę blisko 9 mln bieżącego deficytu; przeciekający, zagrzybiony i niszczejący "pałac" na stadionie z nieoszacowanymi do tej pory kosztami; sanuarium - fanaberia Zawodnika no i cmentarz na razie z nazwy komunalny na którym Zawodnik obiecał pochówki od 01.09.2018 r.

I jeszcze ostatni raz, może zrozumiesz! Nic Czerwiński nie wybudował, to parafianie wyłożyli środki finansowe a on nieudolnie jak Zawodnik budował ponad 30 lat i tej personie NIE NALEŻY się tytuł: zasłużony dla Miasta Pionki!!!
02-09-2018, 12:05:45
+ 95
- 71
odpowiedz
Widzę,że Kostuchowa w natarciu.
Taka na mieście krążyła plotka o oszczędności byłego proboszcza .
Stare babki mawiały ,że jest bardzo oszczędny bo jeździ takim samym autem od lat. Czerwonym.
Logika w sam raz dla Kostuchowej.
02-09-2018, 12:27:41
+ 97
- 69
odpowiedz
Przesyłam Państwu link do opisu pewnej parafii: Kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku – zbudowany w latach 1991–1996 w stylu nawiązującym do baroku. (Można???)
Pytanie czy za taką posługę lub wysługę należą się tytuły? A jeszcze jedno. O ile dobrze sobie przypominam jak ks. chodził i zbierał na budowę tego gmachu, to przedstawiał całkiem inny wizerunek tego kościoła. Nie mówiąc o pozbyciu się pewnego kapłana, który został proboszczem nieopodal Pionek.
Patrząc na budynek saunarium, mam wrażenie że były proboszcz budowniczy jest idolem naszego burmistrza który ciągnie budowę godną jego osoby.
Więc jaki Burmistrz tacy Honorowi Obywatele. :)
LINK DO OPISU https://g.co/kgs/EA2M9r
02-09-2018, 14:34:42
+ 68
- 66
odpowiedz
VIP
Racja. Piękna świątynia. I to zbudowana w 5 lat !

Wikipedia nie podaje jednak źródła finansowania jej budowy.
Dodane obrazki:
02-09-2018, 18:16:45
+ 12
- 12
odpowiedz
VIP
Mam trochę znajomych w białostockim. Tam pasterze strzygą owieczki przy samej skórze
Dodane obrazki:
02-09-2018, 21:09:12
+ 17
- 11
odpowiedz
Przepraszam, Elżuniu zdradziłaś się bo nie jesteś taka inteligentna jak ładna na swój wiek. Proponuję zadbaj o męża Roberta a o czubie zapomnij natychmiast. Mając na uwadze "pod stołem" kłania się ul. Popularna w Warszawie wraz z kwaterami bez podatku jak taca u Leona ...
02-09-2018, 22:11:49
+ 80
- 69
odpowiedz
VIP
Chcesz zatem sugerować drogi Tusku że jest inaczej niżli u Sienkiewicza gdzie „Rozum waćpannie urodzie dorównuje”.
Dodane obrazki:
02-09-2018, 22:47:46
+ 9
- 13
odpowiedz
Amator
Pokolenie wpatrzone bezkrytycznie w kapłanów odchodzi pomału na drugą stronę . Młodzi już patrzą kościołowi na ręce i oceniają postępowanie .
Dodane obrazki:
03-09-2018, 07:01:46
+ 92
- 64
odpowiedz
Tak w kontekście tego wszystkiego to jest bzdura nadawanie jakiś tytułów są ważniejsze sprawy,weżmy na ten przykład Piaska,który nie przyznawał się,że pochodzi z naszego miasta,czas najwyższy,żeby nowa Rada zajęła się bolączkami mieszkańców,żeby przyciągnąć młodzież a nie zajmować sie nadawaniem tytułów nic dodać nic ująć.Wyborcy głosujcie na ludzi godnych zaufania,a nie natakich co im kasa w głowie.
05-09-2018, 08:04:41
+ 24
- 62
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook