Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
[FOTO] Integracja, zabawa i promowanie zdrowego stylu życia. Nowy program Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Dodał: MaG, 03-07-2019 18:56, odsłon: 1917
fot.MOPS
fot.MOPS

„Zabawy podwórkowe - baw się z nami na podwórku" – to nowy program realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Piokach. Celem programu jest integracja środowiska lokalnego, promowanie zdrowego stylu życia oraz budowanie więzi między członkami lokalnej społeczności. W dniu 28 czerwca 2019r. na jednym z podwórek przy ulicy Bohaterów Studzianek odbył się piknik podwórkowy.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pionkach w ramach działań środowiskowych w miesiącu czerwcu zorganizowali cykl spotkań i pikników rodzinnych pod wspólną nazwą: „Zabawy podwórkowe - baw się z nami na podwórku". Celem tych działań jest integracja środowiska lokalnego, promowanie zdrowego stylu życia, zmiana postawy biernej na aktywną, nabycie umiejętności i czerpanie satysfakcji ze wspólnej zabawy z dziećmi, rozwijanie zainteresowań, budowanie więzi między członkami lokalnej społeczności.

- Podczas pikników na poszczególnych osiedlach pracownicy socjalni i asystent rodziny proponują dzieciom wspólną zabawę. Do dyspozycji jest m.in.: przeciąganie liny, rzut do celu, skakanie w workach, zabawa z chustą animacyjną, malowanie twarzy, rysowanie, puszczanie baniek, poszukiwanie skarbów i wiele innych atrakcji. - informuje kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pionkach Jolanta Michajluk

 W ostatnim czasie odbyły się  dwa takie działania integracyjne na podwórkach przy wsparciu wolontariuszy z CKZiU oraz harcerzy 41 drużyny harcerzy „Zarzewie”. Poprzednie było w dniu 18 czerwca przy ulicy Leśnej i planowane są kolejne na innych osiedlach.


- 28 czerwca dużym zainteresowaniem i niemałą atrakcją był radiowóz policyjny oraz wóz strażacki. Na czas tych działań, podwórka zamieniają się w tętniące życiem miejsce gdzie słychać śmiech rozbieganych dzieci. Projekt jest finansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - dodaje kierownik MichajlukSkontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook