Dzisiaj jest poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 21 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO] Informacja burmistrza i wyjaśnienia przewodniczącego rady. Zobacz wideo z 53.sesji Rady Miasta Pionki
Dodał: MaG, 10-01-2018 15:58, odsłon: 2260

Sprawozdanie burmistrza z prac między sesjami oraz wyjaśnienia przewodniczącego rady w sprawie życzeń świątecznych można zobaczyć w materiale wideo z 53. Sesji Rady Miasta Pionki.

 

Jednym z pierwszych punktów obrad każdej sesji Rady Miasta Pionki jest sprawozdanie burmistrza z prac między sesjami. Burmistrz w swoim sprawozdaniu przedstawia radnym realizację zadań jakie udało się wykonać w tym okresie.

Jak poinformował burmistrz Zawodnik podczas wtorkowej 53. sesji odbyły się konsultacje ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi w sprawie współpracy na rok 2018. Burmistrz poinformował min. o zakończeniu budowy drogi wewnętrznej przy ulicy Polnej oraz zakończonym remoncie elewacji budynku przy ulicy Jordanowskiej, w którym swoją siedzibę posiada Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Żłobek Miejski „Wesoły Pajacyk”. Radni otrzymali również informację o wyjeździe delegacji do miasta partnerskiego Wysznewe z początkiem stycznia.

 

Zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka Buczek uzupełniła sprawozdanie burmistrza przedstawiając informacje o zakończeniu pierwszego etapu likwidacji tak zwanej „bomby ekologicznej” na terenie byłego „Pronitu”. Z terenu zakładu wywiezione zostało 192 tony czystej nitrocelulozy.

 

Tuż po wystąpieniu burmistrza głos zabrał przewodniczący rady Zbigniew Belowski, który przeprosił wszystkie organizacje, instytucje i stowarzyszenia za brak podpisanych przez przewodniczącego kartek świątecznych wysyłanych corocznie przez Urząd Miasta. Jak podkreślił Belowski nie był to wynik zaniedbania a jedynie jednostronne działania burmistrza Zawodnika. Zdaniem przewodniczącego od początku trwania obecnej kadencji tradycją było wspólne wysyłanie życzeń.

 

- Nie jest to wynikiem mojej niechęci czy zaniedbania. Czego to jest wynikiem mogę się tego tylko domyśleć (…). Dowiedziałem się od swoich znajomych i przedsiębiorców, którzy mnie znają co to się stało, że być może burmistrz już uznał, że nie ma już przewodniczącego w osobie Zbigniewa Belowskiego – mówił podczas sesji przewodniczący Belowski

 


 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook