Dzisiaj jest środa, 24 lipca 2019 r., 205 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Historia i nowoczesność. Pionkowskie dworce zyskają nowy blask.
Dodał: MaG, 10-08-2018 10:22, odsłon: 4277
fot.PKP S.A
fot.PKP S.A

Przywrócenie historycznego charakteru budynku dworca Pionki-Główne, stworzenie pałacu ślubów i modernizacja budynku dworca Pionki-Zachodnie. Pierwsze prace mogą rozpocząć się już w przyszłym roku.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Jak informuje Michał Stilger rzecznik prasowy PKP S.A. obecnie trwają prace projektowe i końcowe uzgodnienia projektu wykonawczego modernizacji obu budynków dworcowych w Pionkach. W budynku dworca Pionki-Główne prócz prac modernizacyjnych polegających na przywróceniu historycznego charakteru tego obiektu ma powstać pałac ślubów.


- Celem przebudowy dworca kolejowego Pionki będzie przywrócenie historycznego charakteru tego obiektu oraz terenu wokół. Urząd miasta deklaruje chęć wynajęcia części budynku dworcowego z przeznaczaniem na pałac ślubów. Zakończenie prac projektowych powinno nastąpić we wrześniu 2018 r. Rozpoczęcie przebudowy planujemy na I kwartał 2019 roku.

 

 

Nowoczesny wygląd zyska budynek dworca Pionki-Zachodnie


Modernizacja dworca Pionki-Zachodnie będzie obejmowała zdecydowanie większy zakres prac, które obejmować będą przeprojektowanie poczekali wewnętrznej i zewnętrznej dworca, wybudowana zostanie winda, budynek zyska również całkowicie nowoczesny wygląd. Zgodnie z założeniami do końca sierpnia potrwać mają uzgodnienia projektu wykonawczego.


- Obecnie jesteśmy na końcowym etapie uzgodnień projektu wykonawczego. Przewidywany termin to koniec sierpnia 2018 r. W ramach inwestycji zaprojektowano poczekalnię wewnętrzną oraz zewnętrzną, jako wiatę zamkniętą z dwóch stron z przeszkleniami (otwartą od strony torów). W planach jest także budowa windy, która umożliwi dostęp z poziomu terenu od strony miasta do poczekalni (na poziomie peronów) – dodaje rzecznik PKP

   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
No trzeba przyznać, że na obrazku poglądowym ładnie to wygląda.
Nie wiem tylko, czy nie szkoda piniendzy na ten remont, jeśli chwilę potem jakiś młody wyborca PISu namaluje sprayem "PROCH PIONKI".
Bo i tak pewnie bendzie.
Dodane obrazki:
10-08-2018, 13:34:27
+ 20
- 13
odpowiedz
Dla mnie to będzie ciekawa sprawa, ponieważ ja się interesuję koleją i wszystkim, co jest z tym związane.
Jestem nawet na forum kolejowym "INFO KOLEJ". Bardzo dobrze, że w końcu, w Pionkach powstaną "nowoczesne dworce" PKP, ponieważ obraz jednego, jak i drugiego dworca, nie jest wesoły.

Wiele już takich DWORCÓW powstało w innych, mniejszych miastach, które są dość nowoczesne.


Bardzo się interesuje obiektami dworcowymi w całej Polsce.

10-08-2018, 22:52:43
+ 9
- 22
odpowiedz
"Urząd miasta deklaruje chęć wynajęcia części budynku dworcowego z przeznaczaniem na pałac ślubów." - "ciekawe",[/b]
panie burmistrzu rozumiem, że powyższy news mam traktować jako żart albo kolejną pańską wirtualną fanaberię![/b]
Dobrze dla Pionek i Mieszkańców, że wybory już w październiku i pańska nieudolna kadencja zostanie w końcu demokratycznie przerwana. Czas wracać do rodziny w Krakowie![/b]
Co do przedmiotowej modernizacji dworców to kierunek PKP jak najbardziej słuszny, dla Miasta to poprawa wizerunku i infrastruktury a dla Mieszkańców komfort, bezpieczeństwo i wygoda.[/b]
11-08-2018, 05:14:44
+ 28
- 96
odpowiedz
A skąd wiadomo, że to wyborca PiS? Zostawiają jakieś informacje na ten temat?
11-08-2018, 19:55:13
+ 11
- 15
odpowiedz
Nowicjusz
Normalny człowiek nie dewastuje np. poprzez robienie napisów/graffiti i nie głosuje na jeszcze większych oszustów i dorobkiewiczów niż wszyscy pozostali politycy razem wzięci.
13-08-2018, 12:37:17
+ 5
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook