Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 r., 109 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dodał: MaG, 13-03-2018 13:18, odsłon: 2374
fot.Gmina Pionki
fot.Gmina Pionki

W piątek 9 marca odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczny sprawdzian odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej  w Jaroszkach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W konkursie uczestniczyło  28 uczniów ze wszystkich  szkół z terenu Gminy Pionki. Pierwsza część zmagań polegała na rozwiązywaniu testu jednokrotnego wyboru w dwóch kategoriach wiekowych z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

Zmagania uczestników obserwowali: młodszy brygadier Grzegorz Wikaliński dowódca Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej 4 w Pionkach, Komendant Gminny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Kapusta, Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek , radni gminy: Aneta Wojdat,   Rafał Grzybowski, Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Pani Małgorzata Warchoł, Dyrektorzy Gminnych Szkół, Strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Jaroszkach i rodzice.

 

I miejsce dla PSP w Suskowoli zdobył Szymon Marczak

 
Druga część ustna to odpowiedzi na zadane pytania przez komisję. Turniej prowadził z-ca dowódcy JRG w Pionkach, młodszy brygadier Robert Łabuszewski.


Po dwóch godzinach zmagań i kilku dogrywkach komisja wyłoniła zwycęzców. W kategorii szkół podstawowych  klas I-VI największą liczbę punktów zdobył Szymon Marczak PSP Suskowola. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Patyna PSP Suskowola, trzecie przypadło Julii Michałowskiej z Jaroszek oraz Hubertowi Sałbut – Suskowola.

 

 I miejsce w kwalifikacji szkół w grupie I zdobyła PSP Suskowola 


W kategorii szkół podstawowych klas VII - VIII oraz gimnazjalnych  największą liczbę punktów zdobyła Aleksandra Siczek - PG  w Jedlni, drugie miejsce zajął Szymon Kwaśnik -PG Suskowola, trzecie miejsce zajął  Gabriel Michałowski - PSP w Jaroszkach.

Siódemka  zwycięzców  będzie reprezentować Gminę Pionki na zawodach powiatowych 17 marca 2018 roku w Leśnym Ośrodku  Edukacyjnym  im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisko.

W kwalifikacji szkół Gminy Pionki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,Młodzież zapobiega Pożarom"


grupa I:
1.PSP Suskowola,
2. ex aequo PSP Jedlnia i PSP Laski
4.PSP Sucha
5.PSP Augustów
6.PSP Jaroszki
7.PSP Czarna


w grupie II
1. PSP Suskowola
2. PSP Jaroszki
3. PSP Jedlnia


Konkurs  uświetnił występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach . Uczniowie opowiedzieli o  pracy strażaków muzyką i śpiewem.


Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  w Pionkach Tomasz Kęska oraz Wójt Gminy Mirosław Ziółek podziękowali uczniom za udział w konkursie i zainteresowanie zagadnieniami z zakresu ochrony p. pożarowej. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni upominki ufundowanymi przez Gminę Pionki.


Podziękowania trafiły  również do opiekunów przygotowujących dzieci do turnieju, za ich wkład i zaangażowanie.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook