Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO]Fundatorzy przekazali burmistrzowi insygnia władzy. Na uroczystościach zabrakło przewodniczącego Zbigniewa Belowskiego
Dodał: MaG, 05-12-2017 10:14, odsłon: 4907
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Złoty łańcuch dla burmistrza, srebrny dla przewodniczącego Rady Miasta. W poniedziałek 4 grudnia w Centrum Aktywności Lokalnej odbyła się uroczystość przekazania insygniów władzy. Wideo z tej uroczystości już do obejrzenia w Pionki24TV.

Z okazji 10. rocznicy sztandaru miasta i obwołania św. Barbary patronką miasta Pionki przygotowanych zostało szereg imprez i wydarzeń. Lokalne obchody rozpoczęły się od spektaklu o życiu św. Barbary, który został zaprezentowany na Ogródku Jordanowskim. Tuż po prezentacji wszyscy zgromadzeni przeszli w orszaku do kościoła pw. Świętej Barbary w Pionkach, gdzie odbyła się msza święta(obszerna relacja TUTAJ).

 

Kolejnym punktem poniedziałkowych obchodów było uroczyste przekazanie insygniów władzy w postaci dwóch łańcuchów, złoty dla burmistrza i srebrny dla przewodniczącego Rady Miasta. Akt przekazania odbył się o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Lokalnej.

 

- Jesteśmy przedsiębiorcami, którzy na ręce burmistrza pragną przekazać w darze dla mieszkańców Miasta Pionki ufundowane przez nas insygnia władzy samorządowej, łańcuchy burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta – mówił  Ryszard Fałek przedstawiciel firmy QFG

 

Fundatorami oznak władz samorządowych zostali: AGRAIMPEX, Adam Droń – AMD, Zakłady Chemiczne BOCHEM, Hotel „IMPERIUM”, Information Brokers, Teodor Królikowski, Marek Baran MARCBUD, Irena i Ryszard Nalewajko, Krzysztof Kowalski P.P.H. „ Kosiek”, PWKC Sp. z o. o., QFG Sp. z o. o., Rajmund Szewczyk, Iwona i Sylwester Trzos, Krzysztof Wach

 

 

Burmistrz Zawodnik podziękował fundatorom za przekazanie łańcuchów zapraszając jednocześnie po zakończonej uroczystości na symboliczną lampkę szampana. Podczas uroczystości na sali był nieobecny przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Belowski. Przewodniczący swoją nieobecność tłumaczył sprzeciwiem rady w sprawie przekazania łańcuchów oraz brakiem wiedzy kto jest ich sponsorem.  

 

- Cały etap projektowania i pozyskiwania odbywał się bez woli i wiedzy rady miasta, wręcz przy sprzeciwie rady. Upór burmistrza doprowadził do realizacji tego przedsięwzięcia bez podstawy prawnej. Rada Miasta nie podjęła w tej kwestii żadnej decyzji formalnej – tłumaczył swoją nieobecność przewodniczący Belowski. – Zadziwiające jest również to, że pieniądze pozyskiwane były gromadzone przez jakąś prywatną fundację czy stowarzyszenie co wzbudza mój niepokój i myślę, że na najbliższej sesji rada zajmie w tej sprawie stanowisko. Chciałbym dodać jednocześnie, że ponad tydzień temu złożyłem pismo do burmistrza z prośbą o wyjaśnienie sprawy łańcuchów w tym przedstawienie listy sponsorów. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi  – dodał Belowski

 


Kolejnym punktem 10. rocznicy sztandaru miasta i obwołania św. Barbary patronką miasta była uroczysta msza święta, która odbyła się o godz. 17.00 w kościele św. Barbary pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Po mszy odbył się koncert Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.

 

O godz. 17.00 w kościele św. Barbary przy świecach odbyła się msza w intencji Miasta Pionki pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa radomskiego Henryka Tomasika.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook