Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Festyny, wyjazdy, zniżki na korzystanie z obiektów miejskich. Burmistrz rozmawiał z pionkowską młodzieżą
Dodał: MaG, 09-01-2019 17:06, odsłon: 4455
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Koncerty, festyny, miejsce spotkań dla pionkowskiej młodzieży były głównym przedmiotem rozmów jakie odbył we wtorek burmistrz Robert Kowalczyk z młodymi przedstawicielami szkół podstawowych oraz średnich. W trakcie rozmowy padło również pytanie o kontynuację współpracy z miastem partnerskim Wysznewe.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- Zaprosiłem was tutaj dlatego ze chciałem razem z wami stworzyć takie ciało społeczne, doradcze przy burmistrzu. Chciałbym żebyście mnie troszkę edukowali, bo ja mam już swoje lata. Na rolkach już nie jeżdżę, na desce również. Z komunikatorami również raczej słabo, córka mi pomaga. Im człowiek starszy, tym ta wiedza potrzeba do realizacji waszych potrzeb młodzieżowych jest mniejsza. – rozpoczął z uśmiechem rozmowę z młodzieżą burmistrz Kowalczyk – Tak naprawdę zależy mi na tym, by uatrakcyjnić wam spędzanie wolnego popołudnia lub dnia. Zależy mi na tym, żebyście mi podpowiadali z czego chcecie korzystać, jak ma działać MOK czy CAL. Jakie zajęcia powinny się odbywać.  Stąd między innymi pomysł, by przedstawiciele różnych pionkowskich szkół spotykali się ze mną, Panią burmistrz  i mówili jakie macie potrzeby i wczym możemy wam pomóc, by było lepiej – dodał burmistrz

 

Jednym z pierwszych problemów, o którym chcieli rozmawiać młodzi mieszkańcy Pionek, to przyznawanie karty "Laur Młodzieży". Karta przyznawana jest na jeden rok dla koleżanek i kolegów w wieku do 25 roku życia, którzy odnieśli różnorakie sukcesy naukowe (konkursy, olimpiady przedmiotowe itp), sportowe i inne. Według założenia karta ta miała umożliwiać nieodpłatne lub ze zniżką korzystanie z pionkowskich obiektów miejskich i organizowanych imprez oraz do rabatu przy zakupach w wyznaczonych miejscach na terenie Pionek. Jedna z młodych mieszkanek uczestnicząca w spotkaniu stwierdziła, że pochodząc z rodziny wielodzietnej posiadanie takiej karty w niczym jej nie pomaga. Większe korzyści przynosi posiadanie karty Dużej Rodziny.

 

- Właściwie osobie młodej nie opłaca się zdobywanie Lur Pionkowskiej Młodzieży ponieważ w niektórych miejscach, gdzie działają obie karty Dużej Rodziny i Laur Pionkowskiej Młodzieży ani się nie łączą ani nie mają większego działania. Większe korzyści daje posiadanie Karty Dużej Rodziny – mówiła jedna z młodych kobiet uczestnicząca w spotkaniu

 

 

Burmistrz poinformował zebranych, że miasto odejdzie od tego pomysłu i nie będzie w dalszym okresie wspierało takiego pomysłu.  – Nie uważam, że taka karta jest potrzebna. Bardziej powinniśmy wspólnie pomyśleć nad innymi rozwiązaniami – stwierdził burmistrz

 

Przedstawiciele młodzieży w dalszej kolejności poinformowali burmistrza, że w bardzo brakuje im organizacji m.in. festynów, które mogą odbywać się na  Ogródku Jordanowskim czy na terenie Stawu Górnego. Ich zdaniem w Pionkach brakuje imprez, na które można zaprosić wykonawców młodego pokolenia czy muzyki disco polo. Brakuje również miejsca, w którym pionkowska młodzież mogłaby  się regularnie spotykać.  

 

W pewnym momencie rozmowy z burmistrzem padło pytanie o kontynuację wspólnych wyjazdów do miasta partnerskiego Wysznewe. Młodsi uczestnicy spotkania twierdzili, że warto jest kontynuować wymianę młodzieży pomiędzy miastami, bo jest wiele chętnych osób, które chcą brać udział w takich wyjazdach. Z tak przedstawioną informacją nie zgadzał się jeden z najstarszych uczestników spotkania, który brał udział w organizacji takich wyjazdów na Ukrainę. – Ja proponuję, by w pierwszym momencie zebrać chętne takie osoby, bo ile ja się namęczyłem, by takie osoby zebrać. Najpierw było chętnych 40 osób a później okazywało się, że było ich ledwie 20. Najpierw lepiej zrobić rozeznanie ile osób jest zainteresowanych takim wyjazdem żeby później nie było takich sytuacji jak poprzednio -  powiedział jeden ze starszych członków dotychczasowej Rady Młodzieży.

 

- Ja myślę, że będziemy podtrzymywać stosunki z miastem partnerskim. Nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie, to jest dopiero przed nami. Myślę, że wybierzemy się tam, nie wiem jeszcze kiedy choćby po to, by o tym porozmawiać – stwierdził burmistrz.

 

Spotkanie z młodzieżą trwało blisko godzinę. Burmistrz Kowalczyk zaproponował wyznaczenie kolejnego spotkania, w trakcie którego już bardziej merytorycznie będzie można porozmawiać o sposobie wykorzystania obiektów miejskich, podczas spotkań, imprez lub festynów.

    
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Koniecznie „ambasadorem” kontaktów młodzieży z zagranicą należy zrobić SMYKA. Sprawdzony w tej dziedzinie.
09-01-2019, 17:23:22
+ 92
- 119
odpowiedz
Nowicjusz
A o Bezalkoholowym Balu ani słowa, czyzby nasza młodzież nie jest zainteresowana tą forma rozrywki? Taki bal, to idealne miejce spędzenia wolnego, w sposób kulturany. Droga Młodzieży! Jeśli chcecie mieć miejsce spotkań i koncertów, to nie zawracajcie burmistrzowi głowy, tylko je sami sobie zorganizujcie. Na calym świecie funkcjonuja kultowe kluby muzyczne i legendarne festiwale, ale nie słyszałem, tworzyli je burmistrzowie, tylko ludzie z pasją. A ich działalność nie polegala na odwiedzaniu miejscowych wladz i artykulowaniu roszczeń, tylko na zaangażowaniu połączonym z ciężką pracą. No to do roboty!
Aż strach pomyśleć, co będzie jak dorośniecie, też będzie zawracać głowę burmistrzowi?
09-01-2019, 23:31:18
+ 21
- 22
odpowiedz
VIP
Racja. Chcą koncertu popularnego teraz Dawida Podsiadło czy innego Taco Hemingwaya, to niech pochodzą po sponsorach, zbiorą ze 100 tys na całą produkcję + gażę artysty i nie ma sprawy. Miasto z pewnością udostępni im za darmo miejsce (stadion, ogródek) na taką imprezę.
A może pionkowski promotor i organizator dużych imprez bokserskich dałby im kilka wskazówek ?
10-01-2019, 07:25:04
+ 17
- 8
odpowiedz

WujoMarian i w tym przypadku będziesz zaskoczony. Młodzież niekoniecznie chce gwiazd z najwyższych półek. Chcą dobrej zabawy nawet przy muzyce disco polo. Ma być wesoło, sympatycznie i dla wszystkich. Podczas spotkania cieszyli się, że był sylwester na Ogródku.


10-01-2019, 07:38:09
+ 26
- 54
odpowiedz
Nowicjusz
To smitne, że ludzie w tym wieku rezygnują z przywileju decydowania o sobie i kreowana otaczającej ich rzeczywistości, a poprzestaja jedynie na oczekiwaniach.
10-01-2019, 08:33:17
+ 15
- 13
odpowiedz
VIP
Klasyk śpiewał : "Najbardziej to mnie wkurza u młodzieży, że już do niej nie należę".
Jeśli jest tak jak Pan pisze, to ja naprawdę nic nie wiem o pionkowskiej młodzieży. I chyba nie chcę wiedzieć.
10-01-2019, 09:43:27
+ 13
- 8
odpowiedz
Nowicjusz
Wuju, nie można tylko oczekiwać, że burmistrz poda na tacy Zenka Martyniuka, a swoją rolę ograniczać do przytupuwania w rytm muzyki i pociagania ukradkiem z puszki. To w Pionkach nie ma muzycznie uzdolnionej młodzieży, ktora mogłaby się spotykać w wybranym i zagospodarowanym przez siebie miejscu? Wystarczy poszukać, ale raczej górkę za kościołem w tych poszukiwaniach pominąć. Mniej konsumowania, więcej kreowania.
10-01-2019, 11:26:25
+ 10
- 15
odpowiedz
VIP
Kto ma obudzić kreatywność w młodych ludziach ? Szkoła ? Dom ? Oni sami ? Potrzeba katalizatora . Dzieci wnikliwie obserwują polską rzeczywistość . Jakie mają wzorce ???
Lekarze biją na alarm z powodu depresji u dzieci . Brakuje psychiatrów i psychologów dziecięcych . Nie wystarczy cytować klasyka : " W co się bawić ...."
Dodane obrazki:
10-01-2019, 11:59:46
+ 103
- 105
odpowiedz
Nowicjusz
To tym katalizatorem ma być burmistrz? On ma dla nich ofertę dwóch placówek kulturalnych w tym mieście. Jeśli im to nie odpowiada, to niech stworzą coś swojego. No ale skoro od jakiegoś czasu ich rodzicom wmawia się, że zasługują na wszystko, to niedaleko pada jabłko od jabłoni.
10-01-2019, 12:17:57
+ 16
- 17
odpowiedz
VIP
Edukacja powinna zmuszać do myślenia i kreatywności . W państwowych szkołach od wieku pokutuje : co poeta w tym wierszu powiedział . Odpowiedź ma być taka , jak wymyślił nauczyciel . Miałam okazję, śledzić edukację dziecka w drogiej ,prywatnej szkole w stolicy . Ciekawe projekty , nie klepanie na pamięć regułek . Zajęcia z ceramiki , teatralne , szachy w j. angielskim , ciekawe sportowe i masa edukacyjnych wycieczek .
Dać im szansę połknąć bakcyla . Rodzice są prawie nieobecni , bo walczą o byt .
Dodane obrazki:
10-01-2019, 12:39:22
+ 100
- 106
odpowiedz
Nowicjusz
Tolu, a co ma do tego burmistrz. On przecież nie analizuje z uczniami wierszy i jest od tego aby w szkole bylo cieplo i nauczyciele mieli na czas wypłatę. Jeżeli oni nie znajdą u siebie pasji, zaangazowania i inicjatywy, to żadna elitarna szkola, nawet taka z lekcjami polo w sezonie wiosenno-zimowym im nie pomoże. Zostaną wiecznymi klientami etatystycznego państwa, ktoremu tylko o to chodzi.
10-01-2019, 13:39:29
+ 8
- 13
odpowiedz
VIP
Może mieć . Przychodzi np. grupa młodych ludzi i ma pomysł . Powinna mieć do kogo zwrócić się i poddać ten pomysł ocenie . Jeśli jest dobry , to powinny być na to środki , lokal , koordynator itp.
To co powyżej , o czym była mowa, to takie , że powtórzę : " W co się bawić ..."
Dodane obrazki:
10-01-2019, 13:56:02
+ 95
- 104
odpowiedz
Nowicjusz
Tolu, zgadzam sie. Ale oni nie przyszli do burmistrza z pomyslem, zarysem lub wstępnym projektem, tylko z oczekiwaniem. Burmistrz jest człowiekiem taktownym i dobrze wychowanym i zapewne nie bedzie mowil o swoich oczekiwaniach wobec nich. A tam gdzie potrzebne sa pieniadze, lokal, potrzebna jest również bezinteresowna ciężka praca. A tak to jedna z konkluzji tego spotkania brzmi: Panie burmistrzu, my chcemy Zenka!
10-01-2019, 14:10:54
+ 11
- 16
odpowiedz
Nowicjusz
Jak,się,ma prawie ........tys/brutto co miech to trza,cos,,,robić", itp nawet nawet, puste gadanie,o prostym sianie....panie daje ekekt...jednym,zdaniem znieść stare,zniżki,zrobić po swojemu
10-01-2019, 14:55:14
+ 30
- 7
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook