Dzisiaj jest sobota, 18 września 2021 r., 261 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Elektrownia zaprasza do Strefy Komfortu. Projekcje filmowe i koncerty goszczą tu przez całe lato
Dodał: DL, 15-07-2021 13:15, odsłon: 1147
Koncert Tomasza Makowieckiego Fot. Marcin Kucewicz
Koncert Tomasza Makowieckiego Fot. Marcin Kucewicz

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza do Strefy Komfortu, w ramach, której przez całe lato odbywa się cała masa ciekawych wydarzeń i atrakcji.

Sklep Elektryczny

STREFA KOMFORTU 2021

 

Miło nam poinformować, że wszystkie wydarzenia w Elektrowni w ramach Strefy Komfortu cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Radomia. Dla przypomnienia w ramach naszej Strefy zapraszamy na: kino na leżakach, warsztaty, koncerty oraz zajęcia jogi. Jeżeli pogoda dopisuje wszystkie spotkania odbywają się na tarasie, który został specjalnie zaaranżowany, tworząc niepowtarzalny klimat, pełen relaksu.

 

Strefa Komfortu to świetna propozycja też dla tych wszystkich, którzy nie wyjechali na wakacje, warto ten czas spędzić w Elektrowni,  bowiem każdy, bez względu na wiek i zainteresowania znajdzie tu coś dla siebie.

 

Przed nami w najbliższą niedzielę, kolejne warsztaty dla dzieci „Szary Kiwak”, a we wtorek, 20 lipca,  kolejna projekcja w ramach kina na leżakach, będzie można obejrzeć film Tomasza Jurkiewicza pt. „Każdy ma swoje lato”. 

 

Na zajęcia jogi oraz warsztaty obowiązują zapisy pod podanymi poniżej numerami telefonów.

 

TERMINARZ WYDARZEŃ STREFY KOMFORTU 2021

 

KINO NA TARASIE

 

20 VII godz. 21.30 – KAŻDY MA SWOJE LATO, obyczajowy, reż. Tomasz Jurkiewicz, Polska 2020 (80’) premiera

 

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny. Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach.

 

3 VIII godz. 21.00 – TAJEMNICA RAOULA TABURINA, komedia, reż. Claudio Giovannesi, Francja 2018 (90’) premiera

 

Raoul Taburin jest specjalistą i prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić wszystkie usterki w rowerze. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku: specjalista od rowerów nie potrafi na nich jeździć. Z powodu niemożności złapania równowagi, każda próba jazdy podejmowana w dzieciństwie od razu kończyła się upadkiem. Czterdzieści lat później Raoul odczuwa tę niekompetencję jako prawdziwe przekleństwo. W końcu na jego drodze staje osoba, przed którą nie będzie mógł ukryć swojej tajemnicy. 

 

17 VIII godz. 20.30 – OSTATNIE LATO, dramat obyczajowy, reż. Jon Jones, Wielka Brytania 2018 (92’) premiera

 

Ostatnie lato to poruszająca historia osadzona w skrupulatnie odtworzonych realiach Szkocji lat siedemdziesiątych. W rajskiej atmosferze wakacji rozgrywa się niezwykły dramat, dający początek kolejnym nieoczekiwanym zwrotom akcji. Młodzi chłopcy, utraciwszy rodzinę, zmuszeni są skonfrontować się z brutalnym światem i przejść przyśpieszony kurs dojrzewania.

 

24 VIII godz. 20.30 – CZAROWNICA MIŁOŚCI, horror, komedia, reż. Anna Biller, USA 2019 (116’) premiera

 

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

 

Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością. Dzięki temu połączeniu Czarownica miłości na pewno rzuci na Was czar. Nawet jeśli jej bohaterka będzie miała z tym spore problemy. 

 

Godzina rozpoczęcia seansów jest umowna (zaczynamy gdy jest ciemno)

Bilety w cenie 8 zł będą w sprzedaży tylko w dniu projekcji, od godz. 14.00

W razie deszczu projekcja nie odbędzie się, ale bilety nie podlegają zwrotowi!

Zastrzegamy sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatora

Wszystkie filmy dozwolone od 15 lat

 

Ilość miejsc ograniczona ze względu na przepisy dotyczące pandemii.

 

KONCERTY NA TARASIE 

 

INA WEST, sobota, 14 sierpnia, godz.20.30

Ina West tworzy transową, nowofalową elektronikę z elementami folku i jazzu. 

 

Producentka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertowa energia Die Antwoord. W wydaniu na żywo serwuje połączenie klasycznego instrumentarium, tanecznego bitu i surowych wokalnych harmonii. 

Akt jaskrawy i opalizujący. Uniesienie ponad decorum i ostrożność. 

 

Nowy album -Girls - ukazał się cyfrowo oraz w limitowanej wersji czekoladowej płyty w 2019 roku. Dystrybucją zajęła się Agora.

 

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR), Fantoche (CHE) ). 

 

Współpracowała z Piotrem Roguckim, Julią Marcell; obecnie występuje w składzie koncertowym zespołu Tego Typa Mesa oraz współpracuje z Teatrem Polskim w Bygoszczy (muzyka do spektaklu Sprawa. Dzieje się dziś).

 

Skład grupy:

 

Ina West- głos, bas, klawisze

Jakob Kiersch - perkusja, głos // znany z projektów: Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell

 

PERFECT SON, sobota, 21 sierpnia, godz.20.30

 

Perfect son to autorski projekt muzyczny Tobiasza Bilińskiego. Połączenie elektroniki, rocka oraz anglojęzycznych tekstów znalazło uznanie w oczach legendarnej wytwórni Sub Pop, która w 2019 roku wydała debiutancki album artysty pod tytułem „Cast”. 

Biliński występował wcześniej w takich zespołach jak: Kyst czy Coldair. 

 

Bilety na koncerty w cenie: 15 zł/osoba w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertów. Można kupić wyłącznie w kasie Elektrowni, tydzień przed terminem koncertu

 

WARSZTATY NA TARASIE

 

SZARY KIWAK, niedziela, 18 lipca, godz.12.00

 

Użyjemy kolorów i ruchu do stworzenia abstrakcyjnych kompozycji, będziemy testować rozmaite sposoby rysowania: w biegu, nisko, wysoko, kręcąc się wokół siebie nawzajem.  Sprawdzimy jak szybkie potrafią być farby. Odkryjemy co nam przypomina obrys stopy, a co ramienia i jak je połączyć w nieoczywisty rodzinny portret. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy małych i dużych, będziemy ruszać się i rysować w wygodnych ubraniach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków. 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

 

Zapisy na zajęcia od 12 lipca, pod numerem 505 38 28 24 (w godz.8.00 – 16.00)

Cena – 10 zł/rodzina (max 3 osoby)

Czas trwania 1,5 godziny.

 

Prosimy o założenie wygodnych ubrań, które mogą pobrudzić się w trakcie warsztatów.

Polecamy zabrać ze sobą wodę do picia. 

 

Kolażowe pocztówki z HEKLA STUDIO, niedziela, 8 sierpnia, godz.15.00

Zapraszamy na letnie warsztaty z ilustracji, podczas których będziemy tworzyć pocztówki przy użyciu techniki kolażu. Niech surrealistyczne, kolażowe połączenia, przeniosą nas do nieistniejących przestrzeni, których próżno szukać na mapie. Do pracy posłużą nam vintage widokówki oraz wielobarwne, wycinane elementy, które stworzymy sami, podczas warsztatu (eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi).

Zajęcia dla młodzieży (od 15 lat) i dorosłych poprowadzi Hekla Studio. 

 

Zapisy na zajęcia od 2 sierpnia, pod numerem 505 38 28 24 ( w godz.8.00 – 16.00)

 

Cena – 10 zł/osoba

 

JOGA NA TARASIE

 

Terminy: 28 lipca, godz.18.00 (zajęcia odbywają się w środy)

11 sierpnia, 25 sierpnia, godz.18.00 (zajęcia odbywają się w środy)

 

Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi. Na naszych zajęciach poznacie najważniejsze asany oraz nauczycie się prawidłowego oddechu tak, aby w łatwy sposób zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł. Fizycznej i emocjonalnej równowagi będziemy szuka z Katarzyną Buchacz – certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Introductory II i właścicielką studia Pani Joga w Radomiu.

 

Zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania, i trwają 1,5 godziny.

Wszystkich chętnych prosimy o rezerwację miejsca pod numerem telefonu 513 251 797 lub poprzez profil Elektrowni na Facebooku. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko. 

 

Istnieje możliwość wypożyczenia maty lub koca. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby podczas zapisu. 

Bilety w cenie 8 zł/osoba,można kupić wyłącznie w dniu zajęć, w kasie Elektrowni od godz. 14.00

W razie złej pogody zajęcia zostaną przeniesione do budynku.

…………………………………………………………………………………………………..

Wszystkie wydarzenia w ramach Strefy Komfortu odbywają się na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Kopernika 1. 

 

Liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Na warsztaty i zajęcia jogi obowiązuje rezerwacja miejsc!

 

Wydarzenia odbywają się z zachowaniem aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego. 

 

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Pełna hala sportowa wypełniona wrzawą, oklaskami i szerokimi uśmiechami dzieci z...
Fot. archiwum artystki
Za tydzień, w piątek, 24 września o godzinie 15 Mazowieckie Centrum Sztuki Wsp&o...
Głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim odbywa się od 20 września do 10 p...
Zdjęcie pochodzi z zeszłorocznej edycji Fot. Malwina Sowa
10 października w Pionkach odbędzie się po raz drugi bieg/marsz Race For The Cur...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
„A Gentleman´s Delight. Muzyka Londynu z przełomu XVII i XVIII stule...
Fot. plama.org.pl
W piątek, 24 września w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach będzi...
Fot.  materiały prasowe
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza dzieci na „Poranek ...
fot.pixabay.com
Od najbliższej soboty, 18 września rozpocznie się sezon grzewczy w Pionkach. Ogr...
Fot. Anna Kaczmarczyk/CKZiU
We wtorek, 14 września uczniowie klasy 3ltTp w zawodzie technik logistyk z CKZiU...
Inauguracja UTW w Pionkach, 2020 rok Fot. archiwum - Anna Kiraga/MOK
  22 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach już po raz kolejny odb...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Omówienie zasad realizacji inicjatywy, losowanie zdjęć na potrzeby konkur...
Fot. Jolanta Tabor/Kozienicki Park Krajobrazowy
Nietoperze są wśród nas. Mogli się o tym, naocznie i słuchowo, przekonać ...
Fot. PKP S.A
Polskie Koleje Państwowe rozpisały nowy przetarg na przebudowę dworców ko...
Jak funkcjonują, ile osób zatrudniają, plan „A” i „B&rd...
Fot. Pionki24
W czwartek, 9 września odbyło się spotkanie Zarządów Spółek PWKC i...
Fot. KS Patex Pionki/ Zuzanna Drela/
Za nami kolejna edycja turnieju organizowanego pod Patronatem Burmistrza Miasta ...
Fot. archiwum Pionki24
19 września na Ogródku Jordanowskim w Pionkach odbędzie się festyn pod ha...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
„Magiczny miód” to tytuł spektaklu dla najmłodszych, kt&oacut...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Za nami kolejna edycja jednodniowych otwartych warsztatów literackich dla...
Fot. Pionki24
To będzie przełomowe wydarzenie w naszej okolicy - I Zawody Strzeleckie o Puchar...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Porty Lotnicze ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo i elementów systemu identyfikacji wizualnej dla Port...
Któż z nas nie pamięta tych wieczorów, gdy cała rodzina zbierała się w największym pokoju, by obejrzeć wyc...
Wybór podręczników do szkół ponadpodstawowych bywa wyzwaniem dla nauczycieli, dlatego często duży w...
Na pionkowskim rynku edukacyjnym pojawiła się nowa oferta skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych chcących szlifować...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA DLA PIEKARZA
PRACA DLA PIEKARZA
PSS Społem Pionki zatrudni piekarza do pracy w piekarni umowa o pracę  kontakt 48 6123301
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
MIESZKANIE 3 POKOJE 65 M2, PIONKI UL. GUZALA
MIESZKANIE 3 POKOJE 65 M2, PIONKI UL. GUZALA
Mieszkanie 3 pokoje 65 m2, Pionki ul. Guzala Na sprzedaż mieszkanie położone na 3 piętrze, przy ulicy Adasia Guzala w Pionkach (jeden z ostatnich bloków wybudowanych) 3 pokoje, salon połączony z kuchnią i przedpokojem, łazienka plus WC, duży b...
SPRZEDAM MIESZKANIE 69M2, 4 POKOJE, I PIĘTRO, POPIEŁUSZKI 2
SPRZEDAM MIESZKANIE 69M2, 4 POKOJE, I PIĘTRO, POPIEŁUSZKI 2
Sprzedam mieszkanie spółdzielczo- własnościowe 69m2, 4 pokoje, łazienka i wc osobno, na I piętrze, ul. Popiełuszki 2. Duża piwnica. Mieszkanie po remoncie. Dobrze wyposażone, kuchnia w zabudowie, szafy Komandor.
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992