Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Egzaminy gimnazjalne rozpoczęte. Trwa trzeci dzień protestów nauczycieli
Dodał: MaG, 10-04-2019 10:02, odsłon: 2183

W środę mimo bezterminowego strajku nauczycieli rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W całym kraju do egzaminu przystąpiło blisko 350 tysięcy uczniów III klas gimnazjalnych. W Pionkach mimo trwającego protestu nauczycieli, do dzisiejszego testu z przedmiotów humanistycznych przystąpiło 127 uczniów.

 

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Punktualnie o 9 rano w cały kraju rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Dziś część humanistyczna. W czwartek odbędzie się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek test z języka obcego. Jak zapewniła Liwia z klasy gimnazjalnej PSP1 jest dość dobrze przygotowana do egzaminów.

 

- W ogóle się nie stresuje. Dzisiaj mamy część polonistyczną, humanistyczną więc w sumie jestem dosyć przygotowana. Gorzej będzie jutro, bo jutro mamy przedmioty przyrodnicze i matematykę. I tego się chyba najbardziej się obawiam. – mówiła Liwia uczennica trzeciej klasy gimnazjalnej

 

Lilia nie ukrywa również, że strajk nauczycieli wpłynął na przygotowania do egzaminu,  choć sam protest jej nie stresuje.

 

- Pewnie, że wpłynął. Przez strajki mieliśmy zdecydowanie mniej czasu na przygotowania w szkole. Przez to, że nie byliśmy w szkole w poniedziałek i wtorek nie mogliśmy zrobić sobie ostatnich powtórzeń materiału przed egzaminem. Myślę, że nie ma stresu związanego ze strajkiem, przynajmniej dla mnie – dodaje z uśmiechem uczennica pionkowskiej klasy gimnazjalnej.

 

Według informacji uzyskanych od dyrektorów szkół mimo trwającego protestu nauczycieli egzaminy rozpoczęły się zgodnie bez zakłóceń i zgodnie z planem.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Coś nie widać w mediach, aby w sprawie strajku nauczycieli głos zabrali od lat zagorzali obrońcy uciśnionych i mało zarabiających : Janusz Śniadek czy Piotr Duda.


No tak, ten pierwszy zajęty jest trzymaniem parasola.
Dodane obrazki:
10-04-2019, 10:52:47
+ 21
- 18
odpowiedz
Nie widać, bo bronią prawdziwie, jak WujoMarian napisał: "uciśnionych i mało zarabiających"; dodając także ryzykujących życie w swojej codziennej pracy..
10-04-2019, 13:25:36
+ 11
- 59
odpowiedz
Ale za to towarzysz Broniarz działa za dwóch ! I broni i atakuje ! To jest GOŚĆ !
10-04-2019, 15:32:28
+ 19
- 52
odpowiedz
VIP
Albo są zajęci zakładaniem hodowli świń. To ponoć teraz będzie bardzo opłacalne.


Chociaż nie ! To od krowy ma być po 500 a na tucznika tylko stówę !

Dodane obrazki:
10-04-2019, 15:34:29
+ 28
- 19
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook