Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r., 19 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Dziś sesja nadzwyczajna. Radni ponownie zajmą się sprawą cmentarza komunalnego i spółką miejską
Dodał: MaG, 06-02-2018 08:46, odsłon: 5167
fot.Mariusz Grotkowski
fot.Mariusz Grotkowski

Jeszcze dziś radni w Pionkach zdecydują o przesunięciu i zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie miasta na audyt i budowę oświetlenia ulicznego, wkładu pieniężnego do kapitału zakładowego spółki, która zastąpi MZUK oraz środków na budowę cmentarza komunalnego. 

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowane zostało posiedzenie radnych, które odbędzie się w trybie nadzwyczajnym. Radni zgodnie z prośbą otrzymają pięć projektów uchwał zawierające przesunięcia budżetowe. Jedną z nich jest projekt uchwały zawierający propozycję zabezpieczenia środków finansowych w wysokości 35 tys. na przeprowadzenie inwentaryzacji i audytu oświetlenia ulicznego. Kolejne 15 tys. mają zostać przeznaczone na budowę nowego oświetlenia na ulicy Kościuszki oraz Okulickiego.

 

Kolejną uchwałą jaka będzie procedowana podczas obrad jest propozycja objęcia przez Gminę Miasto Pionki 100% udziałów spółki w zamian za wkład pieniężny w wysokości 300 tys. złotych. Przyjęcie udziałów będzie sfinansowane wolnymi środkami powstałymi w wyniku rozliczenia budżetu za rok 2017.

 

Radni zdecydują również o zabezpieczeniu w budżecie  kwoty 2 milionów złotych, która będzie przeznaczona na sfinansowanie budowy na terenie nowej części cmentarza komunalnego min. instalacji wodnej i sanitarnej, wyprofilowaniu terenu cmentarza (nawiezienie ziemi) oraz wykonania ogrodzenia z dwóch stron cmentarza. Wydatkowanie tych pieniędzy powinno pozwolić na rozpoczęcie pierwszych pochówków jeszcze w tym roku. Jak czytamy w projekcie uchwały wnioskowane środki nie zostaną przeznaczone na budowę innych niż wymienione w projekcie uchwały obiektów cmentarnych w tym kaplicy. Początek sesji o godz. 17.00.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Jakie to przesunięcie środków na cmentarz ? Pzrecież to będzie następne 2 miliony z następnego kredytu. Z czego to m być przesuwane niby ?Ale to nie załatwia sprawy, ze pochówki się zaczną. Sam Zawodnik mówi, że projekt nowego cmentarza komunalnego ma zatwierdzony. Więc aby Sanepid czy nadzór Budowlany odebrał, to musi być projekt zrealizowany, a nie opowiada głupstwa, że po kawałku będzie budowane. Jest to nieprawda. Teraz będzie dwa miliony na kanalizację która nie będzie czynna bo nie będzie kibla. Nie będzie kibla bo nie będzie budynku administracyjnego i kaplicy gdzie kible w podziemiach. A ta całość, to 13 milionów. Więc następne kredyty. A jeszcze do całości nie będzie dojazdu wiec droga którą wymyślił, to następne 4 miliony zł.
Pytanie to jest na dzisiaj ilu radnych da się zrobić w balona opowieściami Zawodnika i czy następne miliony dzięki radnym pójdą na zmarnowanie ?
06-02-2018, 09:18:41
+ 236
- 184
odpowiedz
Za ten cmentarz i inne warjackie pomysły przynoszące miastu straty i pośmiewisko , to po nadchodzących wyborach ktoś znajdzie się na cmentarzu historii miasta. Jest to pewne - SMYKU ! Nie pomoże Kurierek, opluwanie redaktorów niezależnych gazet. Czas na zmiany już przyszedł i to sie dokona.
06-02-2018, 10:06:59
+ 205
- 183
odpowiedz
Jeszcze jedno.
Przeczytałem na fb, że ten jeszcze burmistrz nawet do biskupa ordynariusza pojechał kablować na miejscowego dziekana. Widać że strach przed jesiennym wywaleniem od koryta nie ma już granic. Dobrze że ten zakłamany „dobrodziej” w sutannie z Podgór odchodzi w końcu na emeryturę w czerwcu to wypadanie jedno ze źródeł propagandy.
06-02-2018, 10:17:32
+ 199
- 181
odpowiedz
A ja powiem tak, uważam, że ten hektar byłego lasu na "nowy cmentarz", to jest zdecydowanie za mało.
Biorąc pod uwagę ilość umierajacych osób w Pionkach, szczególnie starszych, ten hektar szybko się zapełni grobami. Oglądałem wystąpienie burmistrza Zawodnika w pionkowskiej telewizji w sprawie cmentarza i mówił on, że w kolejnych latach, będą udostepniane kolejne miejsca, hektary na natępne groby. Nie wiem, czy to będzie proste, bo podobno, dalej to już jest PARK KRAJOBRAZOWY PIONKI i więcej drzew wycinać nie można pod następne hektary cmentarza.

Kawałek dalej w lesie, za cmentarzem już jest PARK KRAJOBRAZOWY, a i tak NADLEŚNICTWO w Pionkach nie bardzo chce wyrazić zgodę na wycinanie lasu, aby jeszcze było więcej terenu pod cmentarz.

Za trzy - cztery lata ten hektar terenu moze się prawie w całości zapełnić grobami i znowu wróci problem BRAKU MIEJSC NA GROBY.


Myślę, że wtedy, jeżeli nic nie uda się załatwić z NADLEŚNICTWEM, groby nastepne będą musiały powstawać w innym miejscu, a to z kolei stworzyłoby nowy cmentarz, który też trzeba byłoby jakoś zagospodarować.


Tak myślę.

06-02-2018, 11:19:32
+ 25
- 52
odpowiedz
Przecież Nadleśnictwo już obecnie nie wyraziło zgody na wycięcie lasu pod drogę dojazdową do tego dzieła arychitektonicznego Zawodnika. To co on opowiada te smutki na które się powołujesz i ten obrazek wywieszony w gablotach nie ma dojazdu jeśli nawet by tam trzy kaplice wybudował. To jest wizjoner bez wizji.
Jeśli by nie budować tych kaplic co zajełoby połowę, to ten hektar powinien wystarczyć na minimum 12 lat bo tak chyba pisali w gazecie.
06-02-2018, 11:37:02
+ 181
- 173
odpowiedz
To znaczy, tutaj była drobna pomyłka, ponieważ las za cmentarzem to jest: REEZERWAT PRZYRODY PIONKI, a nie: PARK KRAJOBRAZOWY.
Na tzw. "ZAŁAMANKU" też jest REZERWAT.


06-02-2018, 12:46:46
+ 13
- 47
odpowiedz
I uważasz, że ten jeden hektar pod cemntarz wystarczy na 12 lat pochówku?
Przecież to jest bardzo mały teren i nawet "na oko" widać ( a byłem osobieście na tym terenie przy cmentarzu i widziałem, jak to wygląda ), że za kilka lat już połowa tego terenu może być zapełniona grobami.

To jest WIZJA trochę nierealna moim zdaniem, jeżeli ktoś uważa, że taki teren wystarczy na 12 lat pochówku. Gdyby to było 6 - 8 hektarów wolnego terenu, wtedy mógłbym się z tym zgodzić.

Ale to jest sporo terenu i NADLEŚNICTWO nie wyrazi zgody na tyle miejsc pod cmentarz.

06-02-2018, 12:55:32
+ 15
- 42
odpowiedz
To jak nierealna, to po co wydawać tam 16 milionów zł ? Czy jest w tym logika ?
06-02-2018, 13:06:15
+ 186
- 171
odpowiedz
Nowicjusz
Skoro wystrarczy na kilka lat i nie ma możliwości dalszej rozbudowy to po co to całe zamieszanie z budową cmentarza za tyle pieniędzy??? Ktoś w ogóle panuje nad marnotrawieniem czasu (pomysły, pozwolenia) i naszych pieniędzy(bezsensowne projekty)???

P.S. co trzeba zrobić żeby robić takie projekty dla miasta? Gdzies to ogłaszają, czy z wolnej ręki to wszystko leci i należy się postarać osobiście? Do kogo uderzać? Niezła kasa z tego jest( najbidniej kilkadziesiąt tysięcy od sztuki)... Można sobie za to pożyć...
06-02-2018, 14:36:20
+ 126
- 12
odpowiedz
VIP
Dlaczego nie ma w planie ściany na urny z prochami ? Jeszcze nie można kazać, rozsypać swoje prochy w romantycznym miejscu/łąki pamięci/ , bo prawo na to nie zezwala . Gustowna ściana z uchwytami na znicz i bukiecik . Jestem za .
Dodane obrazki:
06-02-2018, 15:05:46
+ 238
- 252
odpowiedz
Wiesz, w Polsce nie jest jeszcze bardzo popularne chowanie URN na cmentarzach, za to w Norwegii i Szwecji, jak najbardziej.
W tych krajach prawie nie chowa się ludzi tradycyjnie, tylko cmentarze sa praktycznie tylko z urnami i zjamuje to bardzo mało miejsca, ponieważ, z tego co wiem, na cmentarzach w tych krajach są tylko małe tablice z napisami osób pochowanych, jakiś kwiat i to wszystko. Te kraje, w Skandynawii od dawna postawiły na spalanie ciał.

W Polsce, normalne pochówki zajmują sporo miejsca, dlatego ( nie jest to tylko problem Pionek ), często brakuje już terenów pod cmentarze.

Gdyby u nas wprowadzono prawo spalania wszystkich nieżywych i chowanie samych URN, bez tradycyjnych grobów, to rozwiązałoby to spory problem z brakiem wielu miejsc na pochówki.

I być może byłoby znacznie taniej, ponieważ za każdy normalny grób trzeba grabarzowi zapłacić, jak również kamieniarzowi za nowy pomnik, a to nie są małe koszty. Małe tablice, tylko z urmani być może nie byłyby w dużych kosztach.

Norwegia i Szwecja to takie bogate kraje, a jednak nie mają tradycyjnych grobów, tylko małe miejsca na urny.

06-02-2018, 16:15:45
+ 113
- 123
odpowiedz
Ja się ty zbytnio nie przejmuje , ponieważ zajmę bardzo malo miejsca. Po prostu zostanę skremowany.
06-02-2018, 16:39:52
+ 212
- 245
odpowiedz
VIP
Do "Mantini". Byłam , widziałam . U nas króluje tandeta i bezguście .Musi być " na bogato" .
Dodane obrazki:
06-02-2018, 17:37:14
+ 218
- 246
odpowiedz
Kapitan tonącego Titanika-Pionki śpiewa żałosną pieśń pożegnalną na falach Kurierka – „Mój kapitanie jakie wino wypijemy na pożegnanie…….”. Przystrojony w mundurek majtka, a nie kapitana. Jako kapitan miasta, to się raczej nie spisał i dlatego to właściwe wdzianko.
To fakt. Trzeba się już zacząć zegnać z tym zatapianym statkiem jakim jest miasto.
Żegnaj KAPITANIE !!!
06-02-2018, 19:05:02
+ 181
- 169
odpowiedz
Apeluję do Radnych. Proszę zwrócić pobrane diety do kasy miasta lub przekazać je na pieski jak to robi jedyny myślący Maślanek! Można przestawić fotografię samego "króla" z dopiskiem "ZDJĘCIE GRUPOWE".
Żenada! Najgorsza rado! Opamiętajcie się. Panie przewodniczący, co to miało być? Teraz już Pan skończył zaciskanie zębów i będzie bojkot głosowania? Co sobą reprezentuje "chłopstwo" każdy wie, ale reszta radnych? Ludzie kochani... Piękna E to już do siebie plecie co jej ślina na język przyniesie a może coś czuje do kolegi Wojciecha?
Sytuacja jest ta sama co ze stadionem. Będziecie dokładać, dokładać i dokładać. Na koniec jeszcze burmistrz powie, to rada dała pieniędze. Panie Belowski, znajomi będą dzwonić i pytać: co się do ch.... dzieje w tych Twoich Pionkach? Co Pan im powie? Bojkot głosowań przewodniczacego?
Co do postepowania pana z Krakowa... ogranicza mnie cenzura i dobre wychowanie więc się powstrzymam.

Pozdrawiam zdrowo myślących.
07-02-2018, 08:37:59
+ 176
- 158
odpowiedz
WAŻNE !!!
To chyba nie wielu te pozdrowienie jest w stanie przyjąć.
Ale nic, sytuacja polityczna zaczyna się klarować. Na arenę wchodzi nowy kandydat, który niewątpliwie zagrozi obecnemu „uzdrowicielowi”. Tego cmentarza nie zdąży nawet rozpocząć dobrze do wyborów tyle, ż parę milionów utopi. Ten nowy wchodzi z własnymi mediami i poparciem dobrym politycznym. Teraz to na granicy pewności można przyjąć, że reelekcji nie będzie, a ten obecny do drugiej tury nie wejdzie.
07-02-2018, 09:04:13
+ 188
- 229
odpowiedz
Amator
Tak się zastanawiam , o której godzinie " dwór " oddaje codzienne hołdy " królowi " ????? 09.05. już po , czy przed ?
Dodane obrazki:
07-02-2018, 09:04:55
+ 196
- 160
odpowiedz
Szanowni Państwo,
Oglądając wystąpienia publiczne panstwa radnych oraz pana burmistrza można odnieść wrażenie że żyjemy w Wilkowyjach. Jednakże po chwili namysłu uważam że bliżej politycznej "elycie" do Kobydłowa.
07-02-2018, 11:27:37
+ 169
- 156
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook