Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Dziś sesja nadzwyczajna. Radni ponownie zajmą się sprawą cmentarza komunalnego i spółką miejską
Dodał: MaG, 06-02-2018 08:46, odsłon: 5079
fot.Mariusz Grotkowski
fot.Mariusz Grotkowski

Jeszcze dziś radni w Pionkach zdecydują o przesunięciu i zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie miasta na audyt i budowę oświetlenia ulicznego, wkładu pieniężnego do kapitału zakładowego spółki, która zastąpi MZUK oraz środków na budowę cmentarza komunalnego. 

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowane zostało posiedzenie radnych, które odbędzie się w trybie nadzwyczajnym. Radni zgodnie z prośbą otrzymają pięć projektów uchwał zawierające przesunięcia budżetowe. Jedną z nich jest projekt uchwały zawierający propozycję zabezpieczenia środków finansowych w wysokości 35 tys. na przeprowadzenie inwentaryzacji i audytu oświetlenia ulicznego. Kolejne 15 tys. mają zostać przeznaczone na budowę nowego oświetlenia na ulicy Kościuszki oraz Okulickiego.

 

Kolejną uchwałą jaka będzie procedowana podczas obrad jest propozycja objęcia przez Gminę Miasto Pionki 100% udziałów spółki w zamian za wkład pieniężny w wysokości 300 tys. złotych. Przyjęcie udziałów będzie sfinansowane wolnymi środkami powstałymi w wyniku rozliczenia budżetu za rok 2017.

 

Radni zdecydują również o zabezpieczeniu w budżecie  kwoty 2 milionów złotych, która będzie przeznaczona na sfinansowanie budowy na terenie nowej części cmentarza komunalnego min. instalacji wodnej i sanitarnej, wyprofilowaniu terenu cmentarza (nawiezienie ziemi) oraz wykonania ogrodzenia z dwóch stron cmentarza. Wydatkowanie tych pieniędzy powinno pozwolić na rozpoczęcie pierwszych pochówków jeszcze w tym roku. Jak czytamy w projekcie uchwały wnioskowane środki nie zostaną przeznaczone na budowę innych niż wymienione w projekcie uchwały obiektów cmentarnych w tym kaplicy. Początek sesji o godz. 17.00.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook