Dzisiaj jest wtorek, 22 maja 2018 r., 142 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Dwa kontenery dla uciążliwych mieszkańców. Znamy wstępną lokalizację.
Dodał: MaG, 29-08-2017 15:08, odsłon: 18138
fot.ilustracja
fot.ilustracja

Są uciążliwi, podkradają prąd, demoralizują sąsiadów. O propozycji zakupienia dwóch kontenerów mieszkalnych dla niektórych mieszkaniowców budynków socjalnych w Pionkach mówił podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta burmistrz Romuald Zawodnik. W planach ich usytuowania są dwie lokalizacje na obrzeżach miasta.

Jeszcze w tym roku burmistrz Zawodnik planuje zwrócić się do radnych o przyznanie środków na zakup dwóch kontenerów mieszkalnych dla mieszkańców, którzy obecnie zamieszkują w budynkach przy ulicy Leśnej 17 oraz Aleje Lipowe 9 i 13 a są szczególnie uciążliwi dla innych mieszkających w tych budynkach.

- Takie kontenery, to koszt 70 tysięcy sztuka. Zamysł mój jest taki, mamy kolejkę osób, które chcą mieszkać przyzwoicie, mają dzieci i nie chcą, by były demoralizowane. Chciałbym oczyścić jeden z tych hoteli z ludzi, którzy demoralizują, którzy przeszkadzają innym mieszkańcom powodując, że są uciążliwi dla innych. Te osoby chcemy przenieść na obrzeża miasta. – informuje burmistrz Zawodnik

Zapowiedź zakupu kontenerów jeszcze tej jesieni może stać się faktem. Ich lokalizacja na tą chwilę nie jest jeszcze ostateczna. Obecnie rozważane są dwie lokalizacje.

- To jest wstępny zamysł, który chcemy po wakacjach dopracować. To są kontenery kilku, kilkunastoosobowe.  Jedną z lokalizacji jest miejsce w kierunku miejscowości Sokoły, teren popronitowski, który obecnie jest poszerzony między ogrodzeniem a ulicą. Druga lokalizacja, która jest rozważana, to okolice działającej oczyszczalni ścieków w kierunku miejscowości Januszno - dodaje Zawodnik

W rozmowie z naszą redakcją burmistrz Zawodnik podkreślił , że sprawa zakupu kontenerów mieszkalnych jak również ich lokalizacja jest jeszcze na etapie planowania. Jest to zamysł, który ma zostać wcielony w najbliższym czasie w życie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
W pobliżu kontenerów nie będą demoralizować innych? I to jeszcze na wjezdzie do Pionek, ładna wizytówka miasta. Wstyd. Do roboty a nie dawać im jeszcze godne dla nich mieszkania. Człowiek pracuje całe życie i może skończyć na ulicy przez chorobe lub nieszczęście a oni demoralizują innych i jeszcze dostaną ciepłe pomieszczenia? brawo :)
29-08-2017, 16:32:15
+ 32
- 12
odpowiedz
Super Komentator
Moja lewicowa część serce krwawi gdy czytam o takich rzeczach jak powyżej. Może znajdzie sie inny sposób niż budowa "getta" w Pionkach
A moja prawicowa część serca także krwawi gdy czytam o festynie w Pionkach 17 września, który odbędzie się pod tytułem "Postaw na rodzinę". Gwiazdą wieczoru "Piasek"
Proponuje następne festyny np.
"Narkotykom stop"- gwiazda Ryszard Ridel, Jimi Hendrix, Janis Joplin.
"Od zera do ministra" - Odczyt poprowadzi Bartłomiej Misiewicz
"Jak wygrać wybory bez obiecanek" - Zaśpiewa Andrzej Duda
" Jak zostałem abstynentem" - Rozmowa między Aleksandrem Kwaśniewskim i Arcybiskupem Leszkiem "Sławoj-Flaszka Głodziem"
"Wszystkie dzieci nasze są" koncert Słowików Poznańskich pod batutą Arcybiskupa Wesołowskiego
"O szkodliwości hazardu - wykład poprowadzi ks. Leon Czerwiński
Dodane obrazki:
30-08-2017, 13:51:27
+ 41
- 5
odpowiedz
VIP
Brawo ! Błyskotliwy jesteś

Ja myślę, że na tym festynie nie powinno zabraknąć przemówienia tego czy innego słynnego ojca.
Z Torunia np.

Dodane obrazki:
30-08-2017, 18:26:15
+ 30
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook