Dzisiaj jest sobota, 27 maja 2017 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
KCRiS2
Dużo nagród i wyróżnień w konkursie ‘Kocham moją Ojczyznę’ dla uczniów z miasta i gminy
Dodał: JaW, 05-05-2017 13:57, odsłon: 14193
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Bardzo dobrze spisali się uczniowie ze szkół miasta i gminy Pionki podczas diecezjalnego finału XIV Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Przesłuchania finałowe odbyły się w ubiegły piątek (28.04) w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

Jurorzy oceniali w sumie ponad 280 młodych artystów ze szkół diecezji radomskiej. O nagrody w kategoriach poezja i pieśń rywalizowali zwycięzcy eliminacji z dziewięciu dekanatów. Jak podkreślają organizatorzy, uczestnicy i ich opiekunowie, Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej to doskonała okazja, aby już najmłodsze dzieci uczyć prawidłowych postaw patriotycznych. A mówiąc najprościej - rozwijać umiłowanie do ojczyzny.  

 

POEZJA

W kategorii poezja patriotyczna drugie miejsce zajęła Maja Strojek z Jaroszek wśród przedszkolaków. W grupie uczniów klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Emilia Koziej ze Szkoły Podstawowej nr 5, a w kategorii klas IV-VI drugi był Damian Wojdat z Jaroszek.

 

PIEŚŃ

W konkursie wokalnym trzecie miejsce w kategorii klas I-III zajął zespół "Morowe Panny" (na zdjęciu tytułowym) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie Wiktoria Belowska, Antosia Jaszewska, Gabrysia Modzelewska, Zosia Pietruszka, Iga Woźniak. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę "Pałacyk Michla". Pierwsze miejsce przyznano zespołowi z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wśród solistów nagrodzona została Zuzanna Mazurkiewicz z Gimnazjum nr 2, której jury przyznało pierwszej miejsce.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook