Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 22 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Długie weekendy, święta... Kalendarz dni wolnych w 2018 roku
Dodał: KamZap, 02-01-2018 09:50, odsłon: 1886
Ilustracja Fot. freeimages.com
Ilustracja Fot. freeimages.com

Nowy Rok dopiero co wystartował, ale wiele osób już pewnie zastanawia się jak zaplanować urlop, by był on jak najbardziej korzystny dla pracownika i trwał jak najdłużej. Na Pionki24.pl sprawdzamy, kiedy wypadają dni wolne od pracy i długie weekendy.

Styczeń

 

W tym roku Święto Trzech Króli wypada w sobotę, a zgodnie z obowiązującymi przepisami pracownik zatrudniony na umowę o pracę jest uprawniony do odebrania sobie tego dnia wolnego w innym terminie, ponieważ od kilku lat 6 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 

W styczniu więcej dni wolnych od pracy nie będzie, ale od szkoły już tak. Dzieci i młodzież z Mazowsza będą miały ferie w dniach 15-28 stycznia i zaczynają je jako jedne z pierwszych w Polsce.

  

Kwiecień

 

Wielkanoc zawsze wypada w określone dni tygodnia. Wielka Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny to odpowiednio 1 i 2 kwietnia. Tradycyjnie będzie to trzydniowy weekend.

 

Maj

 

Drugi rok z rzędu kapitalnie wypada weekend majowy. 1 i 3 maja to wtorek i czwartek. I tu pierwsza rada dla urlopujących: biorąc tylko trzy dni wolnego (poniedziałek, środę i piątek) można cieszyć się z dziewięciodniowej przerwy od pracy.

 

W tym roku w maju wypada również Boże Ciało, a dokładnie 31, jak zawsze w czwartek. Biorąc wolne w piątek, mamy wtedy czterodniowy weekend.

  

Sierpień

 

Kolejny dzień wolny od pracy to środa 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego.

 

Listopad

 

Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada w czwartek. Biorąc jeden dzień wolnego (piątek 2 listopada), możemy mieć czterodniowy weekend. Natomiast 11 listopada wypada niestety w niedzielę i nie możemy liczyć na odbiór dnia wolnego z tego tytułu.

 

Grudzień

 

W grudniu możemy zrobić sobie naprawdę długi weekend. W tym roku Boże Narodzenie i Świętego Szczepana (25 i 26 grudnia) wypadają we wtorek i środę, wystarczy wziąć trzy dni wolnego (24, 27 i 28 grudnia) i możemy cieszyć się 9-dniowym wolnym. Niektórzy mogą pokusić się również o wzięcie czwartego dnia wolnego w poniedziałek 31 grudnia, a wtedy ich wolne wydłuży się do 11 dni!

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook