Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lipca 2020 r., 188 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
QFG
Decyzja o likwidacji CAL przesunięta w czasie
Dodał: DL, 24-03-2020 15:28, odsłon: 1976
Fot. CAL
Fot. CAL

W dniu 24 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Pionki. Wśród uchwał, które zostały poddane głosowaniu na tejże sesji znalazł się projekt uchwały dotyczący likwidacji Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Burmistrz w związku z aktualną niestabilną sytuacją w kraju wycofał wniosek dotyczący likwidacji, przenosząc go tym samym na kolejną sesję rady miasta. 

Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk będąc organem wykonawczym podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta zabrał głos jako pierwszy w sprawie projektu uchwały dotyczącej likwidacji CAL. - Uchwała, którą proponuję myślę, że była długo przez państwa oczekiwana, bo o połączeniu MOKu i CALu długo się mówiło. Proponuje najprostsze rozwiązanie, czyli likwidacje CALu i wchłonięcie tej instytucji przez Miejski Ośrodek Kultury. Jak dobrze wiecie CAL powołano w 2013 tak naprawdę po to, aby można było zrealizować określony projekt i zdobyć pieniądze z Unii Europejskiej. Ten projekt się kończy i myślę, że najwyższy czas połączyć obie instytucje, przede wszystkim dla lepszej koordynacji działań, lepszego zarzadząnia budynkami MOKu i CALu. Dementuję, nie będę organizował wesel w Centrum Aktywności Lokalnej – mówił burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Wypowiedź radnego Zbigniewa Belowskiego niejako przesunęła w czasie podjęcie decyzji przez radnych o likwidacji Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. - Miałem dużą radość z tego, ze uczestniczyłem jako wiceprzewodniczący Rady Powiatu w działaniach, które przyniosły pieniądze na ratowanie Kasyna w Pionkach. To jest efekt złożenia dużego wniosku, który poparli przyjaciele z Pionek i Warszawy. Od początku mówiło się o tym, ze to nie jest docelowa formuła tej instytucji. To jest tylko na okres przejściowy, paru lat. Od początku byłem zwolennikiem połączenia tych dwóch instytucji, ale ze względu, że znajdujemy się w takim czasie, zwracam się do Pana burmistrza jako osoba, która wie o czym mówi. Zwracam się o wycofanie tej uchwały, dziś. Nie dlatego, ze ona jest zła z założenia. Ona jest w porządku i powinna być zrealizowana. Tylko powinna być zrealizowana przy spełnieniu określonych warunków. Podejmiemy decyzję o likwidacji instytucji nie mając na dobrą sprawę żadnej pewności co do możliwości pracy nad tym jak to wszystko ma wyglądać. Takich decyzji nie podejmuje się jednoosobowo. Ze względu na niestabilną sytuację, która wszechobecnie panuje zaniechałbym w dniu dzisiejszym podjęcia tej decyzji. To nie jest sprawa na dzisiaj. Nic w charakterze tych instytucji przez ten pewien czas się nie zmieni – mówił radny.

 

Burmistrz w odniesieniu do wypowiedzi radnego Zbigniewa Belowskiego wycofał projekt uchwały dotyczący likwidacji CAL. Radni podejmą w tej sprawie decyzję na następnej sesji rady miasta. 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
QFG maly
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
KAWALERKA DO WYNAJĘCIA
KAWALERKA DO WYNAJĘCIA
Mieszkanie do wynajęcia od 1 lipca szczegóły do omówienia telefonicznie
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook