Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Czytelnik ostrzega przed oszustem! To próba podszycia się pod znanego dostawcę energii elektrycznej
Dodał: MaG, 02-07-2018 16:07, odsłon: 4301
fot.ilustracja
fot.ilustracja

Do domu puka obca osoba podająca się za pracownika PGE (Polska Grupa Energetyczna), rozmawia na temat licznika i zmianie jego częstotliwości odczytu. Sprawdza poprawność danych zawartych na fakturze i przedstawia „notatkę informacyjną”, którą prosi o podpisanie. Tak wygląda skrócony scenariusz oszusta jaki w ostatnich dniach działa na terenie naszego miasta podszywając się pod znanego dostawcę usług energetycznych.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- Chciałbym przestrzec mieszkańców Pionek przed oszustem działającym na terenie naszego miasta, wymuszającym podpisanie umowy na zmianę dostawcy usług energetycznych – pisze do naszej redakcji Pan Leszek (imię zmienione przez redakcję)


- Do mojej mamy zapukał w piątek podając się za pracownika PGE. Rozmowa dotyczyła liczników. Oszust powiedział, że dziś nie przyszedł odczytywać liczników, a jedynie poinformować o przyszłej zmianie częstotliwości odczytu. Aby się upewnić chciał zobaczyć ostatnią fakturę za energię elektryczną, po czym spisał dane z faktury. Wystawił "notatkę informacyjną" na temat zmiany harmonogramu odczytu liczników i poprosił o pokwitowanie odbioru – opowiada Pan Leszek - Po odejściu oszusta mama Pana Leszka zorientowała się, że nie podpisała żadnego pisma informacyjnego, a umowę o zmianę dostawcy energii elektrycznej na firmę Energia2 z Katowic. W całej rozmowie nie było żadnej wzmianki o podpisywaniu jakiejkolwiek umowy lub zmiany operatora – dodaje

Zdaniem naszego czytelnika nie jest to jednostkowy przypadek, a oszukanych ludzi w okolicy może być sporo. Zapewne nie jest to jedyny scenariusz działania oszusta, dlatego zwraca się z apelem, by nie ufać żadnemu domokrążcy - nawet gdy jego zamiary wydają się nie być złe.

 

Należy również pamiętać, że po podpisaniu takiej umowy mamy 14 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyny. Jeśli zdarzyła się podobna sytuacja można również zgłosić skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. - W rozmowie z PGE otrzymałem informację, że codziennie otrzymują wiele skarg na nieuczciwe praktyki firmy Energie2 – dodał czytelnik

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook