0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Co za mecz, co za akcja!!! Brawa dla Prochu!
Dodał: MaG, 17-09-2018 10:22, odsłon: 924

Ci, którzy w niedzielę popołudniu pojechali do Kolonki na mecz miejscowej Jodły z Prochem Pionki, wracali do domu bardzo zadowoleni. Nasz zespół wreszcie rozegrał świetny mecz i wygrał przekonująco. Poza tym widowisko miało charakter charytatywny i każdy dołożył cegiełkę, aby pomóc choremu, 13 - letniemu piłkarzowi.

Campeon.pl Liga Okręgowa
Jodła Jedlnia Letnisko - Proch Pionki 1:4 (0:3)

Bramki: Skórnicki 85 z karnego - Szczepański 13. 42, Joel 31, Kowalkowski 90
Proch: Maik - Pachlerski, Kapusta, Kowalkowski, Denkiewicz (63 Mucha), Joel, Jaroszek (90+4 Machnio), Kisiel, Pryciak, Szczepański (80 Sobieraj), Wnuk (84 Trzos).

Po ostatnich meczach w kratkę, forma Prochu w meczu z Jodła była niewiadoma. Jednak już w pierwszej połowie pionkowianie zaaplikowali gospodarzom trzy bramki. Zachwycali nie tylko skutecznością, ale przede wszystkim stylem gry.

- No wreszcie zagrali tak jak tego chciałem. To była drużyna pełną gębą - cieszył się po spotkaniu, trener Robert Rogala.

Przed przerwą ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Mateusza Szczepańskiego, który idealnie złożył się do strzału głową i trafił tak zwanym "szczupakiem".

Po przerwie nasz zespół prowadząc 3:0, nieco zwolnił tempo gry, oddał inicjatywę, ale Jodła nie potrafiła tego wykorzystać. Dopiero w końcówce po rzucie karnym zmniejszyła na chwilę rozmiary porażki. Jednak w doliczonym czasie gry Robert Kowalkowski dołożył kolejne trafienie i radość była ogromna.

Proch wreszcie zachwycił. Być może już za tydzień zagra powracający po kontuzji Daniel Barzyński.

Samo spotkanie oglądała spora liczba kibiców obu drużyn. Mecz miał charakter charytatywny. Zbierano pieniążki na leczenie 13-letniego Gerarda Witkowskiego, piłkarza Jodły, który zmaga się z nowotworem. Na trybunach zebrano około 6 tysięcy złotych. Zaangażował się też prezes Radomskiego OZPN, Sławomir Pietrzyk.

- Cieszy fakt,  że wielu ludzi przyjechało na ten mecz i ta pomoc dla tego małego piłkarza płynie. My również jako Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przyłączamy się do tej pomocy. Przekazaliśmy na licytacje bilety na mecze piłkarskie Polaków z Portugalią i Włochami. Wejściówki poszły za kilkaset złotych. Nie pamiętam już dokładnej kwoty, ale bilety na mecz reprezentacji oraz wyjazd na mecz ufundujemy dla Gerarda i jego rodziny. Na tym nasza pomoc się nie kończy. Chcemy dalej działać, aby mały zawodnik czuł wsparcie, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia i na boisko - powiedział prezes okręgu, Sławomir Pietrzyk, który również był obecny na meczu w Kolonce.