Dzisiaj jest piątek, 04 grudnia 2020 r., 339 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Co z modernizacją ulicy Spacerowej i poprawieniem bezpieczeństwa na Jana Pawła II? Mamy odpowiedź Zarządu Dróg Powiatowych
Dodał: DL, 09-11-2020 09:29, odsłon: 2914
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Od wielu lat mieszkańcy Pionek zgłaszają wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa na Alei Jana Pawła II. Najbardziej newralgicznym miejscem tej ulicy jest przejście dla pieszych znajdujące się przy budynku starej poczty. W skali roku dochodzi tam do wielu groźnych zdarzeń. Ostatnim z nich było między innymi potrącenie 13-latki na oznakowanym przejściu. Jak dobrze wiemy, od kilku lat Rada Rodziców PSP nr 1 apeluje o poprawę bezpieczeństwa na tym przejściu. Kolejna sprawa to modernizacja ulicy Spacerowej, kiedy ona nastąpi? Na te pytania odpowiedziała nam Joanna Chojnacka – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.  

Reklama oferta nasza w artykułach

Co z modernizacją ulicy Spacerowej?  Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku uzyskano decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej. Ostateczną decyzja co do terminu modernizacji tejże ulicy będzie w rękach Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Radomskiego. - Informujemy, że w 2018 roku na rozbudowę ulicy Spacerowej w Pionkach opracowana została dokumentacja projektowa w ramach zadania pod nazwą „Budowa obiektu mostowego wraz z rozbudową ulicy Spacerowej i ulicy Polnej w ciągu drogi powiatowej nr 3522W Pionki – Podgóra w mieście Pionki”. Jednocześnie informuję, że w chwili obecnej trwają prace nad wykazem zadań inwestycyjnych planowanych do realizacji w roku 2021 oraz Wieloletnią Prognozą Finansową. Ponadto informujemy, że wszystkie drogi na terenie powiatu radomskiego są monitorowane, a powstające ubytki i wykruszenia są uzupełniane. Zgodnie z informacją uzyskaną od Kierownika Obwodu Drogowego w chwili obecnej na ulicy Spacerowej nie występują żadne ubytki wymagające wyremontowanie – informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych Joanna Chojnacka.

 


 Ulica Spacerowa

 

Aleja Jana Pawła II

 

Cofając się dwa lata wstecz, przez kilka tygodni trwały pomiary prędkości i natężenia ruchu, które miały potwierdzić zasadność budowy sygnalizacji świetlnej na dwóch przejściach dla pieszych znajdujących  przy Jana Pawła II oraz przy ulicy Radomskiej. Na czas pomiaru zamontowana została również kamera, która rejestrowała przez całą dobę ruch odbywający się tym odcinku.

Z analizy dokonanych pomiarów jak również zapisu z kamery wynikało jednoznacznie, że najważniejszym problemem jaki występuje na tej drodze jest zbyt duża prędkość pojazdów. Drugim równie ważnym jest brak dostatecznego doświetlenia przejść dla pieszych.

 

- Głównym problemem jest zbyt duża prędkość poruszających się kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko przez Pionki – informowała dwa lata temu Hanna Kmiecik z PZDP w Radomiu.

 


 Przejście dla pieszych przy budynku starej poczty - Aleja Jana Pawła II

 

Co teraz? – W celu poprawy bezpieczeństwa na odcinku ulic Radomskiej i Alei Jana Pawła II w Pionkach zlecono opracowanie projektu zmiany stałej organizacji ruchu – informuje nas w aktualnej chwili dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych Joanna Chojnacka.

 

Na czym będzie polegała najnowsza zmiana organizacji ruchu i kiedy ona nastąpi? Tego dowiemy się zapewne już niedługo. Warto jednak zaznaczyć, że od września 2019 wprowadzona została już taka zmiana na jednej z głównych ulic pionek. Było to ograniczenie prędkości kierowców do 40 km/h, które miało poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zwiększyć bezpieczeństwo pieszych znajdujących się na pasach. Jak się okazuje na feralnym przejściu dla pieszych, które znajduje się przy budynku starej poczty w dalszym ciągu wychodzi do wielu groźnych zdarzeń.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nie rozśmieszajcie ludzi. ograniczenie do 40/godz.Kto przestrzega tej prędkości?Wystarczy przejść ul. Spacerową ,a zobaczycie z jaką prędkością poruszają się pojazdy. A właśnie na tym odcinku obowiązujeprędkość wymieniona powyżej. A policja odpoczywa na parkingu nad stawem.
09-11-2020, 09:51:27
+ 46
- 29
odpowiedz
Niestety obecne wladze jak i poprzednie niemają siły przebicia w zarządzie dróg ,poprostu brak ukladów i znajomosci,moze poseł Frysztak pomoże,jaby Pani dyrektor w Pionkach mieszkała i codziwnnie przechodziła tamtędy to kasa na światła by się znalazła,panie burmistrzu wiecej zaangarzowania ,może trzeba wyżej zainterweniować?a w Jedlni Letnisko mają światła koło szkoly to może trzeba potpytać jak oni to załatwili? trza dzialać ,może niech się radni wykażą i udeżą wspólnie do starostwa? najwyrażniej dyrektorka zarządu dróg nie przepada za Pionkami
09-11-2020, 15:14:10
+ 36
- 29
odpowiedz
VIP
Potrzebne fotoradary . Uliczki z początku XX wieku , ciasne . Natężenie ruchu duże . W szkołach brak wychowania komunikacynego na poziomie . Wariatów za kółkiem sporo .
Światła są w Pionkach potrzebne w 4 punktach . Mamy za to podświetlane wodotryski , saunę i inne takie . Miasto powinno Nasze podatki przeznaczać na obiekty niezbędne do życia , a nie na fanaberie ! Panie Redaktorze ! Kiedy otwarcie nowego szpitala ?
Dodane obrazki:
09-11-2020, 15:32:27
+ 54
- 29
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. ilustracja/pixabay.com
W sobotę, 5 grudnia od godziny 9 spółka miejska ekoPionki rozpocznie dezy...
Fot. Mateusz Palka
W piątkowe południe, na ulicy Kruczej w Pionkach doszło do pożaru komory silnika...
Fot. archiwum
7 grudnia, w poniedziałek, mieszkańcy Pionek i nie tylko, będą mieli okazję...
Fot. archiwum Straży Leśnej Nadleśnictwa Radom
Nie tak dawno informowaliśmy o zuchwałych kradzieżach stroiszu jodłowego, kt&oac...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W Pionkach rusza nowy program inicjatyw obywatelskich. Dzięki niemu mieszkańcy w...
Fot. archiwum
Kolejnych 105 milionów złotych przekaże zarząd województwa mazowie...
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Terytorialsi cały czas zwiększają zaangażowanie w walce z koronawirusem. Do real...
Fot. Mateusz Palka
Policjanci w asyście strażaków interweniowali wobec dziwnie zachowującego...
Fot. PSP nr 1
Uczeń PSP nr 1, Mikołaj Latała, który jest niezwykle uzdolniony w dziedzi...
Fot. Zespół Szkół nr 2 w Pionkach, (od lewej: Mateusz Kacperczyk, Igor Nowak)
W dniu 30 listopada w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej organiza...
Fot. Zespół Szkół nr 2 w Pionkach
W dniu 28 listopada 2020 roku po raz pierwszy odbyły się on-line debaty historyc...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W Pionkach podobnie jak w innych polskich miastach odbywają się kolejne protesty...
Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej (WPR) to termin bliski europejsk...
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Listopadowa sesja Rady Powiatu Radomskiego była prowadzona zdalnie, a wszystkie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ponad 3 tys. laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukare...
Fot. Mateusz Palka
Policjanci w asyście strażaków uratowali ludzkie życie. Mundurowi pomogli...
Fot. ilustracja/pixabay.com
GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe niż...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Na początku lipca ruszyła termomodernizacja PSP nr 2 w Pionkach. Głównym ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Tegoroczni maturzyści z Pionek nie zatańczą uroczystego poloneza na tradycyjnej ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PILNIE POTRZEBNA OPIEKUNKA 24/H
PILNIE POTRZEBNA OPIEKUNKA 24/H
do osoby starszej (95-letniej kobiety). Kobieta jest sprawna i samodzielna w zakresie higieny (potrzebna niewielka pomoc przy rozbieraniu i ubieraniu). W zakres obowiązków wchodzą gotowanie oraz pomoc w domowych sprawunkach. Zapewniamy zakwaterowani...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKACH
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe o pow.57 m2 w bloku przy ul. Kozienickiej 26. Mały balkon. III piętro. 3 pokoje. Widna kuchnia. Oddzielne WC i łazienka. W dużym pokoju wymienione przed rokiem okno balkonowe. Wszędzie blisko. Mieszkanie do remontu.
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992