Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Co piąty maturzysta w kraju oblał egzamin! Sprawdziliśmy jak poszło naszym uczniom
Dodał: KamZap, 04-07-2018 10:52, odsłon: 3222
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Tylko 79,7% wszystkich tegorocznych majowych maturzystów zdało egzaminy. We wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki. Niespełna 15% tegorocznych maturzystów czekają w sierpniu poprawki, a 5,5% nie może liczyć nawet na to.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W tym roku w maju do matury podeszło 247 840 osób w całym kraju, z czego 158 797 w liceach i 89 043 w technikach. Maturzyści musieli napisać egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz z jednego wybranego, dodatkowego przedmiotu.

 

W tym roku w liceach egzamin pisemny z języka polskiego zdało 98 proc. maturzystów (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 58 proc. punktów, na rozszerzonym, wybieranym tylko przez chętnych - 55 proc.), z matematyki - 87 proc. (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 61 proc., na rozszerzonym - 37 proc.), a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 97 proc. (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 78 proc., na rozszerzonym - 63 proc.).

 

Co piąty nie zdał

 

Średnia krajowa zdawalność wyniosła 79,7%, co oznacza iż co piąty maturzysta oblał egzamin. 14,8% ze zdających będzie mogło podejść w sierpniu do poprawki. 5,5% oblało co najmniej dwa egzaminy i nie ma prawa do poprawki.

 

Lepiej z maturą poradzili sobie licealiści. Tu zdawalność wyniosła 85,3%. Do poprawek może podejść 10,6% maturzystów, a tego prawa nie będzie miało 4,1% abiturientów. W przypadku techników było gorzej, bo nie zdała prawie jedna trzecia osób. W sumie egzamin zaliczyło 69,6%, poprawkę będzie mogło pisać 22,3%, a całkowicie oblało aż 8,1% zdających.

 

Wyniki naszych uczniów

W Zespole Szkół nr 2 im. J. Śniadeckiego do matury podeszło w tym roku 20 absolwentów szkoły, z czego 6 nie zdało z jednego przedmiotu i będą mogli poprawić go w sierpniu.


W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowska w Pionkach do matury podeszli wszyscy absolwenci szkoły czyli 44 osoby. 3 z nich nie zdało i będzie mogło pisać sierpniową poprawkę. Jedna osoba nie zdała z więcej niż jednego przedmiotu i taka możliwość jej nie przysługuje. Ponadto 9 zdających napisało przynajmniej jeden egzamin na 100 %.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego do matury podeszło 72 osoby, z czego 62 zdały wszystkie egzaminy. Nie udało się to 10 osobom, z czego 8 może liczyć na poprawkę w sierpniu, natomiast 2 nie zdało więcej niż z jednego przedmiotu. W CKZiU zdawalność wyniosła 86% co daje tej placówce 2. miejsce jeśli chodzi o technika w województwie mazowieckim i pierwsze w delegaturze radomskiej. Warto zaznaczyć, że 4 piszących w tej szkole maturę napisało przynajmniej jeden egzamin na 100 %.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook