Dzisiaj jest piątek, 21 lutego 2020 r., 52 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
MODI PLUS
Cichy, spokojny, nie rzucał się w oczy. Dlaczego chciał zabić?
Dodał: JaW, 06-06-2014 13:33, odsłon: 8385

Dlaczego 17-letni Maciej G. z Pionek chciał udusić 82-letnią mieszkankę Radomia? To pytanie zadaje sobie dużo osób, ale na jaw wychodzi coraz więcej przerażających faktów.

Dla sąsiadów i znajomych to szok. Dyrektor szkoły, do której chodził mówi: - Umieściłabym go raczej w szufladce z napisem spokojny. W oczy rzucał się głównie przez swój wysoki wzrost.

 

Informacja o tym, że dwoje nastolatków, 17-letni Maciej G. z Pionek i 16-letnia Nadzieja P. z Radomia, usiłowali zamordować 82-letnią kobietę, we wtorek obiegła ogólnopolskie media. W całej sprawie najbardziej bulwersujący był fakt, czym kierowali się nieletni. Z informacji przekazanych przez policję, które były efektem zeznań nastolatków, wyłaniał się straszny obraz.

 

- Motywem ich działania był przede wszystkim rabunek, a ponieważ są fanami gier komputerowych, postanowili dla adrenaliny zabić starszą i słabszą osobę. Chcieli zobaczyć jak to jest – informowała kilka dni po zdarzeniu Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

SPOKOJNY GOŚĆ

Do tej pory Maciej nie miał żadnych kłopotów z prawem. Nawet dzielnicowy dobrze go nie znał. Dla kolegów ze szkoły, znajomych, nauczycieli to wielki szok.

 

- Nikomu nie zawadzał. Spokojny gość, bez problemów – tak charakteryzuje 17-latka jego znajomy z Pionek.

 

Nie zwracał na siebie uwagi, interesował się motoryzacją, słuchał muzyki hip-hop, lubił jeździć na rowerze. Normalny nastolatek, jak setki innych w Pionkach. O rodzinie wszyscy mówią spokojna i zwyczajna.

 

NORMALNA RODZINA

Chłopak we wrześniu ubiegłego roku zaczął naukę w pionkowskim liceum. Ze względu na swoje problemy ze zdrowiem fizycznym, pod koniec 2013 roku przeszedł na nauczanie indywidualne. Każdego dnia miał 2-3 godziny lekcji w swoim domu.

 

- Rodzice mieli dobry kontakt ze szkołą, bo na prośbę mamy Maciek zmienił tok nauczania. To na pewno nie był typ pewnego siebie młodego człowieka. Nie rzucał się w oczy. Umieściłabym go raczej w szufladce z napisem spokojny. Informacja o tym, co się stało była dla nas szokiem – przyznaje Ewa Glegoła, dyrektor pionkowskiego LO.

 

Co zatem sprawiło, że 31 maja w sobotę po południu Maciej G. razem ze swoją młodszą koleżanką wszedł do jednego z domów przy ulicy Puławskiej w Radomiu i usiłował udusić sznurkiem 82-letnią kobietę? 

 

Teraz wiadomo, że mógł to być efekt zauroczenia, chęć zaimponowania poznanej w internecie dziewczynie. Z informacji przekazanych przez policję maluje się obraz, że chłopak chciał zrobić wrażenie na nowo poznanej nastolatce z Radomia. Dlatego też miał jej opowiadać, że pracuje dla jakiejś grupy przestępczej.

 

CHCIAŁ ZAIMPONOWAĆ

- Z wyjaśnień podejrzanego wynika, że chęć zabicia człowieka powstała u niego po poznaniu 16-latki. Zabójstwo planowali wspólnie – przekazuje prokurator Robert Czerwiński z Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód. - Podział ról miał być taki, że on pozbawi ofiarę życia, a ona będzie się temu przyglądać, po czym zabierze kosztowności należące do ofiary – dodaje Czerwiński.

 

17-letni Maciej w poniedziałek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa z rozbojem wspólnie i w porozumieniu z ustaloną nieletnią. Artykuł 148 paragraf 2 punkt 2 mówi: Kto zabija człowieka w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Sprawa uczestniczącej w przestępstwie 16-letniej Nadziei P. została przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Radomiu.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To od hip hopu, słuchania tej czarnej muzyki pewnie mu się tak zrobiło
06-06-2014, 14:19:26
+ 1
- 1
odpowiedz
W tej samej bluzie 88 go zatrzymali
06-06-2014, 17:16:50
+ 1
- 1
odpowiedz
Na pewno szkoła jest winna.
06-06-2014, 23:58:58
+ 1
- 3
odpowiedz
VIP
Nie no, oczywiście, że szkoła. Pan Dyrektor wraz z wychowawcą klasy. Ten drugi chyba nawet bardziej.
08-06-2014, 02:13:59
+ 1
- 2
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook