Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 r., 83 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank marzec
Chcą zostać liderem na rynku w Polsce. Holendrzy kupują udziały powstającej w Pionkach mieszalni pasz spółki Tasomix
Dodał: MaG, 21-02-2018 09:52, odsłon: 5352
fot.Tasomix
fot.Tasomix

Ich wyniki sprzedaży są imponujące i wynoszą ok. 9,3 miliona ton rocznie. Holenderska spółka ForFarmers podpisała porozumienie o współpracy z powstającą na terenie byłego zakładu Pronit spółki Tasomix. Po sfinalizowaniu umowy Holendrzy zostaną właścicielami 60% udziałów.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

ForFarmers zatrudnia ok. 2300 pracowników i ma zakłady produkcyjne w Holandii, Belgii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. W 2016 roku przychody spółki wyniosły ponad 2,1 miliardów euro. Zawarcie transakcji dla ForFarmers oznacza joint venture z Tasomiksem.


- Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie stwarza przed nami ta umowa. Dzięki niej zyskujemy dostęp do zasobów niezwykle profesjonalnej i stabilnej finansowo międzynarodowej organizacji i mamy nadzieję w pełni wykorzystać jej wiedzę i bogate doświadczenia. To pozwoli nam zwiększyć tempo wzrostu i spełnić nasze ambicje, aby zostać liderem na rynku pasz w Polsce – podkreśla Ireneusz Sobczak, Prezes Zarządu Tasomix.


Tasomix to prywatne przedsiębiorstwo zatrudniające 180 pracowników. Obecnie posiada dwa funkcjonujące zakłady, w Biskupicach Ołobocznych oraz w Myśliborzu. Ich łączne zdolności produkcyjne sięgają 450 tys. ton. Zakłady specjalizują się w produkcji pasz dla drobiu, zaopatrują także hodowców trzody i bydła. Kolejny obiekt powstaje w Pionkach w pobliżu zakładów produkcyjnych holdingu QFG na terenie byłego „Pronitu” i będzie miał zdolność produkcyjną w wysokości ok. 350 tys. ton. Jego otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku.


Zdaniem Yorama Knoopa, Dyrektora Generanego ForFarmers umowa to pierwszy krok kierowanej przez niego firmy na polskim rynku.


- Dostrzegamy możliwości skorzystania z doświadczenia Tasomix, by w pełni wykorzystać nasze możliwości w Polsce. W ten sposób poszerzamy również naszą ofertę produktów dla drobiu. Cieszymy się na współpracę z silnym, lokalnym zespołem zarządzającym, który pozostanie u steru, by uczynić Tasomix jeszcze silniejszym, czołowym graczem na polskim rynku – zaznacza Yoram Knoop.


ForFarmers oferuje rolnikom rozwiązania paszowe Total Feed dla tradycyjnej i ekologicznej hodowli zwierząt. Oprócz kompleksowych rozwiązań paszowych dostosowanych do potrzeb rolników ForFarmers oferuje im również specjalistyczne wsparcie przynoszące wymierne efekty.

 

 

(red/tasomix)

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Rozwój miasta wiąże się z przemysłem ale należy zauważyć, że przy takim przerobie to około 200 tirów dziennie przez miasto będzie musiało przejechać. Ile miejsc pracy z kolei powstanie, to też niewiadoma. Coś za coś.
21-02-2018, 13:14:35
+ 32
- 151
odpowiedz
Nowicjusz
Może otworzą bramę przy "skórze " ?
21-02-2018, 14:20:49
+ 30
- 2
odpowiedz
Amator
Holendrzy będą płacić chociaż najniższą pensję holenderską ? Czy bieda po polsku 2100 zł brutto ? To wtedy , nikt młodych w Pionkach nie zatrzyma . Znowu przyjadą do pracy jeszcze biedniejsi od Polaków . ( płaca minimalna w Holandii 1578 euro miesięcznie )
Dodane obrazki:
21-02-2018, 14:52:18
+ 44
- 127
odpowiedz
Nowicjusz
...i polecą przez sokoly, gdzie ponoć nie da się skręcić TIR-em w DW737 ze względu na wyspy na skrzyżowaniu... lepiej niech odbudują bocznice kolejową, wtedy to tylko 1 pociąg na dzień będzie.
21-02-2018, 14:54:31
+ 51
- 2
odpowiedz
Zastanawiam się czy mieszkańcom Biskupic Ołobocznych i Myśliborza zlokalizowane u nich mieszalnie pasz nie utrudniają codziennego życia?

Nie zazdroszczę bo chyba przed Panem Burmistrzem Zawodnikiem znowu \"ciężkie\" rozmowy kurtuazyjno - towarzyskie z nowym właścicielem mieszalni pasz. Oby były konstruktywne i zakończyły się konkluzją, że to kolejna \"kura znosząca ZŁOTE JAJKA dla Pionek\"!!! Tego życzę, bez podtekstów.
21-02-2018, 18:37:36
+ 32
- 139
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook