Dzisiaj jest niedziela, 05 kwietnia 2020 r., 96 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
SamOnline
CAL zostanie zlikwidowany? 24 marca radni podejmą decyzję
Dodał: DL, 19-03-2020 11:33, odsłon: 4822
Fot. CAL
Fot. CAL

W dniu 24 marca odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Pionki. Wśród uchwał, które zostaną poddane głosowaniu na tejże sesji znalazł się projekt uchwały dotyczący likwidacji Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

Likwidacja CAL-u w założeniu miałaby rozpocząć się 1 września 2020 roku. Jej czas trwania wyniósłby cztery miesiące. Datę zakończenia likwidacji przewidziano na 31 grudnia.

 

Ewentualna likwidacja CAL-u argumentowana jest przez burmistrza Roberta Kowalczyka między innymi dublowaniem zadań, które były aktualnie wykonywane przez obie instytucje kultury w naszym mieście, czyli CAL i MOK. – Dokonana analiza dotychczasowej działalności tego podmiotu doprowadziła jednak do wniosku, iż nie jest konieczne funkcjonowanie dwóch instytucji prawa publicznego, tj. Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach i Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, które niejako realizują swoją aktywność w zasadzie, w tożsamych obszarach – czytamy w projekcie uchwały.  

 

MOK PRZEJMIE ZADANIA CAL

 

Przejęcie zadań Centrum Aktywności Lokalnej przez Miejski Ośrodek Kultury ma wpłynąć na poprawę organizacji działań kulturalnych w Pionkach. - Likwidacja jednostki budżetowej umożliwi lepszą koordynację działań Gminy w zakresie realizowanych dotychczas przez dwa podmioty oraz przyczyni się do uzyskania większych efektów na poziomie organizacyjnym i ekonomicznym – zawarł burmistrz w projekcie uchwały.

 

Wszelkie zadania mają zostać przejęte przez Miejski Ośrodek Kultury z racji tego, że jest to instytucja posiadająca wieloletnie doświadczenie oraz dorobek  w skupianiu, wspieraniu i inspirowaniu aktywności mieszkańców gminy na różnych polach działalności kulturalnej.

 

Projekt uchwały w całości dostępny jest TUTAJ.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Już bardzo dawno temu było pisane o dublowaniu się tych jednostek /łącznie z kosztami dla miasta x2/ ,ale praca dla przyjaciół-nieudaczników okazała się ważniejsza.Teraz jak bieda zajrzała w oczy to i rozóm powraca.
19-03-2020, 12:46:48
+ 86
- 36
odpowiedz
VIP
Nareszcie . Gdy ktoś odważył się i napisał , że co za dużo , to nie zdrowo , dostał op...rz . Pionki , to biedne miasteczko. Jeszcze szkoda , że " elektrowni " i" galerii sztuki " nie otworzyli .
Ludziom , na wiecznie ciepłych posadkach , w głowach poprzewracało się . Młodzi ludzie z CALu muszą przekwalifikować się . Tak , jak setki Ich rówieśników bez znajomości . Pionki nie stać na takie Bizancjum za kasę podatników .
Dodane obrazki:
19-03-2020, 14:45:17
+ 90
- 38
odpowiedz
To może i dobrze, że SAMORZĄD pionkowski zdecyduje się na zlikwidowanie Centrum Aktywności Lokalnej, ponieważ wystarczy tylko Miejski Dom Kultury, który i tak pełni w Pionkach podobną funkcję. To są wyższe koszty finansowania dwóch, miejskich instytucji kulturalnych, które trzeba utrzumać przez miasto, od podatników.
A tak, to byłyby mniejsze koszty finansowania tylko samego DOMU KULTURY. Chociaż z drugiej też strony pewnie osoby pracujące w Centrum Aktywności, żeby nie stracić tam pracy po zlikwidowaniu tego miejsca, zostałyby przeniesione do Domu Kultury, ale to byłyby wyższe koszty ich finansowania.

Pod warunkiem, że przyjęto by tych ludzi do pracy w Domu Kultury, o ile byłyby dla nich miejsca pracy.

Bo zawsze, jak sie coś: zamyka, likwiduje, co wcześniej funkcjonowało, to są i likwidowane miejsca pracy i nie zawsze jest gwarancja na to, aby ludzi gdzieś indziej zatrudniać. To zależy zawsze od tego, czy w innych miejscach jest praca.

21-03-2020, 00:42:23
+ 53
- 33
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook