Dzisiaj jest czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 116 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Byliśmy w nowej szkole w Pionkach. Robi wrażenie
Dodał: JaW, 07-03-2014 15:14, odsłon: 4761

(zdjęcia) To będzie pierwsza tego typu szkoła w powiecie radomskim i jedna z niewielu w całym regionie. Oficjalna inauguracja roku szkolnego za prawie 6 miesięcy, ale placówka już teraz jest gotowa na przyjęcie uczniów. W piątek z redakcyjnym aparatem sprawdziliśmy, jak wygląda po remoncie budynek B przy Zespole Szkół im. Śniadeckiego. Teraz mają się tam mieścić trzy rodzaje szkół dla uczniów niepełnosprawnych. Wszystko kosztowało prawie 700 tysięcy złotych.

Jedno jest pewne. Budynek, kiedyś nazywany "kurnikiem" teraz na takie miano kompletnie nie zasługuje. Nowa elewacja, kompleksowy remont wewnątrz, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne. Gdyby ktoś dawno tamtędy nie przejeżdżał, mógłby się zdziwić.

 

WSZYSTKO W JEDNYM BUDYNKU

Od września przy Zielonym na ulicy Parkowej mają działać trzy rodzaje szkół specjalnych: podstawówka, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy. Będzie też zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

 

- To nasz duży atut, że ciągłość szkolenia będzie odbywać się w jednym budynku. Jesteśmy gotowi na uczniów. Do zakupienia pozostało nam jeszcze kilka elementów wyposażenia. Trzeba też zagospodarować i ogrodzić teren wokół budynku. Oficjalna inauguracja roku szkolnego oczywiście 1 września – opowiada Agnieszka Stępień, dyrektor Zielonego, czyli szkoły w strukturach której znajduje się nowa placówka.

 

 

Mocnym punktem szkoły ma być bardzo dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna

 

NOWOCZESNE SALE

Generalny remont budynku przy Parkowej zakończył się w listopadzie 2013 roku. Wraz z wyposażeniem kosztował około 700 tysięcy złotych. Obecnie w środku znajduje się w sumie 21 pomieszczeń, sal lekcyjnych i gabinetów. Są sale multimedialna, komputerowa i rehabilitacyjna. Ta ostatnia wyposażona bardzo dobrze, co ma być mocnym punktem szkoły. W trakcie organizacji jest również sala doświadczania świata służąca do tzw. terapii sensorycznej, przy wykorzystaniu zmysłów.

 

CHĘTNYCH DO PRACY SPORO

Dyrektor przyznaje, że chętnych do pracy jest sporo, a szkoła non stop otrzymuje CV od nauczycieli i to nie tylko z Pionek. Jak widać pierwsze zainteresowanie już jest. Teraz tylko pozostaje czekać na uczniów. Na marzec zaplanowano Dni Otwarte, a nabór prowadzony jest cały czas.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nareszcie dzieci niepełnosprawne będą mogły się uczyć w godziwych warunkach. W pełni na to zasługują. Dobrze, że ta szkoła powstała w Pionkach a nie znów gdzieś daleko. No i wyposażenie, faktycznie imponujące.
08-03-2014, 12:53:35
0
0
odpowiedz
Wielkie brawa dla wszystkich którzy się do tego przyczynili !!!
09-03-2014, 11:57:43
0
0
odpowiedz
"Zielone" Magistra Vitae Est.
09-03-2014, 19:14:23
0
0
odpowiedz
Świetny pomysł!!! To chyba cud, że w dzisiejszych czasach udało się nie tylko otworzyć, ale i wyposażyć taką szkołę. Ulga dla rodziców, którzy nie będą musieli wozić dzieci do Radomia, tylko na miejscu mogą zapewnić im super warunki. Gratulacje dla Zielonego.
10-03-2014, 19:24:58
0
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook