Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Bus 500+ odwiedził Pionki
Dodał: DL, 11-07-2019 15:58, odsłon: 2495
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Busem promującym rządowy program 500+ przyjechali do Pionek pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pionkach zachęcali mieszkańców do korzystania ze świadczenia i składania wniosków.

Bus 500+ w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjnej stacjonował w naszym mieście w godzinach 11:20-12:30 przed budynkiem poczty przy Alei Jana Pawła II. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zainaugurował akcję informacyjną dotyczącą programu "Rodzina 500 plus" w rozszerzonej formule na pierwsze dziecko. Program Rodzina 500+ od dnia 1 lipca obejmuje wszystkie dzieci do 18. roku życia, również te pierwsze i jedyne w rodzinie.

 

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach w 2018 roku od stycznia do grudnia łączna suma wypłaconych świadczeń w naszym mieście z tytułu 500+ wyniosła 8,812,316,60 zł. Liczba złożonych wniosków wynosiła natomiast 1261. Do Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej w Pionkach od dnia reformy, czyli 1 lipca drogą elektroniczną wpłynęło już 679 wniosków.

 

- Po rozszerzeniu przez rząd programu na każde dziecko do 18 roku życia spodziewamy się wzrostu uprawnionych dzieci o ok. 30% - mówiła dyrektor MOPS Jolanta Michajluk.

 


 Mieszkańcy Pionek chętnie zasięgali informacji dotyczących nowej reformy świadczenia 500+.

 

Podczas akcji informacyjnej rozdawano ulotki i materiały promocyjne, a wszyscy zainteresowani uzyskali informacje na temat zmian dotyczących przyznawania świadczenia wychowawczego. Od dnia 1 lipca możliwe jest już składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia będzie można to zrobić również drogą tradycyjną.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Panie premierze, panie Prezesie , cała biedna pionkowska społeczność dziękuje za ten jakże wyczekany przez wszystkich prezent .
Do zobaczenia jesienią przy wyborczych urnach !
Dodane obrazki:
11-07-2019, 22:50:05
+ 7
- 10
odpowiedz
Przecież taka akcja informacyjna jest zbędna. Kolejne trwonienie pieniędzy podatników. Wyborcy PIS doskonale wiedzą jak wyciągnąć każdą złotówkę, która "im się należy". Bardziej przydałaby się akcja np. "totalnej opozycji" pod tytułem "jak nie dać się wydoić" tak, żeby patole i nieroby nie dostali "pińćsetplus" za nicnierobienie. Ale jak to niestety widać na każdym szczeblu władzy, każda władza, czy to centlalna, czy lokalna - bazuje na wyborcach z marginesu. Albo "pińćsetplus", albo park na Alejach Lipowych pomiędzy hotelami i darmowa ciepła woda w hotelu dla patoli.
Wywieźć na taczkach tych socjalistów! Zaczynając od Kowalczyka, jego świńskiej grypy i reszty hołoty.
14-07-2019, 23:50:12
+ 15
- 3
odpowiedz
Super Komentator
Do roboty a nie tylko socjal! Narobią bąbelków i zadowoleni, pod sklep po fajki i alko. A do roboty byś jedno z drugim poszło....PiSowska ciemnota tylko krzyczy z zachwytem "Jarosław!Jarosław!"
15-07-2019, 11:57:05
+ 6
- 3
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook