Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r., 46 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[AUDIO] Burmistrz Zawodnik nie przekroczył uprawnień. Prokuratura wszczyna śledztwo wobec byłego zastępcy burmistrza
Dodał: MaG, 18-01-2018 07:29, odsłon: 4227

Pierwszą decyzją Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu jest umorzenie śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Romualda Zawodnika burmistrza Pionek.

Druga decyzja prokuratury, to wszczęcie śledztwa wobec byłego zastępcy burmistrza za niedopełnienie obowiązków przy zawarciu aneksu do umowy projektu unijnego „Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Miasta Pionki”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ
Posłuchaj:
Informacja przewodniczącego Zbigniewa Belowskiego

Jak informuje przewodniczący Rady Miasta Pionki Zbigniew Belowski w ostatnich dniach do biura rady wpłynęło pismo z prokuratury w Zwoleniu informujące o postanowieniu wyłączenia z materiałów śledztwa prowadzonego wobec burmistrza Zawodnika w sprawie przekroczenia uprawnień przy realizacji projektu „Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Miasta Pionki” do odrębnego postępowania w części dotyczącej niedopełnienia obowiązków przez byłego zastępcę burmistrza poprzedniej kadencji.

 

- Sprawa dotyczy sprawy, która toczyła się w wyniku zawiadomienia jednego z radnych o możliwości popełnienia przestępstwa  przy realizacji programu  Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Miasta Pionki”. W wyniku tego postanowienia z akt tego śledztwa zostało wyodrębnione drugie śledztwo w części dotyczącej niedopełnienia obowiązków przez zastępcę burmistrza Miasta Pionki Stanisława Mazura podczas realizacji tej inwestycji czyli działania na szkodę interesu publicznego tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kodeksu karnego – informuje przewodniczący rady Zbigniew Belowski

 

Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu poinformowała również o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez burmistrza Romualda Zawodnika przy zawarciu aneksu do umowy projektu unijnego o łącznej wartości 1 699 860 złotych. Aneks wydłużający termin na wykonanie inwestycji został podpisany po wygaśnięciu terminu obowiązywania pierwszej umowy, co skutkowało naliczeniem korekty finansowej przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w wysokości 25% wartości inwestycji tj. 463 358, 46 zł.

 

Decyzją CPPC miasto Pionki zostało zobligowane w grudniu 2017 roku do zwrotu tej części dotacji. Od tej decyzji Miasto Pionki złożyło odwołanie do Ministerstwa Rozwoju.  Prokuratura w Zwoleniu prowadziła śledztwo w tej sprawie od 8 listopada 2016 roku po zawiadomieniu złożonym przez opozycyjnego radnego Wojciecha Maślanka z SLD.

 

BĘDZIE ZWROT PIENIĘDZY?

 

Kolejnym pismo jakie wpłynęło do rady miasta jest informacja Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu o wszczęciu śledztwa w sprawie wobec byłego zastępcy burmistrza, który zdaniem prokuratury mógł dopuścić się czynu zabronionego - niedopełnienia obowiązków przy realizacji projektu  „Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Miasta Pionki”.

 

Jak dodaje przewodniczący Belowski w przypadku stwierdzenia przez prokuraturę i potwierdzeniu w dalszej kolejności przez Sąd czynu zabronionego, zostanie wszczęta procedura wyegzekwowania na drodze cywilnej zwrotu kwoty jaką musiało oddać miasta Centrum Projektów Polska Cyfrowa w wysokości niemal 470 tys. złotych od byłego zastępcy burmistrza.

 

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Dobrze, że w Radzie Miasta jest niezależny Wojciech Maślanek (SLD) bo sprawa potężnego uszczuplenia budżetu miasta - prawie 470 tys. do zwrotu, mogłaby zostać zamieciona pod przysłowiowy dywan. Swoją drogą dziwi fakt, dlaczego Pan Burmistrz Zawodnik bezpośrednio po kontroli państwowej instytucji CPPC i nałożeniu korekty a póżniej wydaniu decyzji o zwrocie, nie zawiadomił Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez poprzedników?
18-01-2018, 13:47:04
+ 113
- 155
odpowiedz
Pewnie wiedział że jest złożone i chyba nie można składać 2 razy w tej samej sprawie. Swoją drogą komu ma "dziękować" Pan Stasio, że teraz wobec niego jest coś prowadzone ?
18-01-2018, 18:25:33
+ 50
- 58
odpowiedz
VIP
Zostawcie w spokoju Pana Stanisława !
19-01-2018, 08:14:52
+ 25
- 43
odpowiedz
U nas zawsze są winni poprzednicy,a my czyści jak łza Począwszy od samei góry a skończywszy na gminach. No cóż Polak tak ma.
19-01-2018, 08:34:40
+ 98
- 145
odpowiedz
[size= 14.0pt; line-height: 115%]Wg artykułu redakcji:[/size] „[size= 13.5pt; line-height: 115%; font-family: Helvetica, sans-serif; color: #717173; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial]Druga decyzja prokuratury, to wszczęcie śledztwa wobec byłego zastępcy burmistrza za niedopełnienie obowiązków przy zawarciu aneksu do umowy projektu unijnego „Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Miasta Pionki”.[/size]”

[size= 13.5pt; line-height: 115%; font-family: Helvetica, sans-serif; color: #717173; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial]Coś tu się chyba nie klei. Przecież było już pisane, że aneks podpisał Zawodnik w grudniu 2014 r. już po wyborach samorządowych i po zakończeniu umowy. Roboty miały być zakończone wg umowy chyba w listopadzie. Ale kuriozum w tym wszystkim, że były zastępca bodajże od września był na urlopie lub na zwolnieniu lekarskim bo miał operację na nogę i do roboty już nie wrócił. To jeśli był nieobecny, to jak może odpowiadać za coś na co nie miał wpływu ? Przecież był chyba jeden zastępca, więc to jakieś chocki klocki, a pan Zawodnik może się za wcześnie na fejsie cieszy. [/size]
19-01-2018, 15:59:21
+ 90
- 145
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook