Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Burmistrz naruszył prawo. Grzegorz Siek dyrektorem PSP1
Dodał: MaG, 12-10-2018 12:22, odsłon: 7776

Wojewoda Mazowiecki wydał rozstrzygniecie nadzorcze w sprawie zarządzenia burmistrza Romualda Zawodnika o unieważnieniu konkursu na stanowisko dyrektora dyrektora  Publicznej  Szkoły  Podstawowej  nr  1 im. Stefana Żeromskiego w Pionkach . Jak stwierdził wojewoda -   zarządzenie narusza prawo.

Wojewoda informuje również, że rozstrzygnięcie nadzorcze wstrzymuje wykonanie zarządzenia  z mocy prawa, z dniem jego doręczenia.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera stwierdził nieważność zarządzenia Nr 98/2018 Burmistrza Miasta Pionki z dnia 22 sierpnia 2018 roku w sprawie unieważnienia konkursu na  stanowisko  dyrektora  Publicznej  Szkoły  Podstawowej  nr  1 im. Stefana Żeromskiego w Pionkach .

Po dokonaniu przez wojewodę analizy organ nadzoru stwierdził, że wydane przez burmistrza Pionek Romualda Zawodnika zarządzenie narusza prawo, a mianowicie § 8 ust. 2 pkt  4 rozporządzenia  Ministra  Edukacji  Narodowej  z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznego przedszkola , publicznej szkoły podstawowej, publicznej szkoły ponadpodstawowej lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej (Dz. U. z 2017 r., poz. 1587). Przepis ten stanowi, że organ prowadzący publiczną szkołę unieważnia konkurs i zarządza ponowne jego przeprowadzenie w razie stwierdzenia „innych nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na wynik konkursu".


Burmistrz w uzasadnieniu do zarządzenia - jako przyczynę swej decyzji o unieważnieniu konkursu wskazał na następujące okoliczności: na posiedzeniu Rady Rodziców szkoły omówiono sylwetki dwóch nieoficjalnych kandydatów na stanowisko dyrektora, przy czym, zdaniem Burmistrza, jeden z kandydatów był przedstawiony w sposób tendencyjny. Następnie   Rada   Rodziców   podjęła   uchwałę    o    poparciu   jednego z kandydatów. W podejmowaniu uchwały uczestniczył jeden z przedstawicieli Rady Rodziców, będący członkiem komisji konkursowej powołanej do rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora.

Zatem nieprawidłowości - w ocenie organu prowadzącego - sprowadzają się do udzielenia poparcia przez Radę Rodziców jednemu z kandydatów na stanowisko, co naruszyło zasadę równego traktowania kandydatów (uczestników konkursu) na stanowisko dyrektora oraz rodziło podejrzenie o brak obiektywizmu i bezstronności przedstawicieli Rady Rodziców wyłonionych do komisji konkursowej. Organ prowadzący wskazał, że konkurs został rozstrzygnięty różnicą dwóch głosów, co mogło mieć wpływ na jego wynik.

Organ nadzoru (wojewoda-przyp. red) nie podziela stanowiska Burmistrza Miasta Pionki, iż doszło do istotnych nieprawidłowości, które obligowałyby do unieważnienia konkursu, jak również, że mogły one wpłynąć na wynik konkursu.

Przede wszystkim, organ prowadzący nie wskazał organowi nadzoru dowodów na poparcie swoich zarzutów. Brak jest dowodu, że przedstawiciele Rady Rodziców głosowali zgodnie ze stanowiskiem Rady Rodziców, czy też nie, bowiem głosowanie było tajne. Organ prowadzący w przesłanych materiałach nie wykazał jednak również prawdziwości zarzutu, jakoby jeden z przedstawicieli Rady Rodziców imiennie głosował za jedną z kandydatur przy podjęciu uchwały przez Radę Rodziców.


Niezależnie od powyższego zdaniem organu nadzoru deklaracja poparcia w postaci uchwały Rady Rodziców nie ma jakiejkolwiek mocy prawnie wiążącej dla przedstawicieli Rady . Organ prowadzący   w   swej  decyzji  opiera   się  jedynie  na  podejrzeniach   co  do  obiektywizmu i bezstronności dwóch członków komisji, a to zdaniem organu nadzoru za mało - wobec braku dowodów - aby mówić o nieprawidłowości mogącej mieć wpływ na wynik konkursu. Sugerowane poparcie udzielone przez Radę Rodziców jednemu z kandydatów nie stanowi okoliczności wskazującej na nieprawidłowości w postępowaniu konkursowym, o których mowa w cytowanym przepisie.

 - Wobec istotnego naruszenia  § 8 ust . 2 pkt  4  rozporządzenia  Ministra  Edukacji  Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r., należało  stwierdzić  nieważność  Zarządzenia  Nr  98/2018 Burmistrza Miasta Pionki. - czytamy w uzasadnieniu decyzji wojewody


Na niniejsze rozstrzygnięcie nadzorcze Gminie przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w terminie 30 dni od daty doręczenia, wnoszona za pośrednictwem wojewody.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Brawo Rada Rodziców PSP1! Teraz wiadomo kto miał rację i dlaczego burmistrz razem z radnym się tak bardzo bali! Zawodnik po raz kolejny złamał prawo, ale nie złamał ludzi i ich pracy. Gratulacje dla dyrektora Sieka!!! Pozdrawiam też p. o. dyrektorke Łachmaniuk i wicedyrektora Gałkowskiego, trzeba teraz Radzie Rodziców i samym rodzicom spojrzeć w twarz...
12-10-2018, 12:38:10
+ 83
- 136
odpowiedz
Panie Dyrektorze Siek GRATULUJĘ, JEDNAK JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ NA TYM ŚWIECIE!!!

Panie Zawodnik przez cztery długie lata "uczyłeś" się pan oświaty (skutek opłakany i beznadziejni podpowiadacze) a na koniec paradoks - Pionkowska Oświata z uśmiechem przy urnie wyborczej odda głos na Pana Kowalczyka!!! Bez pozdrowień ...
12-10-2018, 15:06:54
+ 83
- 140
odpowiedz
Amator
czy jest jeszcze coś, na czym burmistrz zawodnik się zna???
12-10-2018, 15:11:39
+ 77
- 23
odpowiedz
Na destrukcji, arogancji, chamstwie i oczywiście na budownictwie /stadion/
12-10-2018, 15:22:02
+ 89
- 129
odpowiedz
Super Komentator
No cóż Panie Zawodnik kolejny powód do wstydu.Przed wyborami to taki strzał w stopę i nie zmienią tego Pana olbrzymie facjaty z napisem:"kochamy Pionki"-buhahahaha(a tak szczerze pisząc kochamy to w ilu osobach Pan występuje)
13-10-2018, 11:58:52
+ 60
- 123
odpowiedz
VIP
Dwie osoby napisały skargi i przyczyniły się do pozbawienia stanowiska kandydata , który konkurs bezsprzecznie wygrał . Można to sprawdzić czytając odpowiedzi 2 kandydatów na zadane pytania .Nauczyciel powinien być sprawiedliwy i oceniać wiedzę ucznia , a nie kierować się prywatnym : lubię lub nie , odniosę korzyść lub nie . Wstyd . Bez twarzy można żyć ?
Dodane obrazki:
13-10-2018, 12:54:23
+ 96
- 121
odpowiedz
Amator
Co najmniej trzy osoby powinny zapaść się pod ziemię , ze wstydu . Czy wiedzą , co to wstyd ? Każdy odpowie sobie sam .
Dodane obrazki:
13-10-2018, 14:19:16
+ 96
- 121
odpowiedz
Sprawiedliwośc jak widać zatriumofowała! I bardzo dobrze, gratulacje dla dyrektora Sieka!
Można teraz się zapytać, jak ktoś, kto narusza prawo może kandydować na jakiekolwiek stanowisko? Mam nadzieję, ze wszyscy wyciągną z tego wnioski i pokażą temu panu, pożal się Boże burmistrzowi, przy urnie, gdzie jego miejsce.
13-10-2018, 20:46:20
+ 31
- 122
odpowiedz
Wojewoda Mazpwiecki pojdzie do sadu.
Jak on mogl podwazyc JEGO decyzjie.
W tym miescie tylko JEGO orzeczenia sa zawsze sluszne i zawsze sprawiedliwe.
Nawet mysl aby podwazyc JEGO postanowienie jest kolosalnym wykroczeniem prawnym i moralnym.
JAK MOZNA PODWAZC JEGO DECYZJIE?
14-10-2018, 22:57:10
+ 70
- 117
odpowiedz
Mam nadzieję,że cała budżetówka w Pionkach po tej kompromitacji Zawodnika pójdzie do urny wyborczej i pogoni człowieka ,który własne widzimisię przedkłada ponad prawo. Wstyd mi za takiego burmistrza. W urzędzie miasta jest dwóch prawników a prawo musi egzekwować wojewoda. Dosyć tego.
15-10-2018, 19:11:12
+ 47
- 111
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook