Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Burmistrz idzie do Sądu. Nie będzie powołania dla Sieka
Dodał: MaG, 17-10-2018 07:46, odsłon: 6275

Romuald Zawodnik burmistrz Pionek zdecydował o niezastosowaniu się do rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody w sprawie konkursu na dyrektora PSP1 i powołaniu na stanowisko dyrektora Wiktora Grzegorza Sieka. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

9 października wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera stwierdził nieważność zarządzenia Nr 98/2018 Burmistrza Miasta Pionki z dnia 22 sierpnia 2018 roku w sprawie unieważnienia konkursu na  stanowisko  dyrektora  Publicznej  Szkoły  Podstawowej  nr  1 im. Stefana Żeromskiego w Pionkach . Po dokonaniu przez wojewodę analizy organ nadzoru stwierdził, że wydane przez burmistrza Pionek Romualda Zawodnika zarządzenie narusza prawo. Burmistrz Pionek nie zgadza się jednak z tym rozstrzygnięciem i zdecydował o skierowaniu sprawy na drogę sądową.

- Pan Wojewoda ma inne zdanie niż ja. I to nie po raz pierwszy. Np. uważa, że usunięcie pokładów nitrocelulozy z dawnego państwowego zakładu "Pronit" jest zadaniem miasta, a ja uważam, że to nie jest zadanie samorządu, ale państwa. Tak samo w sprawie przeprowadzonego konkursu, mamy inne zdania. Kto ma rację - rozstrzygnie sąd administracyjny. W tej pierwsze sprawie, chyba też będziemy musieli prosić o rozstrzygnięcie sąd, bo miasto nie posiada 5 mln złotych na 20-procentowy wkład na sfinansowanie zadania – skomentował decyzję wojewody burmistrz Pionek Romuald Zawodnika

Na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody Gminie przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w terminie 30 dni od daty doręczenia. Skarga  wnoszona jest za pośrednictwem wojewody.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Całe szczęście że ten szkodnik jest tylko do niedzieli
17-10-2018, 10:26:30
+ 62
- 115
odpowiedz
A do wyborów tylko cztery dni. Pan nadal uważa że będzie burmistrzem w następnej kadencji?
17-10-2018, 10:30:23
+ 59
- 116
odpowiedz
Ciekawe kto zapłaci za tę całą szopkę Zawodnika? Oczywiście obywatele Pionek. Oby do wyborów i temu panu powiemy: bye, bye, wracaj, skąd przypełześ.
Nie potrafi uszanować demokracji bezpośredniej, bo tym jest przecież tajny wybór w konkursie, to jak taki człowiek może być wybierany w wyborach? Miejmy nadzieję, ze to będzie jego ostatni gwóźdź do politycznej trumny!
17-10-2018, 13:02:54
+ 51
- 116
odpowiedz
Super Komentator
Jako mieszkaniec Pionek dziękuję Panu Zawodnikowi za włożony wysiłek w sprawowanie stanowiska burmistrza,ale jego czas już minął.21 października czas na zmianę.Jedynym kandydatem nadającym się na burmistrza jest Robert Kowalczyk.Dla dobra miasta i mieszkańców zachęcam do udziału w wyborach i oddania głosu na Pana Kowalczyka.
17-10-2018, 22:19:13
+ 44
- 117
odpowiedz
Nowicjusz
Co za człowiek! W sądzie to On czuje się jak w domu, w końcu tam spędza większość wolnego czasu. Mam nadzieję, że w niedziele dostanie czerwoną kartkę ten furiat z kompleksami, który wciąż próbuje coś udowodnić sobie i otoczeniu tylko sam nie wie co.
18-10-2018, 08:23:43
+ 34
- 111
odpowiedz
Panie Zawodnik, Jesteś Pan człowiekiem wykształconym, obytym w różnych kulturach, wszak bywałeś Pan za granicami naszego kraju, Jesteś pewnie też szanowanym w pewnych kręgach.
Pojawiłeś się Pan w Pionkach znikąd w 2004 roku, kiedy przez niemoc kolejnych gospodarzy mieszkańcy rozpaczliwie szukali kogoś kto sprawi że Pionki zaczną podnosić się z kolan. Nie powiem, bo w Pańskie wizje uwierzyłem i ja, oddając swój głos,ale od tamtej pory zrobiłeś Pan sobie z Pionek prywatny folwark a urząd burmistrza miasta- miejscem do spełniania swoich osobistych ambicji nie mających nic wspólnego z NAJPILNIEJSZYMI potrzebami mieszkańców...
Pobieranie najwyższego możliwego uposażenia, nepotyzm / kolesiostwo, nieporadność przy budowie i wykończeniu stadionu, "drwiny" z cmentarzem...
Myślisz Pan że dla mieszkańców ważne są insygnia władzy, stroje ludowe lub tunel łączący ul.Zwoleńską z ul.Augustowską? - spójrz Pan lepiej jak wyglądają chodniki i ulice,
Zbudowałeś Pan sobie zespół z osób pracujących w oświacie... o ironio! Próbując przy tym likwidować szkoły, zmniejszać ilość zatrudnionych nauczycieli i nie powołując na stanowisko wybranego dyrektora.
Nie słuchasz Pan nikogo, nie prowadzisz Pan dialogu, plujesz jadem na każdego kto ośmiela się mieć inne zdanie lub zadaje Panu niewygodne pytanie. Takie zachowanie nie przystoi komuś odznaczonemu odznaczeniem państwowym.
Niech Pan spojrzy w lustro i zapyta sam siebie: "Czy chcesz żeby takiego Cię w Pionkach zapamiętano?"
Mocno wierzę że w zbliżających się wyborach mieszkańcy Pionek wybiorą osobę GODNĄ powierzonych mu obowiązków - niezależnie czy wybiorą nauczycielkę, wójta czy strażaka i bądź Pan Pewien że za cztery lata jeśli ich dorobek dla miasta będzie równie mierny mieszkańcy wystawią im podobną laurkę...
19-10-2018, 09:07:53
+ 24
- 3
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook