Dzisiaj jest sobota, 17 sierpnia 2019 r., 229 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
To już pewne! Wkrótce rozpocznie się remont ulicy Fabrycznej. Miasto Pionki otrzymało dofinansowanie
Dodał: MaG, 25-04-2019 11:01, odsłon: 2919
fot.archiwum
fot.archiwum

W połowie listopada 2018 zatwierdzone zostały listy rankingowe związane z dofinansowaniem zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” na rok 2019. Jednym z nich był złożony wniosek naszego miasta o remont ulicy Fabrycznej. Jak się okazuje długo oczekiwana inwestycja otrzyma zewnętrzne dofinasowanie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wniosek na modernizacje ulicy Fabrycznej został złożony kilkukrotnie. Tym raz z powodzeniem i dzięki dofinansowaniu z funduszy wojewódzkich będzie możliwość wykonania tak wyczekiwanej modernizacji.  Projekt „Rozbudowa ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Wspólnej do ulicy Polnej” zakładał całkowitą wartość inwestycji na poziomie blisko 4,5 miliona złotych.

 

Kwota dofinansowania wynosić będzie ponad 2 miliona złotych. Dzięki tej inwestycji będzie możliwość wykonania gruntownego remontu nawierzchni oraz planowanych parkingów oraz ciągu pieszo-jezdnego.

 

 - Ulicę  zaprojektowano  jako  jednojezdniową o dwóch pasach ruchu. Na całym  odcinku zaplanowano budowę chodnika, ścieżki rowerowej dwukierunkowej, przebudowę oświetlenia drogowego, budowę zatoki autobusowej, wymianę oraz ustawienie nowego oznakowania pionowego i poziomego. Wzdłuż ulicy zaprojektowano  97 miejsc parkingowych oraz 7 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na całej długości projektowanego odcinka znajdują się liczne zjazdy  na  posesję  o nawierzchni gruntowej. W   niniejszym   projekcie   przewiduje  się wykonanie  wszystkich   niezbędnych   elementów   służących   sprawnemu,   bezpiecznemu   i   bardziej   komfortowemu   poruszaniu   się  użytkowników    ruchu    drogowego    oraz   przebudowę  kolidujących   z   inwestycją  sieci   uzbrojenia.   Zakres   opracowania obejmuje także odwodnienie części rozbudowywanej ul. Fabrycznej  poprzez  projektowany  system  kanalizacji  deszczowej  z wykorzystaniem wpustów ulicznych z osadnikiem. – informuje Urząd Miasta Pionki

 

Rozbudowa   ulicy   Fabrycznej   zapewni   bezpośrednią   obsługę   posesji   i   infrastruktury  bezpośrednio  przyległej  do  ulicy, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym , podniesie  trakcyjność gospodarczą  terenów bezpośrednio znajdujących się przy niej, zwiększy komfort życia mieszkańców i przyczyni się do zwiększenia dostępności lokalnych  ośrodków gospodarczych.

 

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych przewidziane było wsparcie dróg samorządowych do 2028 roku. Dofinansowane zostały zadania polegające na budowie, przebudowie lub remoncie dróg powiatowych i gminnych, a także inwestycje na tych drogach, które zostały jednocześnie zaliczone do dróg o znaczeniu obronnym.

 

Całkowita wartość projektu modernizacji ulicy Fabrycznej w Pionkach wynosić będzie 4 484 253, 60 zł z czego dofinansowanie z funduszu dróg samorządowych - drogi gminne i powiatowe  wynosić będzie 2 242 126, 00 zł.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Podziękowania dla Radnych naszego Powiatu!
Nareszcie ul. Fabryczna przestanie straszyć.
25-04-2019, 11:35:27
+ 12
- 61
odpowiedz
To nie jest droga powiatowa
25-04-2019, 11:39:40
+ 12
- 51
odpowiedz
VIP
No w końcu ! Bo przecież nawierzchnia tej ulicy pamięta jeszcze naloty Luftwaffe w '39.
Brawo nowy Pan burmistrz !
25-04-2019, 11:40:51
+ 22
- 29
odpowiedz
A to przepraszam :)
Ale niestety w artykule nie jest doprecyzowane z jakiego źródła to dofinansowanie pochodzi..
Doczytawszy.. Są to pieniądze Rządowe, ale tej informacji nie podano.

https://www.gov.pl/web/infrastruktura/fundusz-drog-samorzadowy ch
25-04-2019, 13:51:18
+ 13
- 47
odpowiedz
Skoro

[size= 10.0pt]"..W połowie listopada 2018 zatwierdzone zostały listy rankingowe związane
dofinansowaniem zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” na rok 2019"- to nie jest to zasługa Nowego Gospodarza, lecz poprzedniego oraz Rządu. [/size]
25-04-2019, 13:54:46
+ 23
- 52
odpowiedz
VIP
No tak, jak zwykle pospieszyłem się ze swoim głupim komentarzem.
Okazuje się, że wyremontują tylko kawałek tej ulicy. A odcinek od Kolejowej do Wspólnej przy której stoi najwięcej posesji, pewnie gdzieś w 2142 roku. Czyli generalnie Benny Hill, jak to w Pionkach.


Pamiętam, że w poprzedniej kadencji Bela chciał remontować od razu całość, co było bardzo dobrym pomysłem.

Dodane obrazki:
26-04-2019, 11:01:59
+ 10
- 6
odpowiedz
No i w końcu będzie tu jakaś inwestycja. Tym bardziej że ta droga prowadzi nad staw, do miejsca, w którym mieszkańcy Pionek, ale i okolic, spędzają w sezonie: wiosenno - letnim czas, gdyż są tam miejsca rekreacyjne, ze stawem łacznie. Ponadto, jest tam BAR, w którym sporo ludzi przebywa, bo jest blisko stawu.

Dojazd do tych miejsc powinien być odpwiedni. Dość często jeżdżę na rowerze ul.Fabryczną, przejeżdżam przez staw i, ostatnio jak tam przejeżdżałem, już sporo samochodów tam przejeżdża i, rowerzystów, bo zaczął się sezon. Ścieżka rowerowa jest na tej ulicy dobrym pomysłem, skoro wielu rowerzystów tą ulicą przejeżdża, jadąc np. nad staw, na działki, do baru. Również powinien być postawiony normalny płot od strony PRONITU, co pewnie będzie zrobione. Chociaż, przejeżdżając tą ulicą rowerem, nie narzekam, bo jeszcze tak bardzo źle nie wygląda ta droga. Dziur żadnych tam nie ma. Po prostu, po remoncie, droga te będzie ładniejsza i bardziej bezpieczna w ruchu.

27-04-2019, 18:41:56
+ 2
- 32
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook