Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Będzie połączenie dwóch miejskich spółek. Dziś pierwsza decyzja o zmianie członków Rady Nadzorczej
Dodał: MaG, 03-01-2019 11:36, odsłon: 5815
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Krzysztof Kowal, Ryszard Fałek, Sebastian Gomuła członkowie Rady Nadzorczej EkoPionki sp. z o.o. zostali odwołani ze stanowiska. Burmistrz Robert Kowalczyk zdecydował o powołaniu nowych osób do składu rady. Zapowiedział również połączenie dwóch miejskich spółek.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Z dniem 1 stycznia burmistrz Pionek Robert Kowalczyk odwołał dotychczasowych członków Rady Nadzorczej pionkowskiej spółki komunalnej EkoPionki. W miejsce odwołanych zostali powołani nowi członkowie i są nimi: Jolanta Sarnecka-Buczek (przewodnicząca) dotychczasowa wiceburmistrz Pionek, Ryszard Lipski (wiceprzewodniczący) oraz Robert Pyryt prezes spółki PWKC (członek rady).


Podczas krótkiego spotkania dowiedzieliśmy się również, że zmiana członków rady nieść będzie za sobą dalsze decyzje. W ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy ma dojść do połączenia dwóch miejskich spółek EkoPionki i PWKC.


- Decyzja o powołaniu takiego składu rady wynika z koncepcji, która dotyczyć będzie funkcjonowania w przyszłości spółki PWKC i EkoPionki. Tak naprawdę chcemy obie spółki połączyć. Na dzień dzisiejszy nie wiemy czy PWKC przejmie w całości EkoPionki ze wszystkimi zadaniami. Stąd zmiana Rady Nadzorczej po to, żebyśmy wypracowali taką koncepcję, która będzie dobra dla mieszkańców.  Chcemy, być może nie wszystkie zadania, które do tej pory realizowała EkoPionki przekazać PWKC – informuje burmistrz Pionek Robert Kowalczyk. - Tak naprawdę będziemy chcieli wypracować najlepsze wspólne stanowisko. Dlatego między innymi w radzie jest Pani była wiceburmistrz, która ma olbrzymie doświadczenie w tej kwestii ( zajmowała się powołaniem do funkcjonownia spółki EkoPionki - przyp. red.) oraz prezes PWKC, który część tych zadań będzie musiał przejąć -  dodaje burmistrz


Burmistrz Kowalczyk poinformował również, że proces połączenia obu podmiotów może potrać minimum pół roku. – Myślę, że najkrótszy termin na realizację tego zadania wniesie minimum pół roku – dodał burmistrz.


Firma EkoPionki została wpisana do rejestru w marcu 2018 roku. Powstała w wyniku likwidacji zakładu budżetowego o nazwie Miejski Zakład Usług Komunalnych w Pionkach celem przekształcenia go w spółkę EkoPionki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.Osobą, która w dużej mierze zajmowała się powołaniem do życia nowego podmiotu była wiceburmistrz Jolanta Sarnecka-Buczek


Przekształcenie nastąpiło na mocy uchwały nr l/348/2017 Rady Miasta Pionki w sprawie likwidacji zakładu budżetowego o w celu zawiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Funkcję prezesa spółki komunalnej pełni Małgorzata Cieciura.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
no jedna juz ma posadke ze starego skladu, ciekawe kiedy dostanie radnybezradny wielik kazimerz niemyślący?
03-01-2019, 18:29:06
+ 52
- 9
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook