Jak informuje Nadleśnictwo Kozienice w dniach 22-26 maja będzie wykonywany remont gwarancyjny drogi dojazdowej do Królewskich Źródeł. Prace prowadzone będą na odcinku 1,5 km, począwszy od parkingu przy obiekcie. Obecnie ten fragment drogi przypomina bardziej poligon dla wojsk pancernych, gdzie jedna dziura jest tuż obok drugiej i trzeba bardzo uważać, żeby nie uszkodzić auta.
Jak tłumaczy zastępca nadleśniczego Artur Mazur, roboty zaplanowano właśnie w tym terminie, żeby wykorzystać wprowadzony od 15 maja okresowy zakaz wstępu do lasu. Zakaz związany jest z wykonywanymi aktualnie opryskami agrolotniczymi przeciw chrabąszczom. Gdyby wykonawstwo remontu przeciągnęło się i w międzyczasie zakaz wstępu zostałby odwołany, możliwe jest spotkanie się z utrudnieniami wynikającymi z pracy maszyn drogowych.
Wykonawcą remontu jest firma DROGMAR z Grójca, z którą Nadleśnictwo Kozienice wynegocjowało po raz kolejny wykonawstwo robót w ramach gwarancji ( tzn. bez kosztów). Stało się tak pomimo zastrzeżeń wykonawcy, że uszkodzenia drogi następują ze względu na jej niewłaściwą eksploatację.
- Apelujemy o przestrzeganie przez turystów dopuszczalnej prędkości przewidzianej technologicznie dla dróg tłuczniowych, czyli maksymalnie 30 km/h – mówi Artur Mazur, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Kozienice.
Jazda na terenach leśnych dopuszczona jest ustawowo z prędkością maks. do 30 km/h i łamanie tego przepisu jest wykroczeniem drogowym zagrożonym karą mandatu.
![]() |