Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank
Andrzej Rybiński wystąpi na Festiwalu Czarnego Krążka w Pionkach
Dodał: MaG, 08-04-2019 10:44, odsłon: 1441

Niespełna trzy tygodnie dzielą mieszkańców Pionek od wyjątkowego wydarzenia jakim jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka, którego honorowym patronatem Andrzej Piaseczny. Przesłuchania konkursowe odbędą się 26-27 kwietnia w CAL.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Zapraszamy w dniach 26-27 kwietnia do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach na IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka. Pierwszego dnia festiwalu odbędą się przesłuchania konkursowe, natomiast drugiego o godzinie 16.00 zapraszamy na  Galę Finałową oraz koncert Andrzeja Rybińskiego. Bilety wstępu dostępne w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 8 kwietnia w cenie 20 zł.


W piątek (26 kwietnia) Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza na otwarte przesłuchania wokalne, które zaczynają się od godz. 10.00. Tego dnia wystąpią uczestnicy konkursu, którzy do 29 marca dostarczyli kompletne zgłoszenia.


- Uczestnicy konkursu zmierzą się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990. Przypominamy, nasz festiwal ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych. – informują organizatorzy festiwalu - Zapraszamy serdecznie na salę widowiskową, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania solistów, którzy przyjadą do Pionek z różnych zakątków naszego kraju. Wysłuchamy w ich wykonaniu hitów polskiej muzyki rozrywkowej.


W sobotę (27 kwietnia) o godzinie 16.00 rozpocznie się Gala Finałowa, na którą serdecznie zapraszamy.


W trakcie gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią przed nami na scenie.


Podczas Gali Finałowej IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka wystąpi  Andrzej Rybiński - piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją.


Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry „Na szkle malowane” oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch.


W 1971 roku artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat. Od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki, jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem.


Andrzej Rybiński koncertuje w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Skomponował piosenki dla dam polskiej sceny, m. in.: Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej, Alicji Majewskiej. Popularność zdobyła również piosenka „Kiedy lato wraca” zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2011 roku została wydana kolejna płyta artysty „Całym sercem” zaś promujący płytę singiel „Czasami” jest często granym utworem w polskich stacjach muzycznych.

Bilety na Galę Finałową w cenie 20 zł dostępne są w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 8 kwietnia. Ilość biletów ograniczona.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook