Dzisiaj jest piątek, 06 grudnia 2019 r., 340 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Andrzej Piaseczny otrzyma tytuł „Honorowy Obywatel Pionek”
Dodał: MaG, 24-08-2017 11:49, odsłon: 20201
fot.archiwum
fot.archiwum

Były mieszkaniec Pionek, piosenkarz, autor tekstów a także osobowość telewizyjna, od 13 lat posiadający tytuł „Zasłużony dla Miasta Pionki” Andrzej Piaseczny, już wkrótce otrzyma kolejny tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Pionki”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W środę 23 sierpnia Kapituła Tytułu Honorowy Obywatel Miasta Pionki oraz Zasłużony dla Miasta Pionki podjęła decyzję o przyznanie tytułu pochodzącemu z Pionek piosenkarzowi i posiadającego już tytuł „Zasłużony dla Miasta Pionki”  Andrzejowi Piasecznemu. Wnioskodawcą o nadanie tytułu w imieniu mieszkańców Pionek złożył burmistrz Romuald Zawodnik.

- Decyzję nadania tytułu muszą jeszcze zatwierdzić radni. Stosowna uchwała zostanie złożona podczas zbliżającej się sesji w poniedziałek 28 sierpnia – informuje przewodnicząca kapituły radna Ewa Figurska

W tym roku znany piosenkarz Andrzej "Piasek" Piaseczny obchodzi jubileusz 25-lecia swojej pracy artystycznej. Z tej okazji w niedzielę 17 września na stadionie miejskim w Pionkach odbędzie się koncert podczas, którego planowane jest wręczenie nadanego tytułu.

Andrzej Piaseczny urodził się w Pionkach. Chodził do szkoły podstawowej oraz liceum. Od najmłodszych lat interesował się muzyką. W latach 1981-1984 aktywnie uczestniczył w zespole wokalno - muzycznym "CAVATINA" działającym przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1  w Pionkach. Po zdaniu egzaminu dojrzałości dostał się na studia do Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, gdzie wraz z zespołem "Mafia" rozpoczął swoją karierę muzyczną. W 1995 roku wraz z Robertem Chojnackim nagrał płytę zatytułowaną „Sax & Sex”, do którego teksty napisał  oraz w dużej mierze wykonał Andrzej Piaseczny. Piosenki „Budzikom śmieć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” przez długi czas nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów. W styczniu 1998 roku ukazał się pierwszy solowy album Andrzeja, zatytułowany „Piasek”. Piosenkarz w swojej karierze miał również epizod aktorski, grając Kacpra Górniaka w serialu telewizyjnym „Złotopolscy”.  W swojej karierze Andrzej Piaseczny zdobył Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham, a w 2001 roku reprezentował Polskę podczas festiwalu „Eurowizji”. W kategorii Artysta Roku, Przebój Roku w Opolu otrzymał statuetkę „SuperJedynki”.  W styczniu 2010 artysta odebrał Telekamerę w kategorii „Muzyka”.

 

W roku 2004 roku Andrzej Piaseczny został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Pionki”. Tytuł ten został wręczony podczas obchodów 50-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Osoba która wpadła na pomysł aby ściągnąć na ten wrześniowy festyn zespół grający piosenki Lady Pank, powinna wytrzepać wszystkie dywany w Urzędzie Miasta.


Dodane obrazki:
24-08-2017, 22:02:09
+ 24
- 3
odpowiedz
a o zapyleniu powietrza nie pomyślałeś:)
27-08-2017, 18:25:47
+ 4
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook