Dzisiaj jest niedziela, 23 września 2018 r., 266 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Andrzej Piaseczny
Dodał: MaG, 17-09-2017 22:30, odsłon: 17131
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Znany wokalista, piosenkarz, były mieszkaniec Pionek Andrzej Piaseczny w dniu dzisiejszym otrzymał tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Pionki”. Uroczyste wręczenie tytułu nastąpiło podczas niedzielnego koncertu artysty w Pionkach.

W sierpniu Kapituła Tytułu Honorowy Obywatel Miasta Pionki oraz Zasłużony dla Miasta Pionki podjęła decyzję o przyznaniu tytułu pochodzącemu z Pionek piosenkarzowi i posiadającego już tytuł „Zasłużony dla Miasta Pionki”  Andrzejowi Piasecznemu.

 

Tytuł wraz z pamiątkowym grawertonem  oraz kwiaty wręczony

został przez członków kapituły oraz burmistrza Pionek.

  

Andrzej Piaseczny urodził się w Pionkach. Chodził do szkoły podstawowej oraz liceum. Od najmłodszych lat interesował się muzyką. W latach 1981-1984 aktywnie uczestniczył w zespole wokalno - muzycznym "CAVATINA" działającym przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1  w Pionkach. Po zdaniu egzaminu dojrzałości dostał się na studia do Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, gdzie wraz z zespołem "Mafia" rozpoczął swoją karierę muzyczną. W 1995 roku wraz z Robertem Chojnackim nagrał płytę zatytułowaną „Sax & Sex”, do którego teksty napisał  oraz w dużej mierze wykonał Andrzej Piaseczny. Piosenki „Budzikom śmieć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” przez długi czas nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów. W styczniu 1998 roku ukazał się pierwszy solowy album Andrzeja, zatytułowany „Piasek”. Piosenkarz w swojej karierze miał również epizod aktorski, grając Kacpra Górniaka w serialu telewizyjnym „Złotopolscy”.  W swojej karierze Andrzej Piaseczny zdobył Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham, a w 2001 roku reprezentował Polskę podczas festiwalu „Eurowizji”. W kategorii Artysta Roku, Przebój Roku w Opolu otrzymał statuetkę „SuperJedynki”.  W styczniu 2010 artysta odebrał Telekamerę w kategorii „Muzyka”.


W roku 2004 roku Andrzej Piaseczny został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Pionki”. Tytuł ten został wręczony podczas obchodów 50-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
nie mam pojęcia czym ten wokalista zasłużył na taki tytuł tym że nie przyznawał się do swoich korzeni.
18-09-2017, 08:01:54
+ 41
- 31
odpowiedz
Kiedyś tak było, ale teraz jest zupełnie inaczej. Widziałam kiedyś program, w którym opowiadał o naszym mieście. Czt Ty nigdy nie popełniałeś błędów, zwłaszcza gdy byłeś młody? Ile można pamiętać i wytykać komuś błędy. Ja, bardzo cenię Piaska , nie tyle za jego twórczość, bo nie są to moje klimaty, ale za jego skromność, takt i kulturę, którą zawsze widzę gdy występuje w programach TV.Jest jednym z niewielu ludzi sukcesu, któremu tzw woda sodowa nie uderzyła do głowy Zamiast wypominać powiniiśmy być dumni, że z naszego małego miasteczka pochodzi osoba znana w całym kraju
19-09-2017, 15:01:56
+ 19
- 7
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook