Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Akcja „Wybory 2018”. Sprawdzimy jak oceniają władzę mieszkańcy Pionek
Dodał: MaG, 04-10-2017 07:51, odsłon: 17952

Kodeks wyborczy ściśle określa datę wyborów samorządowych w których mieszkańcy wybiorą wójtów, burmistrzów, prezydentów i rad gminnych, miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Te zgodnie z kodeksem powinny się odbyć w listopadzie 2018 roku. Redakcja Pionki24 już dziś rozpoczyna akcję „Wybory 2018”.

Podwyżka diet. Utworzenie "hotelowej koalicji". Mniej kłótni i pyskówek na sesjach. Korepetycje w gabinecie burmistrza. Słaba opozycja. To pierwsze zdania redakcyjnego tekstu podsumowującego półmetek urzędowania radnych oraz burmistrza Pionek jaki zamieściliśmy w listopadzie 2016 roku. Tak było rok temu. W najbliższych tygodniach redakcja Pionki24 zapyta mieszkańców jak oceniają kolejny rok zarządzania miastem. Zapytamy również kogo mieszkańcy widzieli, by w „fotelu” władzy na kolejną kadencję a komu wystawią czerwoną kartkę.

Obecnie  rozpoczyna się ostatni rok urzędowania pionkowskich włodarzy. Dla radnych myślących o reelekcji jak również tych mieszkańców Pionek, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w samorządzie, powoli rozpoczyna się roczny maraton wyborczy. Według medialnych zapowiedzi wybory samorządowe mogą odbyć się 4 lub 18 listopada 2018 roku. Zmiana terminu, choć niewielka związana z 100. rocznicą odzyskania niepodległości jaka przypada na 11 listopada (w tym dniu powinny się odbyć zgodne  z kodeksem wybory samorządowe) już teraz powoduje przyspieszone bicie serca wśród obozów politycznych, które zechcą wystawić swoich przedstawicieli podczas zbliżających się wyborów. Jak można było usłyszeć podczas 49. sesji Rady Miasta takiego samego zdania jest przewodniczący rady Zbigniew Belowski, który już użył stwierdzenia,  że właśnie w tej chwili rozpoczęła się kampania wyborcza.

 


Tak prezentował się sondaż przedwyborczy przeprowadzony przez redakcję

Pionki24 we wrześniu 2014 roku


Redakcja Pionki24 wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno czytelników jak również wszystkim osobom zainteresowanym wyborami samorządowymi postanowiła przez najbliższy rok pytać mieszkańców Pionek jak oceniają dotychczasowe osiągnięcia władzy i jakich oczekują zmian w zarządzaniu miastem. Pytania kierować będziemy za pośrednictwem ankieterów ulicznych jak również sondy elektronicznej w odstępach dwumiesięcznych. Mamy nadzieję, że wyniki przeprowadzonych w warunkach lokalnych sondaży choć w małym stopniu odzwierciedlą nastroje społeczne przed zbliżającymi się dużymi krokami wyborami samorządowymi jakie odbędą się w 2018 roku.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super pomysł i akcja Redakcji. Rzetelna ocena Mieszkańców Miasta będzie w sposób niezależny i autentyczny odzwierciedlała poziom sprawowania władzy w Pionkach. Wracając do szkoły, moja ocena to: NIEDOSTATECZNY! Pozdrawiam Redakcję.
04-10-2017, 13:03:02
+ 36
- 174
odpowiedz
VIP
Pomysł bez sensu. W chwili obecnej trwają dyskusje (o ile to można nazwać dyskusjami, gdyż gadać można dużo a i tak będzie, jak tego sobie zażyczy wiadomy prezes) na temat kształtu ordynacji wyborczej do samorządów i jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte. Padają różne propozycje, np. takie, że będą mogły startować tylko komitety partyjne, więc żadne tam Nasze Pionki, Wspólne Pionki, czy jak je tam zwał, żadne komitety wyborcze tego czy owego kandydata itd. nie wystartują. No bo pisiory muszą te wybory wygrać za wszelką cenę! Więc cała para (czyli pomysł redakcyjny dotyczący sondaży na rok przed wyborami i bez znanych reguł gry) pójdzie w gwizdek. A nawet gdyby, to ludzie co innego mówią ankieterom i piszą w sondach elektronicznych, a zupełnie inaczej głosują kiedy przyjdzie co do czego, tj. stawiając swój krzyżyk stojąc schowanym za kotarą w lokalu wyborczym.
04-10-2017, 14:54:50
+ 47
- 33
odpowiedz
Bibek idąc twoim tokiem myślenia nie ma potrzeby robić czegokolwiek. Po co tym się zajmować, pytać, bo i tak nic z tego. Po co więc robiliśmy podsumowanie 2 lat kadencji, skoro i tak nikt tego nie chciał wiedzieć, przeczytać, wyrobić sobie poglądu? Od tego czasu minął rok, przed nami kolejny. Chyba warto zapytać mieszkańców czy podoba im się lub nie ten styl zarządzania miastem przez radnych i burmistrza. Może powiedzą prawdę, może skłamią – ważne, że wyrażą swoje zdanie na ten temat, każdy według własnego sumienia. Zgodzę się z jednym, dziś nie wiadomo jak będzie wyglądała ordynacja wyborcza. Jak ją poznamy, kolejne pytania skierujemy do osób zainteresowanych kandydowaniem.

Z góry założyłeś, że mieszkańcy naszego miasta nie będą chcieli powiedzieć prawdy, bo co innego mówią a inaczej stawiają krzyżyk. Czy tak jest w rzeczywistości? Czas pokaże. Wynik takiej sondy będzie jednak sygnałem (dobrym lub złym) jaki popłynie do rządzących – mimo wszystko. Pozdrawiam Mariusz Grotkowski
04-10-2017, 16:15:08
+ 21
- 152
odpowiedz
VIP
Podoba mi się ta odpowiedź na mój wpis. Jest, o dziwo, spokojna, rozsądna i - co najważniejsze - merytoryczna. Więc zasłużony plus ode mnie.
Ale na tle tej odpowiedzi warto przypomnieć kilka faktów z przeszłości:
1. Sondaż wyborczy z 2014 roku (pokazany w artykule w kółku) był przeprowadzony chyba jakieś 2 miesiące przed wyborami samorządowymi i co z niego wynika? Ano to, że ilość (procentowa) głosów oddanych na poszczególnych kandydatów w istotny sposób różni się od tej deklarowanej w sondażu. Czyli wychodzi na moje - że za kotarą głosuje się inaczej niż się powiedziało ankieterom.
2. Referendum w sprawie odwołania burmistrza Zawodnika miało - jeśli by brać pod uwagę słowne deklaracje mieszkańców wyrażane chociażby na tym portalu - ''załatwić'' burmistrza na amen, a co wyszło? Wielki smród! Więc znowu wychodzi na moje i jest już 2:0.
3. Poglądy mieszkańców na pracę burmistrza, jego urzędników oraz radnych są powszechnie znane i oczywiste: niemal wszyscy są z ich pracy niezadowoleni. Tylko kiedy na tym forum zapytałem oficjalnie: kto i co w zamian i z jakim programem, to zapadła martwa cisza a moje pytanie zostało przez "mądrali'' okraszone dużą ilością pustych, bezosobowych minusów. Wniosek: krytykować - jak najbardziej, ale bez ujawniania się i bez konkretów, w jaki sposób i jakim składem osobowym doprowadzić do oczekiwanych zmian na lepsze! 3:0 dla mnie.
Jak z powyższego wynika, nie ma sensu pytać mieszkańców o cokolwiek, bo nie dość, że sami nie wiedzą, czego chcą, to jeszcze do tego nie mają pomysłów na to, jak wszystko, co złe, zamienić na dobre, lepsze, sprawniejsze i bardziej przyjazne ludziom, w tym w szczególności nie mają pojęcia, skąd wziąć kasę na swoje (ewentualne) pomysły.
04-10-2017, 18:20:01
+ 38
- 33
odpowiedz

Bibku, jak każdy sondaż jest robiony w określonych warunkach i okolicznościach. W tym przypadku był robiony jako sonda uliczna i zarówno ty jak i my nie mieliśmy wpływu na to, kogo spotkamy na drodze. Jak widać, spotkaliśmy zwolenników tych - nie innych. Mimo to, sondaż pokazał ogólne nastroje w mieście. Chciałbym zwrócić uwagę, że niektórzy kandydaci, można powiedzieć dopiero po nim, zwiększyli swoje zaangażowanie w kampanię (więc cel mimo to osiągnięty). Nie rozstrzygaliśmy kto wygrał – tylko kto może wygrać. Więc jest 1:1

Jeśli chodzi o referendum. Pisaniem na forach nie robi się wyniku w referendach. Na ten temat niech się wypowiedzą „specjaliści”, którzy je zorganizowali a za jego wynik na pewno nie odpowiada redakcja Pionki24. 2:2

Podsumowując, w imieniu swojej redakcji uważam, że media (zwłaszcza lokalne) maja prawo i obowiązek pokazywania jakie nastroje panują wśród mieszkańców i jakie mają zdanie na temat rządzących. Pokazywanie wyników takich prostych, małych i lokalnych sond zapewne nie jednemu lokalnemu politykowi otworzy oczy a mieszkańcom ułatwią wybór podczas stawiania krzyżyka w odpowiednim miejscu. 3:3


04-10-2017, 19:21:19
+ 21
- 147
odpowiedz
VIP
Ja tylko wyraziłem swoją opinię. Ale skoro redakcja podjęła już decyzję, ma kasę na opłacenie ankieterów i na inne ewentualne wydatki związane z sondażem oraz nie da się przekonać, że pomysł jest do kitu w sytuacji, kiedy nie ma nowej ordynacji wyborczej, to niech sobie taki sondaż robi. I tyle. Życzę powodzenia.
04-10-2017, 19:59:06
+ 33
- 28
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook