Dzisiaj jest środa, 22 stycznia 2020 r., 22 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[ZDJĘCIA] Agnieszka Frączek w Bibliotece
Dodał: MaG, 10-12-2019 14:25, odsłon: 894
fot.MBP
fot.MBP

Autorka takich książek dla dzieci i młodzieży jak „Jedna literka, a zmiana wielka”, czy „Poczet straszydeł strasznych straszliwie” Agnieszka Frączek była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Młodzi Czytelnicy Agnieszkę Frączek znają między innymi z takich książek jak: „Jedna literka, a zmiana wielka”, „Struś na cisie i inne fisie”, czy też „Kanapka i innych wierszy kapka”. Agnieszka Frączek jest również doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem.


- W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach kontynuujemy nasz cykl spotkań autorskich. Tym razem gościmy Agnieszkę Frączek, która specjalizuje się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej – powiedziała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Marta Kwapisiewicz.

 


Agnieszka Frączek z wykształcenia jest germanistką i leksykografem, z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt-językoznawca. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

 


- Zanim powstanie książka trzeba na coś wpaść – zainaugurowała spotkanie z młodymi Czytelnikami Agnieszka Frączek. W spotkaniu z autorką w bibliotece uczestniczyła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 1 – Przede wszystkim pisarz musi wpaść na pomysł o czym ma być ta książka – kontynuowała swą wypowiedź Agnieszka Frączek. Podkreśliła i jednocześnie wytłumaczyła, że pomysłu na książkę nie można kupić w żadnym sklepie – Pomysł musi powstać w głowie autora – mówiła dalej Agnieszka Frączek.


Podczas spotkania autorka nie tylko omówiła niektóre swoje książki, lecz również przedstawiła wiersze: „Ja w takich warunkach pracować nie mogę” i „Słonie na spadochronie” spotkały się z dużym zainteresowaniem najmłodszych Czytelników. Agnieszka Frączek omówiła również proces powstawania książki. W tym celu zaangażowała wszystkich uczestników spotkania. Potrzebny był więc i autor, wydawca, redaktor i ilustrator.


- W procesie tworzenia książki najważniejszy jest jednak Czytelnik – podkreśliła Agnieszka Frączek. Podczas spotkania autorka w błyskawiczny sposób nawiązała kontakt z najmłodszymi Czytelnikami nie tylko ich bawiąc, ale jednocześnie poprzez wspólną rozmowę wyjaśniała często zawiłe arkana poprawnej polszczyzny.

 

źródło: MBP/red


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook