Dzisiaj jest wtorek, 19 czerwca 2018 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
[ZDJĘCIA] XII Memoriał Andrzeja Grosiaka. Polonia Warszawa pokazała, jak się gra w piłkę
Dodał: JaW, 24-07-2017 14:53, odsłon: 19822
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Piłkarze Polonii Warszawa byli najlepsi w rozegranym w sobotę na Stadionie Miejskim XII Memoriale Andrzeja "Dzidka" Grosiaka. W turnieju upamiętniającym czołowego piłkarza Prochu lat '70 udział wzięły cztery drużyny juniorów rocznik 2001. Gospodarze – Proch Pionki – zajęli ostatnie miejsce.

Dzięki zaangażowaniu działaczy KS Proch turniej został wznowiony po czteroletniej przerwie. Zmieniono również formułę, bo zamiast rywalizacji oldboyów do udziału zaproszono drużyny młodzieżowe.

 

Poziom meczów był bardzo wysoki, a zapewniła to bardzo silna stawka uczestników. Rywalizowano na zasadzie "każdy z każdym" w wymiarze czasowym 2x25 minut.

 

Zdecydowanie najlepiej poradziła sobie Polonia Warszawa, która uczestniczy w rozgrywkach Ekstraklasy 16-latków na Mazowszu. Różnica między zespołem "Czarnych Koszul" a pozostałymi ekipami była widoczna gołym okiem. Solidną lekcję futbolu dostali juniorzy Prochu. Usprawiedliwieniem może być tylko to, że zespół jest w przebudowie, pojawiło się kilku nowych zawodników, a kadra na sobotni turniej była bardzo wąska i nie udało się wytrzymać kondycyjnie trudów trzech spotkań pod rząd.

 

Memoriał stał się też okazją do spotkania byłych piłkarzy KS Proch, którzy w latach ‘70 grali w jednej drużynie z Andrzejem "Dzidkiem" Grosiakiem.

 

 

Migawka z meczu Proch Pionki - AS Radomiak Radom.

 

WYNIKI

Proch Pionki – AS Radomiak Radom 1:4, Polonia Warszawa – Wisła Puławy 4:0, AS Radomiak – Polonia 1:3, Proch – Wisła 0:2, AS Radomiak – Wisła 0:6, Proch – Polonia 0:9.

 

KLASYFIKACJA

  1. Polonia Warszawa 9 pkt, bramki 16:1
  2. Wisła Puławy 6 pkt, 8:4
  3. Akademia Sportu Radomiak Radom 3 pkt, 5:10
  4. Proch Pionki 0 pkt, 1:16

Najlepszym zawodnikiem został obrońca Polonii Wojciech Korcz, a bramkarzem Szymon Oko z Prochu. Gratulacje drużynom składali prezes KS Proch Mirosław Lepa oraz członkowie rodziny patrona Memoriału, żona Maryla i syn Michał.

 

W organizację imprezy aktywnie włączyła się też Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach, która nie tylko przygotowała pyszną jak zawsze grochówkę, ale zorganizowała też pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

 

Żona patrona Memoriału Maryla Grosiak otrzymała od działaczy KS Proch na pamiątkę tablo ze zdjęciem historycznej drużyny Prochu.

 

 

Zwycięska drużyna Polonii Warszawa.

 

 

Podczas Memoriału podziękowania za długoletnią pracę w klubie otrzymał dotychczasowy trener juniorów Prochu, Tadeusz Chmielewski (z prawej).


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook