Dzisiaj jest niedziela, 29 marca 2020 r., 89 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA, WIDEO] 28. Finał WOŚP w Pionkach. Padł nowy rekord. Gorące licytacje i niezwykle ciekawe koncerty
Dodał: DL, 13-01-2020 10:59, odsłon: 3510
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Podczas 28. Finału WOŚP, który odbył się w Pionkach zebrano łącznie ponad 42 tysiące złotych. 26 wolontariuszy od wczesnych godzinnych porannych prowadziło zbiórkę. Finał rozpoczął się o godzinie 12 urządzonym przez Pionkowskie Morsy morsowaniem nad Stawem Górnym. Kolejno od godziny 16 wydarzenie przeniosło się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się koncerty i różnego rodzaju emocjonujące licytacje oraz loterie.  

Podczas ubiegłorocznego 27 finału w sztabie Miejskiego Ośrodka Kultury zebrano rekordową liczbę pieniędzy – 29 200,71 zł. W tym roku rekord ten został pobity. Zebrano, aż 42.558 zł 1 gr. Na tegoroczny sukces złożyły się wspólne działania wolontariuszy, darczyńców, sponsorów, kapel muzycznych oraz wszystkich mieszkańców miasta Pionki.

 

28. Finał WOŚP w Pionkach rozpoczął się od kwesty, która trwała od wczesnych godzin porannych. Wolontariuszy orkiestry można było również spotkać podczas niedzielnego morsowania „Pionkowskich Morsów” nad Stawem Górnym. Morsy w ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po rozgrzewce poprowadzonej przez Rafała Grabowskiego o godzinie 12 wskoczyły do wody.

 


 

O godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się część koncertowa finału WOŚP. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się członkowie zespołu Power Blues 40+.

 


 

Następnie na finałowej scenie WOŚP pojawił się radomski zespół No Control, który zagrał kilka coverów, między innymi Breakout – Oni zaraz przyjdą tu. Nie zabrakło również piosenek autorskich.

 


Wokalistka zespołu – Barbara Czyżewska zadedykowała ten występ swojej córce, która przeżyła dzięki sprzętom zakupionym przez WOŚP.

 

Przez cały czas trwania finału funkcjonowały również świąteczna loteria fantowa, kawiarenka WOŚP, orkiestrowa biblioteka oraz grill. Dla najmłodszych przewidziano także malowanie twarzy.

 


Loteria fantowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Można było wygrać w niej wiele interesujących przedmiotów takich jak między innymi piękne rękodzieła, biżuteria, czy także gry planszowe i książki o naszym mieście.  

 

W przerwach miedzy koncertami odbyły się licytacje, w których prócz tradycyjnych orkiestrowych gadżetów można było zdobyć między innymi vouchery upominkowe np. z restauracji Vinylowa oraz Studio Figura z Kozienic. Licytacje były prowadzone przez między innymi dyrektora MOK Ryszarda Dybińskiego. Fani piłki nożnej licytowali piłkę z podpisami piłkarzy Cracovia-Polonia, którą na licytacje przeznaczył burmistrz Robert Kowalczyk.

 


Gościem specjalnym pionkowskiego finału WOŚP był poseł Konrad Frysztak.

 

Poseł przeznaczył na licytację krawat, w którym składał ślubowanie 12 listopada. Krawat posiadał certyfikat. Osoba, która wylicytowała krawat oprócz uzyskała także możliwość wycieczki do Sejmu i spędzenia dnia z panem posłem. Dużym zainteresowaniem wśród licytujących cieszyły się własnoręcznie wykonana przez skarbnik Urzędu Miejskiego w Pionkach maskotka oraz duży miś.

 


Piłka z meczu towarzyskiego dwóch najstarszych polskich drużyn trafiła do Pana Marka, który wylicytował ją za sumę 2500 zł.

 


Pani Anna wylicytowała krawat, w którym poseł Konrad Frysztak składał ślubowanie za kwotę 600 zł.

 


Duży miś cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród licytujących. Został wylicytowany za 850 zł.

 


Maskotka Pani skarbnik znalazła swojego właściciela. Pan Mariusz wylicytował ją za 600 zł.

 

Po pierwszych licytacjach jak i później na finałowej scenie pojawił się radomski zespół Scream. Była to fantastyczna okazja dla wszystkich fanów cięższych gitarowych brzmień. W tym roku zespół obchodził 10 lecie istnienia. Podczas 28. Finału WOŚP w Pionkach zagrali swoje najbardziej znane utwory.

 

 

Finał zwieńczyło Światełko do Nieba, które rozpoczęło się punktualnie o godzinie 20. Towarzyszył temu półtoraminutowy pokaz fajerwerków.

 


 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook