Dzisiaj jest wtorek, 17 lipca 2018 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] W Jedlni i Suchej uroczyście obchodzono Dzień Strażaka
Dodał: JaW, 04-05-2017 13:19, odsłon: 16046
Fot. Grażyna Rojek
Fot. Grażyna Rojek

W środę strażacy ochotnicy i mieszkańcy gminy Pionki obchodzili przypadający na 4 maja Dzień Strażaka i święgo swojego patron św. Floriana. W kościołach św. Idziego w Suchej i św. Mikołaja w Jedlni odprawione zostały uroczyste msze święte w intencji strażaków i ich rodzin.

Fotorelacja z obchodów w Suchej TUTAJ z Jedlni TUTAJ

 

Uroczystość w Suchej rozpoczęła się od procesji wokół kościoła św. Idziego. Następnie odsłonięto i poświęcono płytę pamiątkową księży Wacława Nowakowskiego i Mieczysława Krajewskiego. To kapłani, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Tablica powstała z inicjatywy druhów z OSP Sucha. Pamiątkową płytę poświęcił ksiądz proboszcz Edward Mosioł.

 

W obchodach Dnia Strażaka w Suchej uczestniczyli samorządowcy z powiatu i gminy. Obecni byli wiceprzewodniczący powiatu radomskiego Tadeusz Nowicki, wójt Mirosław Ziółek, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Wróbel. Swoich przedstawicieli miały też Ochotnicze Straże Pożarne z Lasek i Czarnej oraz Nadleśnictwo Zwoleń.

 

 

Podczas obchodów Dnia Strażaka w Suchej poświęcono tablicę upamiętniającą dwóch kapłanów, założycieli miejscowej jednostki OSP.

 

Dzień świętego Floriana – patrona strażaków, wspominany był również podczas obchodów w Jedlni. Strażacy ochotnicy z Jedlni i Jaroszek w galowych mundurach i ze swoimi sztandarami wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele św. Mikołaja. Nabożeństwo odprawił ksiądz proboszcz Janusz Smerda. Strażacy dziękowali za opatrzność bożą i szczęśliwe powroty z akcji, prosili o dalsze łaski boże za wstawiennictwem św. Floriana oraz modlili się za dusze zmarłych kolegów.

 

 

Strażacy ochotnicy z Jedlni i Jaroszek z figurką swojego patrona św. Floriana.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości w Suchej.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook