Dzisiaj jest sobota, 27 maja 2017 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] W Jedlni i Suchej uroczyście obchodzono Dzień Strażaka
Dodał: JaW, 04-05-2017 13:19, odsłon: 14754
Fot. Grażyna Rojek
Fot. Grażyna Rojek

W środę strażacy ochotnicy i mieszkańcy gminy Pionki obchodzili przypadający na 4 maja Dzień Strażaka i święgo swojego patron św. Floriana. W kościołach św. Idziego w Suchej i św. Mikołaja w Jedlni odprawione zostały uroczyste msze święte w intencji strażaków i ich rodzin.

Fotorelacja z obchodów w Suchej TUTAJ z Jedlni TUTAJ

 

Uroczystość w Suchej rozpoczęła się od procesji wokół kościoła św. Idziego. Następnie odsłonięto i poświęcono płytę pamiątkową księży Wacława Nowakowskiego i Mieczysława Krajewskiego. To kapłani, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Tablica powstała z inicjatywy druhów z OSP Sucha. Pamiątkową płytę poświęcił ksiądz proboszcz Edward Mosioł.

 

W obchodach Dnia Strażaka w Suchej uczestniczyli samorządowcy z powiatu i gminy. Obecni byli wiceprzewodniczący powiatu radomskiego Tadeusz Nowicki, wójt Mirosław Ziółek, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Wróbel. Swoich przedstawicieli miały też Ochotnicze Straże Pożarne z Lasek i Czarnej oraz Nadleśnictwo Zwoleń.

 

 

Podczas obchodów Dnia Strażaka w Suchej poświęcono tablicę upamiętniającą dwóch kapłanów, założycieli miejscowej jednostki OSP.

 

Dzień świętego Floriana – patrona strażaków, wspominany był również podczas obchodów w Jedlni. Strażacy ochotnicy z Jedlni i Jaroszek w galowych mundurach i ze swoimi sztandarami wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele św. Mikołaja. Nabożeństwo odprawił ksiądz proboszcz Janusz Smerda. Strażacy dziękowali za opatrzność bożą i szczęśliwe powroty z akcji, prosili o dalsze łaski boże za wstawiennictwem św. Floriana oraz modlili się za dusze zmarłych kolegów.

 

 

Strażacy ochotnicy z Jedlni i Jaroszek z figurką swojego patrona św. Floriana.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości w Suchej.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook