STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Trzy do jaja na święta. Po porażce w Błoniu zamykają tabelę
Dodał: JaW, 15-04-2017 13:09, odsłon: 12405

Po słabym meczu w piątek Proch Pionki przegrał na wyjeździe 0:3 z Błonianką Błonie i spadł na ostatnie miejsce w tabeli czwartej ligi. We wtorek o godzinie 16.00 na stadionie w Pionkach spotkanie ze Spartą Jazgarzew w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza.

Piłkarzom Prochu pomyliły się chyba święta, bo prezenty zaczęli rozdawać już na Wielkanoc. Gole zdobyte przez Błoniankę w drugiej połowy poprzedziły fatalne błędy, które na poziomie czwartej ligi zdarzać się nie mogą.

- Dwie bramki strzeliliśmy sobie sami. Duże znaczenie dla losów meczu miał rzut karny dla rywali, bo do tego momentu nasza gra jeszcze jakoś wyglądała. Później już do spotkania nie wróciliśmy. Oczywiście dzisiaj przeciwnik był lepszy i tego im odmówić nie można – komentuje Mariusz Sztobryn, trener Prochu.

Obrazem niemocy "biało-zielonych" w Błoniu było to, że pierwsze jakiekolwiek zagrożenie pod bramką gospodarzy udało się stworzyć dopiero w 59 minucie, kiedy do dobrej sytuacji strzeleckiej doszedł Mateusz Szczepański.

Mecz rozegrano na oddanym niedawno do użytku stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Błoniu. Dwupoziomowy obiekt sportowy, całkowicie zadaszony, posiadający 320 krzesełek i blisko 1200 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej wybudowano w niecałe dwa lata za 6,3 miliona złotych.

Pierwsza połowa piątkowego meczu toczona przy ulewnym deszczu i przenikliwym zimnie nie sprzyjała grze w piłkę. Dużo było walki, a mało futbolu. W 42. minucie sędzia Kamil Rzechółko z Płocka podjął mocno kontrowersyjną decyzję. Najpierw wskazał na rzut rożny, a za kilkanaście sekund zmienił zdania i podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez Kacpra Jaroszka. Po zmianie stron Błonianka osiągnęła zdecydowaną przewagę. Mogło się skończyć jeszcze wyższą porażką, ale dwukrotnie po strzałach najskuteczniejszego zawodnika miejscowych Tomasza Sieńskiego, dobrze w bramce Prochu zachował się Michał Majos.

W starciu o piłkę Emil Kapusta z Prochu oraz kapitan i najlepszy strzelec Błonianki, Tomasz Sieński.

Po porażce w Błoniu i jednoczesnej nieoczekiwanej wygranej Orła Wierzbica na wyjeździe z MKS Piaseczno "biało-zieloni" spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Może zła passa odwróci się w rozgrywkach Pucharu Polski. We wtorek o godzinie 16.00 na stadionie w Pionkach mecz I rundy na poziomie Mazowsza. Rywalem Prochu będzie Sparta Jazgarzew.

Błonianka Błonie – Proch Pionki 3:0 (1:0), Kamil Kudelski 42 z karnego, Tomasz Sieński 58, Dawid Jarczak 75.

Proch: Majos – Śwital (80 P.Gromski), Jaroszek, Kowalkowski, Kapusta (46 Kozicki) – Sałek, Kisiel (72 Borzęcki) – Denkiewicz, Cierzuch (80 Sekuła), Bawor – Szczepański.