Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 r., 348 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Szkoła Specjalna z nowym placem zabaw!
Dodał: MarBas, 20-10-2017 14:29, odsłon: 17481
fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

We wtorek 17 października miało miejsce oficjalne otwarcie placu zabaw  przy Szkole Specjalnej w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach.

W uroczystości udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkoły, a także zaproszeni goście, w tym: Starosta Powiatu Radomskiego Mirosław Ślifirczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Jadwiga Wójtowicz czy radny powiatowy Zbigniew Dziubasik. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor szkoły Agnieszka Stępień, która podziękowała osobom zaangażowanym w stworzenie tego miejsca do ćwiczeń i zabawy dla wszystkich podopiecznych placówki.

 

- Plac zabaw jest szczególnie istotny dla właściwego rozwoju dzieci, głównie tych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki wspólnej zabawie nasi podopieczni integrują się i uczą się współdziałania. Aktywność na placu zabaw doskonale wspomaga także proces rehabilitacji - mówiła Stępień.

 

Koszty realizacji inwestycji wyniosły blisko 200 tysięcy złotych, dofinansowanie Starostwa to kwota 120 tysięcy, natomiast pozostała część środków- ponad 60 tysięcy-to darowizna inwestora. - Wiem, że uczniowie, rodzice, a także nauczyciele w pełni doceniają wartość piękna i dbać będą o ten obiekt jak o największe dobro - dodała Agnieszka Stępień.

 

Następnie zaproszeni goście, dyrektor oraz przedstawicielka społeczności uczniowskiej dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Po krótkiej modlitwie, ks. Paweł Nowak pobłogosławił nowe miejsce zabawy.

 

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne wszystkich uczniów, których przygotowała Ewa Sterczewska. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zapraszały do wspólnych tańców i zabaw. Swoimi występami wyraziły radość z powstania placu zabaw. Nie mogło też zabraknąć słodkiego poczęstunku dla wszystkich zgromadzonych.

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook